Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Mikrostyk klapy bagażnika-naprawa

  1. #1
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny Mikrostyk klapy bagażnika-naprawa

    Otrzymałem kilka wiadomości z pytaniem, o naprawę mikrostyku klapy bagażnika, więc wrzucam krótki opis. Nie szykowałem się na napisanie poradnika, więc jest dość ubogo w zdjęcia, ale postaram się opisać wszystko jak najdokładniej, myślę że każdy sobie poradzi

    Co potrzebujemy:
    - Lutownica
    - Mikroprzełącznik, ja użyłem D2HW-A211D (do kupienia w sklepach elektrycznych lub na allegro)

    - Opcjonalnie pistolet do kleju

    Instrukcja:
    1. Demontujemy tablicę rejestracyjną i ramkę tablicy. Wyciągnąłem również lampki od podświetlenia tablicy, ale nie jest to konieczne.
    2. Demontujemy osłonę klapy bagażnika, przykręcona jest na dwóch śrubach torx. Po odkręceniu, trzeba podważyć obudowę, która trzyma się dość mocno na spinkach, lecz po chwili zabawy, wszystko powinno pójść bez problemu.
    3. Po zdemontowaniu osłony mamy łatwy dostęp do wszystkiego, mikrostyk przykręcony jest na czterech śrubach z "kapturkami" które trzeba odkręcić. (Na zdjęciu 2/4 śrub)
    4. Gdy odkręcimy mikrostyk, dość łatwo wychodzi on na zewnątrz, wystarczy go "wypchnąć" i wypiąć wtyczkę.
    5. Gdy mamy już mikrostyk na zewnątrz, na środku znajduje się mikroprzełącznik który w moim wypadku był już mocno wysłużony i dopiero po bardzo mocnym wciśnięciu działał prawidłowo. Operację rozpoczynamy od oczyszczenia "kleju" w którym zalany jest mikroprzełącznik, a następnie należy go wylutować. (Na zdjęciu stary mikroprzełącznik po prawej i nowy po lewej)
    6. Po dokładnym oczyszczeniu wszystkiego, wlutowujemy nowy mikroprzełącznik, podłączamy wtyczkę i sprawdzamy czy wszystko działa. Jeśli tak, to zalewamy miejsce lutowania klejem i montujemy w odwrotnej kolejności. (Na pierwszym zdjęciu przylutowany nowy mikroprzełącznik, na drugim zalany klejem)



    UWAGA
    1. Przed wylutowaniem starego, zaznaczcie sobie miejsce, jak głęboko osadzony jest stary mikrostyk i na tą samą wysokość wlutujcie nowy, ja o tym zapomniałem i na początku wlutowałem zbyt nisko! Mikrostyk działał prawidłowo, ale po złożeniu go w obudowę okazało się że wciska się i całą zabawę trzeba było rozpocząć od początku. Mikrostyk musi być wlutowany na odpowiednią wysokość, za nisko lub zbyt wysoko nie będzie działał poprawnie!

    Mam nadzieję, że komuś poradnik pomoże
    Pozdrawiam









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=7225a...266437056338d6
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-03-18 o 16:23

  2. Podziękowania dla Cortex za pomoc w problemie

    xayanix (15-03-18)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •