Strona 13 z 30 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 293

Temat: Ubywający płyn chłodniczy w 2.0 TDI

  1. #121

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    cygarko jak byś mógł to napisz jak naprawiłeś tą usterkę u mnie jest podobnie tylko ja przejadę 150km ale dziś byłem u mechanika i powiedziałem jak sprawa stoi posprawdzał płyn, olej i czy coś wycieka nic z tych że czy potem pojeździłem trochę około 100km i podniosłem maskę i płyn jest na min a wcześniej przed jazdą był po między min max ale jak korek odkręcam to wraca dziś nie odkręcałem zobaczę co jutro rano będzie

  2. #122

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    hej .naprawiłem w bardzo prosty sposób wlałem do płynu chłodniczego preparat za 6 czy 7 zł uszczelniający układ (rozmieszac z płynem chłodniczym i wlac na zimnym silniku)i jak ręką odjął serio to naprawde pomaga..niestety audiczke sprzedałęm jakis miesiac po tym i nie wiem czy ktos wymieniał płyn chłodniczy w niej czy nie w kazdym bądz razie po wlaniu preparatu cisłem nią do oporu non stop i nic sie nie działo problem ustał ..to prosty sposób ale spróbuj najprawdopodobniej pomoze .

  3. #123
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    nie wiem czy to jest najlepsze rozwiazanie, po taniosci owszem ale czy to wlasciwa procedura naprawcza i na dluzsza mete? prosilbym o wypowiedz kogos ogarnietego w temacie... marekb czy miro? od zakupu mojego audi mam dokladnie ten sam problem co cygarko, z tym ze u mnie nic nie kopci na niebiesko, przy odpaleniu silnika na zewnatrz lekko mozna poczuc zapach plynu chlodniczego, plynu ubywa w bardzo malych ilosciach przy jezdzie po miescie, nie wazne ile jest plynu moze byc nawet pusto w zbiorniczu przy odkreceniu korka plyn wraca, ogladalem silnik i czasami mozna dostrzec slady plynu na dolnej pokrywie silnika, bylem u mehaniora podnieslismy auto i przez jakies 5 minut pilowalem na 3tys obrotow mehanior ogarnial co sie dzieje pod samochodem i dostrzegl po 5u mi utach 1 spadajaca kropelke i to chyba z klimy, usterki nie wykryto acz raz na jakis miesiac - 2 miesiace pojawia mi sie kuhmittel na fisie .;//// jak wyjade na autostrade i przycisne troche auto jest wieksze prawdopodobienstwo, przycisne autko, zatrzymam sie na bramce i juz kuhmittel i trzeba dolewac nie zawsze ale zdarza sie... wymienilem zbiorniczek plynu chlodniczego na nowke z aso, korek tez na nowke z aso - nie pomoglo sprawdzalem korek oleju, mimo tego ze robie ktorkie trasy - dom praca praca dom okolo 15 min w jedna strone osadu zadnego na korku nie ma, przy rozgrzanym silniku po odkkreceniu korka oleju dymi lekko ale to chyba normalne bo silnik jest rozgrzany... nie wiem co to jest ... choc pewnie mikropekniecie ... ://////////////
    Dodano:
    btw... bedac w pll bylem u mehaniora i sprawdzal mi czy to przypadkiem nie usterka, procedura byla taka ze wkladal on fiolke z jakims plynem do zbiorniczka plynu chlodniczego (przy odpalonym silniku i gazowaniu do 2tys obrotow ) fiollka miala zabarwic sie na kolor zielony pod wplywem co2 dostajacego sie z silnika do zbiorniczka, wtedy jest pewnosc ze to uszczelka pod glowica, na szczescie fiolka nie zabarwila sie zatem problem uszczelki wykluczylismy...
    Ostatnio edytowany przez scre40 - 03-03-09 o 16:53 Powód: Automatyczne łączenie postów
    pozdrawiam.
    Kowal

  4. #124

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak sie boisz wlac całe wlej puł tego roztworu do układu chłodniczego zobaczysz ze zalepi to tylko mikropęknięcie.nic sie nie stanie wierz mi

  5. #125
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    cygarko, to nie jakis polonez, zeby uszczelniacze do ukladu chlodniczego wlewać.
    problemu peknietej glowicy uszczelniacz nie rozwiąże

  6. #126
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    tez tak mi sie wydaje ze takie tricki moza stosowac w przypadku starych aut choc nie znam sie i wierze w twoje dobre checi cygarko...
    wydaje mi sie ze mam ten sam problem co heniek77, w serwisie zdiagnozowali u niego glowice, grunt tylko ze on ma BMN a ja BMM i z tego co widze BMM to wybiórczo spotykany silnik na naszym forum.. :/ nie wiem czy ma to coś do rzeczy i czy podobne problemy w roznych silnikach znacza takie same usterki...
    tymczasem jutro po pracy strzele pare fot jak to sie ma w rzeczywistosci, min. wyglad zbiorniczka plynu chlodzacego no i co tam jeszcze uda mi sie zmiescic w kadr...
    pozdrawiam.
    Kowal

  7. #127

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Audi A3 2.0 TDI 140HP 2003r. 104tyś.km Przestudiowałem już trochę tematów i nie wiem co jednak jest z moim autem ogólnie???
    1.Płyn mi ucieka ostatnio 1l wlałem.
    2.Z rana nie zakopci nawet trochę.
    3.Byłem u mechanika nie wykrył wycieków, nie wykrył oleju w płynie i płynu w oleju wsadzał jakieś strzykawki pewnie na zawartość co2 chyba nie znam się ale czytałem na forum o tym.
    4. Byłem u audi podłączyli mi komputer i wyskoczył błąd wentylatora.
    5. Jak stoję na "luzie" np. na światłach to mi samochodem lekko za trzęsie jest to wyczuwalne.
    Samochód dziś oddałem do mechanika żeby mi sprawdził ten wentylator i chłodnice jestem teraz w Niemczech i trochę mechanicy tu kasują inaczej jutro napisze co dalej.
    Jak będzie coś poważnego to naprawiał będę autko w Polsce jeśli to głowicato jakie kwoty wchodzą w naprawę w ASO bo czytałem i były różne i nie jestem pewien ???

  8. #128
    janih's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    marki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    wszystko bylo juz maglowane
    wystarczy poszukac
    mialem identyko objawy
    efekt peknieta glowica - wydaje mi sie w 90% ze masz to samo;/
    po kilkumiesiacach padly wlasnie wentylatory
    glowica wyszla cos kolo 4tys z robotą a wentylatory 1050zl w ASO
    w temacie o moim aucie jest wiecej info
    w koncu gra jak chcialem....

  9. #129
    patynn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    też się bałem że głowica do roboty, a tym czasem mój sprytny mechanik doszukał sie niewielkiego przetarcia przewodu z płynem chłodniczym Duży, gruby wąż od frontu silnika, czasem spada z uchwytu trzymającego i przetarcie gotowe... Koszt nowego z wymianą 100zł (ori). Proponuję sprawdzić, miałem identyczne objawy. Powodzenia

  10. #130

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo/Hamburg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Byłem dziś u mechanika chłodnica w porządku wiatraki też to chyba na 100% głowica a to co napisałeś że 4tyś głowica i 1050zł wiatraki to wszystko z robotą w ASO w sumie 5050tyś. i na tym koszty powinny się zamknąć nie będę miał żadnych nowych niespodzianek ??

Strona 13 z 30 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •