Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 1927282930 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 281 do 290 z 293

Temat: Ubywający płyn chłodniczy w 2.0 TDI

  1. #281

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, nie zakładam nowego tematu tylko ten odgrzewam.

    Pacjent A3 8P 2006r, BMM, 2.0TDI 140KM, 180tyś przebiegu.

    Od jakiegoś czasu co 3-4 tygodnie dolewam 200-300ml płynu chłodniczego.
    Najgorszą informacją moze to być głowica. (odpukać).
    Chciałbym się tylko zorientować jaki mniej więcej jest koszt naprawy głowicy ?
    Jadę do mechanika we wtorek z mysłą ze to nie głowica i chciałbym dodać mozę troche uspokoicie mnie ale:
    - Na korku z silnika nie ma żadnej białej mazi.
    - Poziom oleju nie zwiększa się i jest czarny taki jaki powinine.
    - Mineły 2 tygodnie od ostatniego wlewania i nic nie ubyło, a zrobiłem około 200km
    Ostatnio edytowany przez Morzine - 26-11-20 o 13:22

  2. #282
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zrób test płynu chłodniczego na zawartość dwutlenku węgla. Możesz spokojnie sam to ogarnąć.

  3. #283

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB

    Domyślny Ubywajacy płyn chłodniczy

    Witam tak jak w temacie , Po wymianie chłodnicy spalin nadal ubywa plyn chłodniczy nie jest to tak często jak przed wymianą ale raz na miesiąc muszę dolac , rozkładam juz ręce nie wiem gdzie szukać przyczyny a do magikow jeździć i słuchać ze to glowica albo ze te silniki tak maja to juz nie mam sił , Audi a3 8p 2.0tdi 140km 2006 rok kod silnika AZV

  4. #284

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć, przeczytałem już chyba wszystkie posty w tym temacie ale objawy u mnie są różne. Silnik 2.0TDI BKD 310k przebiegu. Zaczęło się od tego, że na fisie pojawiła się kontrolka od płynu chłodniczego. I faktycznie sprawdziłem i było go mało więc dolałem. Na zimnym jak otwieram korek to nic się nie dzieje. Jak się rozgrzeje to po otwarciu słychać jak syczy przy otwieraniu korka i płyn wraca do zbiorniczka. Jedyne co jeszcze zauważyłem to fakt, że tylko i wyłącznie podczas odpalania silnika (ale to również nie zawsze) na chwile leci taki niebieskawy dym. Jak jest nierozgrzany i go odpalam to mocno szarpie i odpala tak dość gwałtownie (wiem, że mam świece do wymiany więc to może to). Na postoju trzepie budą, nie jakoś mocno ale jest to wyczuwalne. Nie wiem jak ze stanem oleju, jest chyba ciągle tyle samo. Ktoś może coś poradzić od czego zacząć to sprawdzanie? W którym miejscu szukać uszkodzenia chłodnicy? Obawiam się najgorszego, że to głowica. Proszę o jakieś porady.

  5. #285
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zacznij od tego na początek czy do płynu chłodniczego nie przedostają się spaliny. np. https://allegro.pl/oferta/tester-usz...tow-8204013859
    Druga sprawa w tym modelu to zrobienie logów pompowtryskiwaczy i sprawdzenie kszywek wałka rozrządu.

  6. #286

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Test wyszedł negatywny (nie ma w płynie spalin). Czy coś dalej robić w tym celu czy to na ten moment powinno mi wystarczyć?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Zacznij od tego na początek czy do płynu chłodniczego nie przedostają się spaliny. np. https://allegro.pl/oferta/tester-usz...tow-8204013859
    Druga sprawa w tym modelu to zrobienie logów pompowtryskiwaczy i sprawdzenie kszywek wałka rozrządu.

  7. #287
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    a test był robiony na gorącym czy zimnym silniku?

  8. #288

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wg. tej ulotki którą dostałem to miałem go zrobić na gorącym, miał 90 stopni, podpiąłem wtedy ten test i zaczął bulkać ale nie zmienił koloru.

    EDIT: Zrobiłem na zimnym również i tez wyszedł negatywny (kolor się nie zmienił). Bulka tak jak bulkal i kolor nie drgnal.
    Ostatnio edytowany przez szymoon202 - 18-04-21 o 13:46

  9. #289
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A kiedy miałeś rozrząd robiony? chodzi mi o pompe wody bo tam czasami robi się nieszczelność, którą ciężko zlokalizować.

  10. #290

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Rozumiem, że mówimy o 8P tak? Rozrząd był robiony jakoś przy 290kkm, teraz mam 310kkm. Jedyne co czasami zauważam (ale też nie zawsze) to jak silnik jest już rozgrzany (90st) to mimo tego nawet jak go mocniej przycisnę, albo jak stoi rozgrzany i pracuje i ruszę to z wydechu leci biało-szary dym. W internecie wyczytałem, że jeżeli silnik jest rozgrzany to nie powinien tak dymić a dymi tylko jak go przycisnę. Płynu nie wiem jak ubywa, ale na pewno go ubywa bo wczoraj robiłem trasę 300km, głównie po autostradzie 150km/h i płynu jest zauważalnie mniej niż było. Jechać na pomiary ciśnienia tłoków?

Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 1927282930 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •