Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 54

Temat: ledowe oświetlenie wnętrza

  1. #41

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cześć
    mi się udało już dodać adaptację w 5F (poniżej).
    Problem polega na tym, że menu już się pojawiło i jest aktywne, też jest pokrętło do regulacji jasności, ale nim nie reguluje.
    Podejrzewam, że problem polega jeszcze na adaptacji sterownika "09", gdzie po lifcie nie ma kodowania (długiego kodowania) i na pinie T73c/72 jest podane +12V, a trzeba byłoby dodać jakiś kanał odpowiadający za ambiente.
    Szukam rozwiązania


    For models without already active menu point of "Ambience Lighting" in the MMI:

    MMI3G + or MIB NAVIGATION SYSTEM with touch input field
    1. Select control unit 09 (vehicle electrical system)
    2. Select control unit Long coding -> Function 07
    3. Select byte 16
    4. Activate bit 6


    MMI3G Navigation plus with touch input field (= PRE-FACELIFT MODELS):
    1. Select control unit 5F (information electronics)
    2. Select adjustment 10
    3. Set channel number 06 to 1.
    4. The hidden menu can be opened with the key combination Car + Menu (both keys together), whereby as
    first press the car button. (Please change to System Settings in the CAR menu beforehand)
    5. Activate hidden menu -> car -> cardevicelist -> Interior Light
    6.Hidden menu -> car -> carmenuoperation -> Interior Light -> value on 5
    7. Hidden menu -> car -> carbusassignment set the value interior light to CAN comfort
    Now leave the HiddenMenu again (e.g. press the radio or BACK button).

    MIB Navigation plus with touch input field (= FACELIFT MODELS):

    Connect the 5F information electronics control unit
    Select control unit 5F adaptation function 10
    Now change the following adjustment channels:

    Vehicle menu operation-menu_display_ambient_illumination -> Set to "activated"

    Vehicle menu operation-menu_display_ambient_illumination_over_threshold_h igh -> Set to "activated"

    Vehicle function list BAP-Gen2-interieur_light_0x08 -> Adjust to "activated"

    Vehicle function list BAP-_Gen2-interieur_light_0x08_msg_bus-> Adapt to "Databus comfort"

    RMC navigation (= VOR-FACELIFT + FACELIFT MODELS):

    The activation of the menu item ambient lighting is only possible by parameterization using a
    VCP tester possible.

    Connect the 5F control unit here and load the firmware proposed there with "ambient_light".

    The following applies to ALL models after activation:
    MMI reset
    Press and hold the function key -1- (menu), the confirmation button -2-, and the navigation key -3-
    simultaneously. The MMI then shuts down and restarts. Takes about 60 seconds)
    -----------------------------
    Audi A3 Sportback '17
    silnik: CXXB - 1,6 TDI CR
    skrzynia: RRD - 7-biegowa automatyczna

  2. #42

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesser Poland
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jesteś w stanie napisać mi dokładnie jakie u siebie zmieniłeś kanały/adaptacje?

    Wiem że tutaj napisałeś całe kodowanie, ale nie chciałbym zmienić coś więcej albo mniej.
    Zobacz jeszcze u siebie czy w adaptacjach w 09 w oświetleniu np. nóg możesz mienić procenty podświetlenia ambiente.

    A jak coś to wymienimy się adaptacjami tych sterowników i w końcu dojdziemy żeby to ogarnąć.

  3. #43

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja montowałem w tym samym czasie oświetlenie nóg oraz oświetlenie kubka i robiłem takie zmiany:

    Moduł 09:
    IDE09732-ENG114629-Oświetlenie wnętrza: konfiguracja świateł-Oświetlenie przestrzeni na nogi -> ustawiłem na "activated"

    Moduł 5F:
    Vehicle menu operation-menu_display_ambient_illumination -> ustawiłem na "activated"
    Vehicle menu operation-menu_display_ambient_illumination_over_threshold_h igh -> ustawiłem na "activated"
    Vehicle function list BAP-Gen2-interieur_light_0x08 -> ustawiłem na "activated"
    Vehicle function list BAP-_Gen2-interieur_light_0x08_msg_bus-> ustawiłem na "Databus comfort"

    bez tego ostatniego było nieaktywne menu Ambiente na MMI
    -----------------------------
    Audi A3 Sportback '17
    silnik: CXXB - 1,6 TDI CR
    skrzynia: RRD - 7-biegowa automatyczna

  4. #44

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesser Poland
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wrócę do domu i sprawdzę czy działa , jak coś to wyśle ci kodowania i to ogarniemy.

  5. #45

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mam nadzieję, że wspólnymi siłami pójdzie Hidden Content
    Zdziwiło mnie że po podłączeniu do pinu w sterowniku od razu było zasilanie, w innym samochodzie musiałem faktycznie dodać "ptaszka" w kodowaniu. W tym sterowniku nie ma kodowania, wszystko przenieśli do adaptacji, pytanie gdzie bo lista długa Hidden Content
    -----------------------------
    Audi A3 Sportback '17
    silnik: CXXB - 1,6 TDI CR
    skrzynia: RRD - 7-biegowa automatyczna

  6. #46

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesser Poland
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Przestawiłem opcje ostatnią (Vehicle function list BAP-_Gen2-interieur_light_0x08_msg_bus-> ustawiłem na "Databus comfort") i u mnie działa.

    Poniżej moje adaptacje 09 i 5F

    Sprawdź i zobacz czy ruszy u ciebie .

    Ja mam zrobione główny potencjometr i poboczne 4 do zmiany chyba nóg drzwi kokpitu i wybór koloru - ale kolor przypadkiem zrobiłem i to pewnie adaptacja jest farbo..... coś tam .

    Hidden Content Hidden Content Hidden Content Hidden Content Hidden Content

  7. #47

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A możesz teraz Ty napisać co włączyłeś dodatkowo, bo ja mam tylko te kanały co podałem wyżej i niestety nie działa. Czegoś mi jeszcze brakuje.
    Obecnie nie mam jeszcze lamp z przodu (czekam na przesyłkę), mam tylko z tyłu, ale to raczej nie ma znaczenia, przód i tył to ledy, kontroli nie ma, więc nie tu leży problem.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Audicowy Hidden Content
    Ja mam zrobione główny potencjometr i poboczne 4 do zmiany chyba nóg drzwi kokpitu i wybór koloru - ale kolor przypadkiem zrobiłem i to pewnie adaptacja jest farbo..... coś tam .
    U mnie mam takie różnice:
    IDE09731-ENG125018-Int. light: 2nd generation-Cockpitbeleuchtung mehrfarbig
    IDE09731-ENG115822-Int. light: 2nd generation-Defaultwert Ambienteprofil Fussraum
    IDE09731-ENG125634-Int. light: 2nd generation-Helligkeit Cockpitbeleuchtung nicht berechnen
    IDE09731-ENG125017-Int. light: 2nd generation-Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig
    IDE09731-ENG116597-Int. light: 2nd generation-KL30G ohne PWM
    IDE09731-ENG142031-Int. light: 2nd generation-LIN-Dachkonsole mit Flaechenlicht
    IDE09731-ENG125015-Int. light: 2nd generation-weicher Farbwechsel

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dobra, są postępy Hidden Content
    po ustawieniu powyższych kanałów na MMI jest aktywne menu i działa regulacja podświetlenia suwakiem, ale...
    regulacja działa podświetleniem zawsze, czyli nawet przy zamkniętych drzwiach.
    Dla mnie założeniem jest to żeby światło zapalało się tylko w momencie otwartych drzwi i gasło po ich zamknięciu.
    Dodatkowo musiałem zmienić kanał:
    IDE09731-ENG115822-Int. light: 2nd generation-Defaultwert Ambienteprofil Fussraum z 45% na 0% bo on odpowiada właśnie za moc świecenia przy zamkniętych drzwiach.
    Coś jeszcze odpowiada za to, żeby regulować tylko światłem przy zamkniętych drzwiach, tylko co?....

  8. #48

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesser Poland
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ale chwila chwila .

    Ja jak dołożyłem lampki i podłączyłem się do pinu nóg to przy otwartych drzwiach mi się świeciło podświetlenie a gasło jak zamykałem.
    Ambient to jest właśnie podczas jazdy ustawiasz intensywność oświetlenia wybranych stref.

    IDE09731-ENG116597-Int. light: 2nd generation-KL30G ohne PWM - to się ustawia jak masz ledowe ori podświetlenie w podsufitce.

  9. #49

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A widzisz
    mam w drugim samochodzie (Passat) też włączone ambiente i regulując z panelu mogę regulować jasnością podświetlenia, ale tylko przy otwartych drzwiach (zamykam i światła gasną) i dla mnie jest tak OK
    To samo chciałbym tutaj uzyskać, światła świecą przy otwartych drzwiach mocą ustawioną z poziomu MMI

  10. #50
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Miałem fabryczne oświetlenie w A3 8V i ustawienie ambient w MMI odpowiadało właśnie za świecenie kiedy drzwi były zamknięte właśnie, a po otwarciu świeciły na 100%. Taka jest idea oświetlenia ambientowego. Zapewne pomimo to, to da się to jakoś przestawić.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •