Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Drgania /Wibracje kierownicy

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny Drgania /Wibracje kierownicy

    Witam ...

    Pacjent to : A3 Sportback 1.9 TDI 2007 rok.

    Panowie podpowiedzcie co może być przyczyną bicia kierownicy od 120km/h w górę.Zakładałem już 5 komplet felg + wyważenie i problem nie znika przy 120 w góre nadal są drgania na kierownicy,jadąc 130-140 km/h (oczywiście bicie jest) puszczając gaz problem znika i bicie ustaje .Bicie w kierownicy nie zawsze się pojawia natychmiast po przekroczeniu magicznego progu 120 km/h.Czasami przy 130 mogę przejechać 10-15 sekund i bicie wpada na kierownicę .Dodam ,że obecnie jeżdżę na kołach 16 calowych ,a po założeniu 17 cali -bicie na kierwonicy wróciło z 3 krotną siłą ,telepało kierownicą dość mocno.Do tej pory co zrobiłem i bez rezultatu to :

    -Zmienione przeguby wewnętrzne
    -Zmienione przeguby zewnętrzne
    -Zmienione tuleje na wahaczach
    -Zmienione obie półosie
    -Sprawdzenie bicia piast - bicia brak
    -Wywazanie kół kilkadziesiąt razy
    -Wyważenie z testem drogowym
    -Zawieszenie sprawdzone
    -Nowe opony letnie jak i zimowe Uniroyal/Dębica
    -Amortyzatory przód również mają około 73 %
    -Dwumasa nowa (przed wymianą też były wibracje)
    -Geometria sprawdzona ,ustawiona

    Po wysztkich tych podbojach władowałem jak dla mnie kupe kasy i problem jest nadal.Z drugiej strony nie poddaje się i chciałbym jednak usunać te wibracje na kierownicy tylko gdzie szukać tym razem?
    Ostatnio edytowany przez Pavlos2 - 10-02-18 o 23:54

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opalenie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Brat miał podobny problem, okazało się że tarcze z klockami hamulcowymi były przyczyną, a do tego jeszcze dwa łożyska i nawet przy podobnej prędkości, u niego powyżej 100km/h im wyższa prędkość tym gorzej było.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mosio24 Pokaż post
    Brat miał podobny problem, okazało się że tarcze z klockami hamulcowymi były przyczyną, a do tego jeszcze dwa łożyska i nawet przy podobnej prędkości, u niego powyżej 100km/h im wyższa prędkość tym gorzej było.
    Ale ,że miał krzywe tarcze?To przy hamowaniu zapewne też miał bicie ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opalenie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Tak, przy hamowaniu też było to wyczuwalne przy dużych prędkościach i gwałtownym hamowaniu. Dużo rzeczy już sprawdziłeś no i nie ma cudów, coś masz uszkodzone, tuleje wahaczy, sworznie, drążki kierownicze, hamulce, łożyska, przeguby, poduszki silnika i najbardziej kosztowne podejrzenie to kończące się sprzęgło w sumie jeszcze zbieżność możesz sprawdzić. Jak rozwiążesz problem to daj znać co było przyczyną.

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mosio24 Pokaż post
    Tak, przy hamowaniu też było to wyczuwalne przy dużych prędkościach i gwałtownym hamowaniu. Dużo rzeczy już sprawdziłeś no i nie ma cudów, coś masz uszkodzone, tuleje wahaczy, sworznie, drążki kierownicze, hamulce, łożyska, przeguby, poduszki silnika i najbardziej kosztowne podejrzenie to kończące się sprzęgło w sumie jeszcze zbieżność możesz sprawdzić. Jak rozwiążesz problem to daj znać co było przyczyną.
    Mosio24 dzięki serdecznie za informację .Do listy wyżej dopisałem dwumase bo mam na niej przejechane około 15 tys.(przed wymianą też wibracja była),zawieszenie sprawdzane w 4 stacjach obsługi .Miałem również mierzone bicie piast jak i tarcz i są w normie - przy hamowaniu bicia nie mam .Pozostały mi tylko półosie wraz z przegubami zewnętrznymi .Zatem czekam na półośki i będe działał dalej .Jeśli dalej będzie wibrowało to odpuszczam temat bo nie ma już co wymieniać ... .A jak do tej pory wszystkie naprawy już przekroczyły 1.000 zł i bez efektu .

  6. #6
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    odpuszczam temat bo nie ma już co wymieniać ... .

    Hahaha......dobre poczucie humoru
    Ja mialem taki problem,ze wibracie byly od 120-160km/hna kierownicy i przenosilo sie na cala podloge tak ze pasazerowie odczowali.
    Wymienione sa:
    -sanki zawieszenia
    -podpora wahacza lewa+prawa
    -wszystkie nowe sruby idace w sanki
    -tuleje na wahaczach Powerflex(jak sie bawic go sie bawic)
    -sworznie
    -laczniki stabilizatora
    -obie poduszki w sankach gora i dol
    -lapa laczaca skrzynie z sankami
    -przy demontazu zawieszenia zainteresowala mnie poduszka amortyzatora(lozysko) wizualnie bylo ok,ale podejrzenie bylo i lewa strona do wymiany poszla.

    Problem znikl gdzie byl nie wnikam. Calosc wymieniona jednorazowo.
    To ze amory maja prawie 80% nie znaczy to ze przy 140km/h tez beda mialy to sama wartosc
    Takze jest jeszcze pare rzeczy ktorym warto sie przyjrzec.
    Moze sie myle, decyzja i tak nalezy do ciebie

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opalenie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Hmm albo można tak jak kolega Grogi, zrobić wszystko i nie wnikać

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Miewam/mam ten sam problem. Wymieniłem kilka rzeczy wraz z półosiami i skrzywionymi tarczami (to konsekwencja, nie przyczyna), w końcu trafiłem. Wystarczy co jakiś czas wymienić tylne tuleje wahaczy i jest spokój na kilkanaście miesięcy. Problem pojawił się od momentu założenia pro kit, b4 i większej felgi. Co ciekawe, zawieszenie było sprawdzane przez kilkanaście warsztatów i żaden nic nie zauważył bo nie było nigdzie luzów. Dopiero jak na kanale podnieśliśmy przód autka i rozbujaliśmy ośkę do kilku tys to ujawniał się minimalny luz na tulejach i drgania.

  9. #9
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    pavlos2
    sprawdź jeszcze czy kolnierz piasty ściśle przylega do otworu centrującego w feldze.

    odkreć śruby koła, unoś koło góra dół i nasłu****. Jak będzie minimalny luz to on też może mieć wpływ na drgania.


    kolejny punkt do sprawdzenia: luz na maglownicy. Zarówno punkty montażu jak i krzyżak.

    Wysłane z Galaxy S6 edge przy użyciu Tapatalka
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arek160888 Pokaż post
    Miewam/mam ten sam problem. Wymieniłem kilka rzeczy wraz z półosiami i skrzywionymi tarczami (to konsekwencja, nie przyczyna), w końcu trafiłem. Wystarczy co jakiś czas wymienić tylne tuleje wahaczy i jest spokój na kilkanaście miesięcy. Problem pojawił się od momentu założenia pro kit, b4 i większej felgi. Co ciekawe, zawieszenie było sprawdzane przez kilkanaście warsztatów i żaden nic nie zauważył bo nie było nigdzie luzów. Dopiero jak na kanale podnieśliśmy przód autka i rozbujaliśmy ośkę do kilku tys to ujawniał się minimalny luz na tulejach i drgania.
    No ciekawa rzecz ... to az tak przenosiło z tyłu na wibracje w kierownicy?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skrzypul Pokaż post
    pavlos2
    sprawdź jeszcze czy kolnierz piasty ściśle przylega do otworu centrującego w feldze.

    odkreć śruby koła, unoś koło góra dół i nasłu****. Jak będzie minimalny luz to on też może mieć wpływ na drgania.


    kolejny punkt do sprawdzenia: luz na maglownicy. Zarówno punkty montażu jak i krzyżak.

    Wysłane z Galaxy S6 edge przy użyciu Tapatalka
    Skrzypul dziękuje Ci serdecznie za podpowiedz,ale nie jest to wina felg .Zakładałem 5 kompletów felg (z tego dwa ori audi) - jestem pewien ,ze prostych (na innym aucie nie biją) i problem jest nadal ten sam .Jutro wymieniam półosie wraz z przegubami zewnętrznymi .Nie oczekuje ,że będzie dobrze -ale bym się mocno zdziwił ,jak by to one były problemem.Kolega wyżej napisał ,że powymieniał dużo więcej i w końcu trafił na poduszkę amorka.Naprawdę wielki ukłon w jego stronę za cierpliwość i szukanie .Ja po jutrzejszej wymianie półosi odpuszczam temat - niech wali,naprawde jestem już zmęczony ciągłym szukaniem co to może być i każde wydane pieniądze idą w błoto .Na całą tą zabawę i szukanie wydałem już 1.200 zł i problem zamiast się poprawiać to pozostaje w miejscu a nawet nasila ,gdyż po wymianie samych przegubów wewnętrznych słyszę przenoszony rezonans na fotel kierowcy podczas skrętu kierownicą - i teraz nie wiem czy to jest problem wspomagania czy złego czegoś poskładanego przez tego mojego mechanika kowala .Jedno wiem na pewno ,że czas zmienić majstra ...
    Ostatnio edytowany przez Pavlos2 - 07-02-18 o 22:10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •