Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Problemy z dwumasą i drganiami silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)

    Domyślny Problemy z dwumasą i drganiami silnika

    Witam wszystkich.

    Mam kilka problemów z moją A3-jką m. in. problem z drganiami na biegu jałowym, wiem, że temat jest dość powszechny ale nie spotkałem nigdzie odpowiedzi odnośnie modelu 8V.
    Bardzo proszę o pomoc bo mechanicy rozkładają ręce. Czy to może być dwumasa? Czy problem z wtryskami? Czy luzy na przegubach? Czy wszystko razem ?

    Objawy:
    1. Drganie samochodu na biegu jałowym przy około 800 obrotach (jeśli podniosę je do 900 problem znika), przy wciśnięciu sprzęgła drgania nie znikają - jest bez zmian. Na sprzęgle żadnych drgań nie ma!
    2. Metaliczne stuki dochodzące z układu napędowego przy zmianie biegu w momencie zasprzęglenia. (Najczęściej przy zmianie na 2 lub 3 bieg)
    3. Stuki dochodzą także przy dodawaniu gazu przy niskich obrotach na biegu 5 lub 6 (obroty 1100), objaw metaliczny brzęk - żadnych drgań.


    Co było sprawdzone:

    1. Poduszki pod skrzynią podobno OK.
    2. Poduszki pod silnikiem podobno OK.
    3. Auto przeszło bardzo dokładną ścieżkę na stacji diagnostycznej - nic nie wykryto, żadnych luzów.
    4. Mechanicy oglądali je z każdej strony. Nic nie stwierdzili.

    Auto z silnikiem A3 8V Lim 2.0 TDI 150 KM - przebieg 90tyś.
    Samochód jest po dzwonie z przodu, ale wszystko robione profesjonalnie, bo dla siebie.

    Bardzo proszę o jakąkolwiek radę, co to może być. Wiem, że problemów pewnie jest więcej ale z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady!
    Będą mi bardzo pomocne.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-03-18 o 01:18

  2. #2
    ogniu88's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wąbrzeźno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jeżeli podczas gaszenia auta, bez wciśniętego sprzęgła występuje jakieś dziwne chrobotanie, to na 99% jest to dwumas do wymiany.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Ja mam problem z drganiami na biegu jałowym na zimnym silniku ,dodam ze po przejechaniu 20 km objawy ustąpiły teraz po dalszej eksploatacji i na ciepłym silniku tez występują , zero błędów na silniku , silnik chodzi tak :
    Hidden Content
    natomiast dawki korekty wtrysków są takie czyli ok :
    Hidden Content
    oczywiście poduszek silnika nie sprawdzałem jeszcze, czy to są objawy też kończącego się dwumasa ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Sprawdź bo raczej poszła ci jakaś poduszka, wnioskując po twoim opisie. Z gorszych scenariuszy to może być tez uszczelka lub sama głowica ale zacznij od poduszek. Zmęczona dwumasa daje więcej objawów.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    w końcu udało mi się wjechać na kanał,powiem że poduszki są ok, na zaciągniętym ręcznym i pierwszym biegu szarpiąc i dając lekko gazu , nie widać zużycia poduszek.
    wciskając sprzęgło słychać z kanału pod silnikiem wysprzęglanie, więc może wysprzęglik albo ta dwumasa , może trzeba zrobić kilkaset kilometrów , na więcej objawów że przy gaszeniu będzie słychać tą dwumasę ,bo może to jakieś początki zużycia ze takie delikatne wibracje, pozostaje czekać.
    sprawdziłem też kąt wyprzedzenia wtrysku czyi kanał IDE00182 też jest ok.wynosi 0,99 stopni norma wynosi do 1,2 lub 1,4 max?
    Hidden Content

  6. #6
    BlackAdder's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niemcy AutoHero
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CPTA (140 KM)

    Exclamation Szarpanie w pewnym zakresie obrotów 1.4 tfsi

    Witam.
    Niedawno zakupiłem A3 8V 1.4 tfsi 140km i od czego tu zacząć, genialnie long story.... Kupiłem auto z widzą, że coś nie tak jest ze sprzęgłem i z góry nastawiałem na wymianę, gdyż było słychać dziwne dźwięki z okolić silnika przy puszczonym sprzęgle no i ogólnie słabo to sprzęgło pracowało, no nie tak jak powinno być w Audi Hidden Content Diagnoza była słuszna, rozleciała się kompletnie dwu-masa, założony nowy komplet sprzęgła(Oryginalny taki jka był fabryczny) ... Ja zadowolony odebrałem samochód od mechanika, wracam do domu, no ale niestety nie wszystkie problemy które zwalałem na uszkodzone sprzęgło minęły ;( Otóż samochód dostaje dziwnych wibracji, tak jakby coś go trzymało, musiało się przestawić i dopiero wtedy jedzie tak jak powinien, nie ma zależności czy silnik jest ciepły, czy zimny, chce się jechać szybko ,czy wolno.... występuje to w zakresie obrotów 1.4-2 tys/min a najgorzej jest na 3 biegu, najbardziej jest to wtedy wyczuwalne.... Na 100% ten typ tak nie ma, bo jeździłem już paroma 1.4 tsi i nigdzie to nie występowało, tylko akurat w modelu który zakupiłem ghh.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •