Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: dziwny dźwięk silnika 3.2 vr6

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny dziwny dźwięk silnika 3.2 vr6

    Witam po 3 dniach od radosnego kupna a3 8p 3.2 vr6 quattro manual zaobserwowałem taki dźwięk jak na filmie. Auto nie schodzi odrazu z obrotów tylko trzyma ok 1000-1200 przez jakieś 5-10 sekund i wtedy jest takie grzechotanie, ale tylko na ciepłym silniku na zimnym nic nie grzechocze i ładnie schodzi z obrotów.Czy ktoś podpowie czy to coś groźnego czy niekoniecznie. Jest też słychać charakterystyczny dźwięk powietrza przy dodawaniu gazu i np. taki sam gdy wyciągnę banet od oleju. Na końcu filmu nie widać ale odkręciłem korek od wlewu oleju. Dodam że auto bardzo ładnie utrzymane jeden właściciel w szwacjarii i ma niecałe 120tys przebiegu 2005r.

    Ostatnio edytowany przez zawada444 - 20-03-18 o 07:57

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Typowy dźwięk "grzechoczących" łańcuszków rozrządu czyli czeka cie ich wymiana. Co do dźwięku powietrza to całkiem normalne, brzmi trochę jak nieszczelność, ale te silniki tak mają. Jeszcze jedna rzecz rzuca się w oczy, czyli bujający się silnik przy dodawaniu gazu. Koniecznie sprawdź poduszki silnika a w szczególności tą łapę pod spodem bo lata za mocno.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Kurcze auto ma niecałe 120 przebiegu i już łańcuchy
    A może spróbować wymienić olej na nowy jest szansa że to ucichnie? Bo dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku. Czyli wraz ze wzrostem temperatury zmieniaja się tam tylko właściwości oleju.
    A to że na rozgrzanym silniku nie schodzi odrazu z obrotów (tylko właśnie w tym momencie słychać to grzechotanie) to wina łańcuchów?

    Jaki jest koszt części rozrządu i czy Aso czy np inter cars

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zanim zaczniesz wyciągać silnik do wymiany łańcuszków sprawdź VCDSem ich wyciągnięcie oraz wykręć hydrauliczny napinacz od górnego łańcucha. Sam rozrząd składa się z 2 łańcuchów, 3 ślizgów prowadzących, 2 napinających, hydraulicznego napinacza oraz 5 kół zębatych. Jedno jest nie wymienne gdyż jest zintegrowane z wałem oraz 2 od wałków rozrządu są połączone z nastawnikami hydraulicznymi. Wiele osób nie wymienia kół z nastawnikami gdyż są bardzo drogie ale musisz się liczyć z tym, że skróci to czas eksploatacji nowego górnego łańcucha.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    A jakie nastawy łańcuchów są akceptowalne?
    Co jeśli u mnie akurat wyjdą one dobre?
    Może tylko ten napinacz hydrauliczny i wymiana oleju załatwi sprawę?
    Po czym tak naprawdę stwierdzić czy wyciągać silnik i robić cały rozrząd?

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    temat sie urwał bardzo dawno, a jak się sprawa potoczyła?
    Mam podobny problem, też dziwny dźwięk podejrzewam łańcuchy rozrządu tylko dziwną rzecz mam taką, że jak mu dam na postoju duże obroty to przy schodzeniu z obrotów zapala się ciśnienie oleju? I dylemat taki czy rozrząd już kiepski czy przez słabe ciśnienie nie napina łańcucha?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •