Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: Diagnostyka A3 8L 1.6 AKL 1999

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nic się nie stało, na razie zrobiłem log z 10 z rozgrzewania, ciemno już było i dynamiczne trochę niebezpiecznie na moich okolicznych drogach robić Jutro z rana jadę zrobić z przełączaniem 010 i dynamiczny z 004+010.

    Rozgrzewanie (mark zaznaczone przełączenie się auta na LPG): http://vaglogi.pl/log-010_9M66n0.html

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No jest ubogo po przełączeniu i rosnie. Potem auto przechodzi w awaryjny i nie wprowadza korekt. Dziwnie to trochę wygląda bo auto się przełącza na lpg chyba zanim jeszcze sonda zacznie prawidłowo pracować. Co za lpg tam siedzi? Centralka i wtryski i z jakim przebiegiem? Masz może kabel i soft do tego?

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kabla nie mam, mam zrobione na niej jakieś 20 tys. kilometrów. Niedługo mam drugi przegląd do zrobienia.
    Sama instalacja to STAG 200. Wtryski AC-W02, reduktor AC-120.

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To malo... Myślałem o zalepionych wtryskach ale przy takim przebiegu ta wątpliwe. Zobaczymy co pokaże przełączanie paliw

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok logi zrobione

    004+010 PB: http://vaglogi.pl/log-004_010_qH0xBt.html
    004+010 LPG: http://vaglogi.pl/log-004_010_6JPnna.html
    2x 010 z przełączaniem (przy tym 1 później przełączyłem na LPG i przeciągnąłem go chwilę na 6 tys.):
    http://vaglogi.pl/log-010_o2hW6E.html
    http://vaglogi.pl/log-010_G77Edku.html

    Z tego co widzę regulacja stoi podczas przyspieszania, a podczas normalnej jazdy wartość % skakała cały czas, więc sonda jakby pracowała normalnie, a tu stoi.

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Chyba się nei zrozumieliśmy z tym przełączaniem paliw. To ma być log na statyczny, na wolnych, ciepły silnik. I np.
    auto stoi na wolnych na LPG
    -wciskasz mark i równocześnie przełączasz na Pb, logujesz powiedzmy 60sek
    -wciskasz znowu mark jednoczesnie LPG i logujesz 60sek.
    i tak najlepiej 2 tury czyli 4x60sek w jednym logowaniu.
    Wcześniej upewnij się ze sonda na paliwie od którego zaczynasz, na wolnych, ładnie faluje (napiecie sobie skacze sinusoidalnie od około 0.2V do 0.8V) i wprowadza korekty (auto nie może być w jakimś trybie awaryjnym)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Exdraxer Pokaż post
    Z tego co widzę regulacja stoi podczas przyspieszania, a podczas normalnej jazdy wartość % skakała cały czas, więc sonda jakby pracowała normalnie, a tu stoi.
    przy pełnym bucie (chyba nawet powyzej około 75%) auto przechodzi w OL - Open LOOP - i zwykła sonda 1V nie wprowadza korekt %, podsumowaując tak ma być. Gorzej jakby napięcie na sondzie było niskie (powiedzmy 0.6V i nizej)
    LPG wygląda teoretycznie na dobrze wyregulowane, choć to sonda 1V, więc no nie można być pewnym dokładnego AFR . Ale ubogo nie jest więc to jest plus.

    Dorób te przełaczania według powyższego. Można też sprawdzić rozgrzewanie na samym Pb żeby się utwierdzić że to nie sonda leci w ^&* na zimnym. Jak będziesz jechał na przegląd LPG zgłosić że przy przełaczaniu paliwa wywala checka na ubogo. Dorzuć zdjecie montazu LPG, jak wtryski idą do kolektora, czy długie są wężyki?

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok zrobiłem tak jak mówiłeś, oto log: http://vaglogi.pl/log-010_cppEp3L.html. Zaczynałem na PB, potem LPG, PB i LPG. Zdjęcia postaram się jutro zrobić bo dziś zaraz muszę ruszać a trzeba byłoby pozdejmować jeszcze osłony.

    A tak ogólnie to może to być przyczyną falowania obrotów i tego co opisałem?

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Regulacja na wolnych jest skopana. Gdy zmieniasz paliwo na LPG idzie na ubogo. Przy przełączeniu będzie falował.
    Co do objawów które pisałeś w pierwszym poście:
    1) nie przejmowałbym się takim falowaniem, to może być cokolwiek, do tego niedoprecyzowałeś czy faluje na obu paliwach
    2) też niedoprecyzowałeś czy na obu paliwach. Jak na obu to jakaś niesprawność auta. Jak na LPG obstawiam problem z dotryskami.
    3) też niedoprecyzowałeś. Jak na LPG to może być to przyczyna skopanej regulacji.
    W ogóle STAG200 z tego co pamietam nie ma korekty po temepraturze gazu i to tez może troche wpływać na wynik.
    jak chcesz sie upewnić że przyczyna wszystkiego jest LPG to zakrecasz LPG na butli (dobrze żeby butla nie była pełna przed zakreceniem) lub wyjeżdzasz do 0, i jeździsz z 50-60km na Pb. Autko po takim przebiegu w różnych warunkach przyzwyczai się do Pb i już wiesz co go boli...

  9. Podziękowania dla zwonko za pomoc w problemie

    Exdraxer (18-02-18)

  10. #19

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wszystkie objawy występują na PB i LPG, właśnie znajomy mechanik też zalecił mi wyjeździć LPG i pojeździć na samym PB, żeby się uregulował i wtedy sprawdzać objawy, tak też zrobię. Chociaż falowanie było już zanim miałem LPG, reszta nie występowała. No i rozumiem, że w takim razie do regulacji LPG, tak?

  11. #20

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Exdraxer Pokaż post
    że w takim razie do regulacji LPG, tak?
    to na pewno. Pytanie czy nie jest po prostu źle zainstalowane. Regulacja nie wygląda na aż tak skopaną żeby pojawiał się błąd jak przy przełączeniu.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Exdraxer Pokaż post
    pojeździć na samym PB, żeby się uregulował i wtedy sprawdzać objawy, tak też zrobię.
    popieram

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •