Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 66

Temat: problem z EGR

  1. #51

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieraków / Berlin
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny Cfgb - egr

    Na start chciałbym się przywitać z użytkownikami A Trójek Krótko gwoli wyjaśnienia, do tej pory siedziałem w japońskich benzynach, głównie Nissan (poza epizodem z PEugeotem 106 1.4D N/A 50KM ) więc proszę o trochę wyrozumiałości względem zapytań oczywistych dla wyjadaczy TDI.

    Idąć do sedna sprawy, pacjentem jest A3 8P 2.0 TDI CR CFGB 170 KM.

    Niedawno w trasie zaczęła mi mrugać kontrolka od świec, dalej spadek mocy, zero przyśpieszenia, tryb awaryjny... Pyk, check do tego. Przejechałem w trybie awaryjnym ok 140km, dojazd do pracy 280km więc być albo nie być. Auto zgaszone, bagaże rozpakowane, odpalam żeby przeparkować, a tu mi DPFa wywala na FISie, w*****enie, auto zaparkowane do dnia następnego.
    Rano dojazd do pracy ok 22 km, kontrolka świec nie mruga, check się pali. Na firmie mamy prosty skaner OBD więc odczyt błędów i P 0403 EGR Malfunction.
    Od tego czasu zrobiłem ok 700 km, czasem EGR się zawiesi i brak przyśpieszenia, czasem działa ok. Średnio fifty fifty.

    Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to jest to mokry EGR z chłodnicą spalin, organoleptycznie obczaiłem lokalizację przy samym bloku od strony ściany grodziowej, więc dostęp trudny. Dowiedziałem się od mechanika, że silnik z komory musi wyjechać z racji problematycznego dostępu do EGR, ale to nie aż taki problem bo rozrząd przy okazji nowy by wleciał.


    Więc wymieniać cały EGR wraz z chodnicą spalin?
    Regenerować?
    Opcja wyrzucenia nie wchodzi w grę, ponieważ A3kę mam na niemieckich blachach i nie chcę problemów z TUVem, a w obecnej konfiguracji EURO5 spełnia więc ekologiczna zielona nalepka się należy.

    Jeśli wymiana to co myślicie o zamienniku ENGITECH (produkcja na zlecenie INTERCARS ) cena ok 1300 zł ?
    Jeśli oryginał Audi to o jakiej kwocie mówimy?
    Jeśli regeneracja to jaki warszat w okolicach Poznania (zachodnia strona).

    Pozdrawiam!

  2. #52
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Chochlik89 Pokaż post
    Na firmie mamy prosty skaner OBD więc odczyt błędów i P 0403 EGR Malfunction.
    to podlacz najpierw auto pod cos bardziej rzetelnego, chocby i prosty VCDS, jakie sa bledy



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Chochlik89 Pokaż post
    Dowiedziałem się od mechanika, że silnik z komory musi wyjechać z racji problematycznego dostępu do EGR, ale to nie aż taki problem bo rozrząd przy okazji nowy by wleciał.
    jesli mowa o EGR ktory jest razem z chlodniczka recyrkulacji spalin w tym silniku, to zadnego silnika sie nie wyjmuje
    demontuje sie DPF, odpowietrzenia, weze od filtra itd i wyciaga

    Click image for larger version. 

Name:	egr 2.0tdicr.jpg 
Views:	1062 
Size:	264.3 KB 
ID:	15891

    do rozrzadu tez sie tego silnika nie wyjmuje, a3 ma silnik ulozony poprzecznie, nic nie trzeba wyciagac, to nie a4 ( wzdluzny )
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #53

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny chłodnica spalin egr

    Witam Panowie, właśnie mechanik poinformował mnie, że mam rozszczelnioną chłodnice spalin egr. Czy ktoś z Was miał z tym problem, co tam się psuje, czy konieczna jest wymiana, czy może da się to jakoś regenerować? Może ktoś zna jakiś warsztat gdzie to naprawiają, bo nowa "troche" kosztuje. Pozdawiam

  4. #54
    gaderrs's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Zawór EGR co zrobić?

    Cześć
    Mam problem z autem. Zauważyłem nierówną prace silnika na wolnych obrotach oraz pojawił się check. Pierwsza moja myśl EGR i miałem rację bo znajomy mechanik sprawdził i potwierdził. Zaproponował mi przeczyszczenie ale nie daje gwarancji że po przejechaniu kilku tysi problem nie wróci. Co do wymiany poleca EGR SKV tylko nie wiem czy zgodzić się na to czy może niech poszuka czegoś innego. Macie jakieś opinie o skv i ich produktach bo ja jeszcze nic nie montowałem od nich.

  5. #55

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny [8P] błędy w moim 8P 2012r

    hej,
    proszę o pomoc, może będziecie mi w stanie przybliżyć gdzie szukać problemu bo jestem laikiem. Po podłączniu pod kompa takie błędy, jak niżej.
    Dodam że na desce nie wyświetlił się check, ani żaden inny błąd. Auto jedzie, przyspiesza normalnie.



    dziękuję za wszelkie podpowiedzi
    Ostatnio edytowany przez s0peL - 23-03-20 o 13:05

  6. #56
    Maciej Chow's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów / Thorne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Chochlik89 Pokaż post
    Na start chciałbym się przywitać z użytkownikami A Trójek Krótko gwoli wyjaśnienia, do tej pory siedziałem w japońskich benzynach, głównie Nissan (poza epizodem z PEugeotem 106 1.4D N/A 50KM ) więc proszę o trochę wyrozumiałości względem zapytań oczywistych dla wyjadaczy TDI.

    Idąć do sedna sprawy, pacjentem jest A3 8P 2.0 TDI CR CFGB 170 KM.

    Niedawno w trasie zaczęła mi mrugać kontrolka od świec, dalej spadek mocy, zero przyśpieszenia, tryb awaryjny... Pyk, check do tego. Przejechałem w trybie awaryjnym ok 140km, dojazd do pracy 280km więc być albo nie być. Auto zgaszone, bagaże rozpakowane, odpalam żeby przeparkować, a tu mi DPFa wywala na FISie, w*****enie, auto zaparkowane do dnia następnego.
    Rano dojazd do pracy ok 22 km, kontrolka świec nie mruga, check się pali. Na firmie mamy prosty skaner OBD więc odczyt błędów i P 0403 EGR Malfunction.
    Od tego czasu zrobiłem ok 700 km, czasem EGR się zawiesi i brak przyśpieszenia, czasem działa ok. Średnio fifty fifty.

    Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to jest to mokry EGR z chłodnicą spalin, organoleptycznie obczaiłem lokalizację przy samym bloku od strony ściany grodziowej, więc dostęp trudny. Dowiedziałem się od mechanika, że silnik z komory musi wyjechać z racji problematycznego dostępu do EGR, ale to nie aż taki problem bo rozrząd przy okazji nowy by wleciał.


    Więc wymieniać cały EGR wraz z chodnicą spalin?
    Regenerować?

    Pozdrawiam!
    Witaj, rozwiązałeś jakoś swój problem? Moja historia jest identyczna, ten sam silnik, ten sam błąd wyskakuje. Check się świeci ale świece już nie. Problemu z jazdą generalnie nie ma. Egr wymieniony check engine pozostał. Dodam ze wyskakuje na fisie błąd systemu start stop. Jeśli skasuje błąd egr i wyłączę przyciskiem system start stop check się nie zapali dopóki znów system nie zostanie włączony.
    Szukam rozwiązania.



    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #57

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Witam. Koleżanki i Koledzy szukamy porady, z racji tego że mój problem jest bliski EGR nie zakładam nowego tematu na forum.
    Niestety w mojej Audi A3 8P 2009 z silnikiem 2.0 CBAB 140 KM bardzo często spotyka mnie problem rozszczelnienia chłodnicy spalin która połączona jest z EGR. Chłodnica rozcieka się w środku.
    W samochód w ciągu swojego życia wykończył już 4 chłodnicę spalin, ja wymieniłem już 3. Dwie chłodnice były zamiennikiem, trzecia oryginalna z ASO.
    Szukam powodu dlaczego??? Czy ktoś przerabiał temat?

  8. #58

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Question Unieruchomiona klapa chłodnicy EGR w jednej pozycji

    Cześć

    Miesiąc temu zakupiłem Audi A3 8P 140KM 2009 u"sprawdzonego"handlarza.
    Po zakupie podjechałem na serwis i poprosiłem o przetrzepanie samochodu od A do Z.
    Wyszło pare rzeczy z którymi pojechałem z powrotem do sprzedawcy.
    Sprzedawca faktycznie zrobił większość rzeczy(tuleje,zamykanie klapki od paliwa i pare innych rzeczy).
    Ale największą usterką była osmalona chłodnica EGR(serwis sobie życzy 1200 zeta za wymianę).
    Sprzedawca zapewnił mnie że teraz jest już wszystko ok.
    Niestety z powodu tego że raz na jakiś czas czuje w kabinie paliwo albo spaliny(nie wiem co) pojechałem na serwis i poprosiłem o sprawdzenie jeszcze raz tej chłodnicy.
    Sprzefdawca jakoś zaczarował i na stałe coś przyspawał że klapa chłodnicy jest na stałe w jednej pozycji.

    I tu jest moje pytanie.Serwis twierdzi że trzeba wymienić chociaż można jeździć a sprzedawca będzie mnie przekonywał że można jeżdżić i widziały gały co brały i że samochód ma 11 lat chociaż sprzedawca w ogłoszeniu napisał "bez wkładu własnego".

    Czym mi grozi jazda z tak ustawioną chłodnicą EGR?

  9. #59

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jestem po zabiegu czyszczenia egr-u w tdi BMM, wszystko poszło w miarę ok tylko po złożeniu wszystkiego silnik nie chce odpalić. Przy próbie rozruchu trochę łapie ale dalej nie pali. Komp nie pokazuje żadnego błędu, wszystkie kostki ,przewody sprawdzone i nic.
    Dodam, że akku był odłączony podczas zabiegu, więc jak go zmusić do pracy ?
    Ma ktoś jakieś złote myśli aby temu zaradzić !

    Odrobina plack do filtra i odpalił, a wszystko wróciło do normy.
    Ostatnio edytowany przez robert42 - 10-08-20 o 18:16

  10. #60
    tomas12's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL-UK
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam i mnie dopadł problem z EGRem
    Dezaktywowałem system S/S u zony w aucie tj. Audi a3 2.0tdi(CFFB) i po kilku tygodniach jeżdżenia bez S/S zapaliła mi sie kontrolka CHECK .
    Auto nie miało jakiś dziwnych objawów typu spadek mocy czy kopcenie.
    Wyłączyłem silnik z myślą ze kontrolka zgaśnie ale nic z tego po ponownym uruchomieniu silnika dalej sie palił CHECK.
    Wiec podpiąłem vcds i okazało sie ze jest błąd EGR (myślę ze trzeba będzie czyścić EGR) i dodatkowo błąd jednej ze świec .

    Address 01: Engine (J623-CFFB) Labels: 03L-906-018-CFF.clb
    Part No SW: 03L 906 018 AB HW: 03L 906 018 AG
    Component: R4 2.0l TDI H25 9979
    Revision: 41H25--- Serial number: AUX7Z0L2FNQ0E7
    Coding: 00190012040501080000
    Shop #: WSC 54927 001 1048576
    ASAM Dataset: EV_ECM20TDI01103L906018AB 003012
    ROD: EV_ECM20TDI01103L906018AB.rod
    VCID: 6AD06A448D7FE81157-803E

    2 Faults Found:
    4807 - EGR System
    P0401 00 [232] - Insufficient Flow
    MIL ON - Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Mileage: 160408 km
    Date: 2020.11.12
    Time: 16:50:40

    Engine speed: 1703.50 /min
    Normed load value: 18.8 %
    Vehicle speed: 29 km/h
    Coolant temperature: 50 °C
    Intake air temperature: 14 °C
    Ambient air pressure: 1000 mbar
    Voltage terminal 30: 14.760 V
    Unlearning counter according OBD: 40
    Throttle valve adapter: specified value: 32.25 %
    EGR solenoid valve: actual value: 16.11 %
    Charge air pressure specified value: 1081 hPa
    Charge Pressure Actuator: acknowledgment: 93.47 %
    Air mass: specified value: 255.1 mg/stroke
    Air mass: actual value (mg/stroke): 379.9 mg/stroke

    4986 - Cylinder 3 Glow Plug Circuit (Q12)
    P0673 00 [109] - Electrical Fault
    Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Mileage: 160111 km
    Date: 2020.10.23
    Time: 05:27:41

    Engine speed: 0.00 /min
    Normed load value: 0.0 %
    Vehicle speed: 255 km/h
    Coolant temperature: 10 °C
    Intake air temperature: 8 °C
    Ambient air pressure: 990 mbar
    Voltage terminal 30: 9.020 V
    Unlearning counter according OBD: 40
    Electric auxiliary heater: shut-off conditions-Bit 0: 00000000
    Electric auxiliary heater: shut-off conditions-Bit 8: 00000010
    Electric auxiliary heater: relay activation-Bit 0: 00000000
    Preheat time: 2500 ms
    Glow status-Bit 0: 00000000
    Glow status-Bit 8: 00000000
    Time since ignition off: 50872 s
    Outside air temperature: 6.5 °C

    Wykasowałem błędy pojeżdżę i zobaczę co będzie sie działo.
    Z wszelkie rady dziękuje.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •