Strona 28 z 30 PierwszyPierwszy ... 182627282930 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 271 do 280 z 293

Temat: Ubywający płyn chłodniczy w 2.0 TDI

  1. #271

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    a jeszcze pytanie bo gdzies na necie wyczytalem ze procz chlodnicy recylkulacji spalin tzw. EGR jest jeszcze chlodniczka spalin i sa to dwie rozne chlodnice i objawy tez pasuja te same i tez chlodzone plynem czy to jest to samo? tylko pod inna nazwa?

  2. #272
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    U Ciebie jest tylko jedna chlodnica spalin - aczkolwiek jej awaria nie jest czyms nagminnie czestym.

  3. #273

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    ale nie jest nie mozliwa jej awaria. zobacze po nowym roku najpierw wylacze z obiegu chlodnice i zobaczymy co sie bedzie dziac jesli nadal to samo to bede pewny ze glowica chociaz jakos mnie nie przekonuje peknieta glowica. a zapchana chlodnica ta z przodu nie bedzie dawac takich objawow albo podobnych pompa wody moze to jest jakos powiazane ze soba zeby nie szukac od razu najdrozszej opcji ;/

  4. #274
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli u ciebie z pompy plynu chlodzacego albo z chlodnicy biora sie spaliny no to gratuluje - ciekawe auto.

  5. #275

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Nie powiedzialem ze sie biora a jedynie moze to byc jakos powiazane w ustaleniu przyczyny dokladniej zeby wiedziec mniej wiecej o co kaman. Chodzi mi dokladnie o to ze sa konkretne skutki do konkretnej awari a jeden objaw wiecej i juz bedzie co innego.

  6. #276

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BP
    Auto
    Audi A3 2.0 tdi 2006r.
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    W moim przypadku a mam 2.0 tdi bkd 2006 rok w mrozy przy -15 uciekło mi borygo 2 razy tez myślałem że głowica mi pękła okazało się ze króciec wody przepuszcza

  7. #277
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    U mnie juz 2 razy wąż wody przeciął się o obudowę filtra powietrza, także zawsze lepiej sprawdzić więcej potencjalnych powodów niż jechać z głowicą.

  8. #278

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Biały osad na zewnętrznych ściankach zbiorniczka wyrównawczego, ubytego płynu, UPG?

    W aucie A3 8P 1.9TDI BKC 105KM z przebiegiem 297 tys km, pewnego ranka zauważono ubytek płynu chłodniczego. Dolałem więc około 0,5 litra wody destylowanej. Po tym przejechaliśmy 70km spokojnie po mieście, nic nie ubyło ale zauważyłem takie objawy:

    1. Biały nalot jakby krzemionkowo-piaskowy na zewnętrznych ściankach zbiorniczka wyrównawczego. Zakładam, że to odparowujący płyn chłodniczy zanieczyszczony kamieniem z chłodnicy. Tak więc płyn wywala przez korek
    2. Po przejechaniu 70km poziom płynu spadł z max na minimum, ale wystarczyło odkręcić korek, był wyraźnie słyszany syk gazów oraz płyn z minimum podniósł się w ułamek sekundy na max
    3. Nie ma żadnej mazi/masła pod korkiem z olejem, oleju w silniku nie przybywa. Zbiorniczek wyrównawczy jest czysty.
    4. Moja żona twierdzi, że w samochodzie czuć olej/smar. Nie jest w stanie określić zapach.

    Czy te testy z allegro na obecność spalin po 20zł się sprawdzają, tam gdzie zmienia się kolor płynu po wykryciu CO2?

    Przechodziłem i miałem identyczne objawy w Skoda Octavia 1 1.9TDI vp AHF 110KM przy przebiegu 254 tys km i za wymianę uszczelki pod głowica, uszczelkę pod zaworami, nowe śruby, nowy płyn G12, planowanie głowicy zamknąłem się w 1000zł. Czy w silniku 1.9TDI PD BKC 105KM koszt będzie zbliżony, czy np tutaj jest 2x droższe uszczelki?

  9. #279
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majuDJ Pokaż post
    Po przejechaniu 70km poziom płynu spadł z max na minimum, ale wystarczyło odkręcić korek, był wyraźnie słyszany syk gazów oraz płyn z minimum podniósł się w ułamek sekundy na max
    Dziwne by bylo gdyby sie tak nie stalo. To jest uklad cisnieniowy.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majuDJ Pokaż post
    Czy te testy z allegro na obecność spalin po 20zł się sprawdzają, tam gdzie zmienia się kolor płynu po wykryciu CO2?
    Takie testy sie sprawdzaja ale w przypadku gdy przedmuch jest juz odpowiedniego rozmiaru, w przypadku maly przedmuchow beda dawac bledny wynik.

  10. #280

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak więc u mnie chyba jest raczej mały przedmuch. Chciałbym dodać, że rano przy pierwszym odpaleniu czuć słodkawy zapach jakby przepalanego płynu chłodniczego z wydechu. To już teraz na 100% mam UPG?
    Ostatnio edytowany przez majuDJ - 08-06-18 o 07:06 Powód: dodatkowa informacja

Strona 28 z 30 PierwszyPierwszy ... 182627282930 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •