Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Opuszczanie lusterka przy wrzuceniu wstecznego biegu

  1. #1
    OskiUK's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny Opuszczanie lusterka przy wrzuceniu wstecznego biegu

    Po licznych PW z zapytaniem o opuszczane lusterko na wstecznym, oraz mojej obietnicy opisze jak w naszych tak zaniedbanych przez koncern VAGa a-trojkach uruchomić ta przydatna opcje (badz co badz u mnie malo przydatne z racji, ze mam angola). Testowalem to na modulach od polifta z literka P, ale mysle, ze dzialac bedzie na wszystkich o ile wystarczy kodowanie samego modulu komfortu. Pinologia 16to pinowej kostki jest taka sama (wg. audi portal polift ma mniej uzywanych, co nie do konca jest prawda).

    A zatem za opuszczanie lusterka odpowiada silniczek lusterka, który, na ile dobrze wiem, w A3 8P występował tylko w wersji bez pamieci. Cos takiego, zlacze na 3 piny odpowiedzialne za sterowanie położeniem lusterka.



    Doszukalem sie, ze juz w A4 B6 od roku 2001 wystepowal silniczek z pamiecia o nr 8E1858531J, a takze w B7, A6 C6, Golfie V i kilku innych. ETKA pokazuje nry alternatywne np. 4e0959577C i rozne modele z VAGa ale wszystkie wygladaja tak samo (za wyjatkiem pozniejszych modeli w ktorych silniczek sie rozni, niestety nie mialem mozliwosci podejrzenia jak wyglada silniczek w polifcie). Ma zlacze na 8 pin i wyglada z kostka tak:



    Od silniczka w A3 rozni sie jedynie kostka, mocowania sa te same. Przechodzac z teorii do praktyki do wykonania moda potrzebujemy:

    Silniczek o nr 8E1858531J/4e0959577C
    Kostke 8 pin o nr 965383-1 (Tyco, w ETCE nie wystepuje)
    11 lub 14 pinow o nr 000979009E w zaleznosci czy bedziemy prowadzic nowe przewody czy ucinamy stare.
    I troche przewodu

    Musimy rozebrac lusterko, aby dostac sie do przewodow. Ja tutaj rozcialem gumowy rekaw w ktorym siedza przewody aby latwiej wychodzily z lusterka bo latwo je pourywac. Odkrecamy silniczek - 3 srubki tx10, odpinamy wtyczke od silniczka, ucinamy te 3 przewody tuz za pinami od strony silniczka i zaciskamy na nich piny 000979009E. Dokladamy brakujace 4 przewody do wiazki lusterka i podpinamy wszystkie 7 do zielonej wtyczki i do wtyczki 16pin od strony modulu pasazera. Zielona kostka na 8 pinow ale obsadzone jest tylko 7. Przewody wpinamy tak:

    Pin 1 zielonej kostki do pinu 3 modulu pasazera i kolejno
    Pin 2 do pinu 12
    Pin 3 do pinu 9
    Pin 4 zostaje pusty
    Pin 5 do pinu 2
    Pin 6 do pinu 5
    Pin 7 do pinu 1
    Pin 8 do pinu 4

    Przed wpięciem przewodów we wtyczkę 16pin polecam nalozyc na przewody gumowy rękaw, ewentualnie pozostaje zawiniecie wiązki taśmą izolacyjna ale to już wedle uznania. Składamy lusterko, montujemy je i podpinamy VCDSa.

    W blokach pomiarowych na kanale 007 w module 52 zobaczymy coś podobnego do tego:



    W module 52 kodujemy lusterka z pamiecia



    W module 46 rowniez



    Teraz ustawiamy pokretlo do regulacji lusterek na prawa strone (lub lewa w angolu), wbijamy wsteczny, ustawiamy lusterko jak chcemy by sie opuszczalo, wbiamy jedynke i ustawiamy pokretlo na srodek. I tyle Pamietac nalezy, ze lusterko bedzie sie opuszczac wylacznie przy ustawieniu pokretla na strone pasazera. Do normalnej pozycji powroci albo przy przekreceniu pokretla na srodkowa pozycje, po zgaszeniu zaplonu lub po przekroczeniu 15km/h do przodu. Powodzenia i nie popsujcie lusterek/wkladow







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=111c1...6433b8268f2c38
    Ostatnio edytowany przez OskiUK - 20-04-18 o 18:47
    Mogę pomoc VCDS, VCP, UHDS, VagTacho, DeJaVu - Poznań i okolice.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to OskiUK For This Useful Post:

    andy11a (21-04-18),klemenss (21-04-18),kwasu123 (20-04-18)

  3. #2

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    b-b
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Witam
    Po wnikliwym przestudiowaniu tego moda, dopiszę jeszcze parę słów od siebie.
    Ważnym aspektem tego moda jest to że trzeba mieć silniczek prawych drzwi w wersji HI, czyli musimy mieć sterownik który obsługuje składanie lusterek.

    Przedlift do RM 2008:
    8P0 959 802 B
    8P0 959 802 D
    8P0 959 802 F
    8P0 959 802 G

    (13 pinów we wtyczce gdzie się podpina lusterko)

    8P0 959 802 J
    8P0 959 802 M
    8P0 959 802 P

    (14 pinów we wtyczce gdzie się podpina lusterko)

    Następnym aspektem są silniczki, przedliftowe mocowane na 3 śrubki, pasują też do poliftowych, zarówno do 2009-2010 jak i 2010-2013 w lusterku są 3 otwory na przykręcenie silniczka.

    U mnie wystąpił poważnym problem, po zamontowaniu i skorzystaniu z pinologi z posta wyżej. Działa się następująca rzecz, gdy sterowałem lusterkiem góra - dół to lusterko jeździło prawo lewo, gdy sterowałem prawo - lewo to analogicznie jeździło góra dół.
    Długo nie mogłem dojść do tego czemu tak się dzieje. Mam sporo wtyczek do tych silniczków i skapnąłem się że kolory kabli różnią się, tzw są poobracane jakby w lustrzanym odbiciu. Tak więc po przepinałem je następująco i wszystko działa jak należy.

    1-2
    2-4
    3-1
    4-puste
    5-3
    6-5
    7-9
    8-12

    Być może różnica tkwi w tym że pinologia z poradnika była robiona na angliku.

    pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •