Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Zapętlanie wtryskiwaczy PB A3 1.8T 180KM

Hybrid View

  1. #1
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Zapętlanie wtryskiwaczy PB A3 1.8T 180KM

    Witam, co może być przyczyną zapetlania się wtryskiwaczy PB od około 5600 obrotów? Co jest bardziej prawdopodobne, pompa nie wydala czy wtryski kończą żywot? Czy cewki mogą być temu winne? Auto ma wgrane fabryczne mapy od wersji 180 konnej, wcześniej na serii było bez problemu, teraz widzę że już lekko pętlą. Załączam log 002+115,time stamp od 101.63 http://vaglogi.pl/log-002_115_5X2Ex.html Jak chcecie to mogę zrobić pełne logi ale nie wiem czy jest sens bo i tak sonda jest waskopasmowa.
    Dla porównania jesscze log wtryskow na serii 150 http://vaglogi.pl/log-002_033_0SNBMH3.html

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bardziej pompa, ewentualnie soft. Wtryski to raczej na końcu. Zrób pełne logi to są tu tacy którzy ocenią soft. Do tego spr cisnienia.

  3. #3
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A w Arz nie ma wtryskow 280? To następca Agu
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  4. #4
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    W ARZ są wtryski 320, ogólnie mechanicznie takie samo jest jak APP 180 i od tej wersji ma wgrany wsad, a raczej tylko same mapy, o poprawność softu/wsadu bym się nie martwił bo jest to zrobione na tej samej zasadzie co wgranie wsadu z AUQ do AUM. Wtryski te podobno wystarczają na styk bez zapetlen do 210-220 km, a tu przy seryjnych 180 już jest problem. W takim razie zrobię pełne logi.

  5. #5
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Takie pytanie. Czy jeśli cewki nie domagają, to podczas normalnej jazdy korekty krótkoterminowe mogą iść dużo na minus? Mam na myśli -10 do nawet -17. Gdy puszczam gaz to przez chwilę rośnie nawet do -20. Wymieniłem dziś pompę i tak właśnie mam. Przed wymiana pompy przy depnieciu szły sporo na plus czyli na ubogo, teraz jest na odwrot więc podejrzewam że paliwa nie brakuje ale zapłonu brak. Świece nowe dopiero co wymienione. W dodatku gdy odpalam zimne auto po nocy, to dosyć nierowno chodzi przez jakiś czas. Czy to mogą być cewki? Dodam że jedna mi już padła rok temu, czy na kolejne już przyszedł czas?

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zły zapłon to niespalona mieszanka czyli do lambdy doleci zbyt dużo potwietrza (niespalonego) i mieszanka pójdzie na ubogo. Następnie komputer wzbogaca mieszanke korektami na plus. Zakładając że kolejny zapłon będzie prawidłowy to mieszanka okaże się raczej za bogata (pomijając sytuację gdy przyspieszalismy z butem w podlodze bo wtedy może być w sam raz) i wtedy korekty pójdą na minus.
    W praktyce nie diagnozuje się cewek wskazaniami mieszanki bo to właściwie nie możliwe. Możesz sprawdzić grupę 020. Do tego czy pompa to oryginał?

  7. #7
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jesscze jedno pytanie. Zacząłem słyszeć charaktertstyczny dźwięk przy odpuszczaniu gazu wskazujący na zawór DV. Zawór rok temu wymieniłem na ten z końcówką 710P, więc zacząłem szukać nieszczelności w jego sterowaniu. Nic nie znalazłem, więc wyjalem zaworek i sprawdziłem, wcisnalem tloczek, przytrzymalem krociec palcem, i tloczek lekko opada, po puszczeniu palca całkowicie opada. Moja diagnoza - DV do wymiany. Zamówiłem dziś drugi z ASO,też 710P bo tylko takie są już w sprzedaży, i ku mojemu zdziwieniu po wyjęciu z opakowania działa tak samo jak mój, czyli wciskam tloczek, zatykam krociec, puszczam, tloczek idzie lekko w dół, puszczam palec i tloczek opada całkowicie w dół. Czy to jest możliwe żeby nowy też był walniety?? Czy te z numerem 710P tak się właśnie zachowują? Z tego co mi się wydaje jak wymienialem rok temu to po przytrzymaniu krocca tloczek nie drgnal, dopiero po puszczeniu krocca tloczek spadł całkowicie w dół.

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie dv z ASO wytrzymał pół roku i puszczał, reklamacja została uznana i zwrócili hajs (2 lata gwarancji było). Jeśli minimalnie opadnie tłoczek i dalej trzyma to jest ok, bo też tak miałem przy sprawdzaniu nowego.

  9. #9
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    To mnie właśnie dziwi, bo na filmie na którym gość pokazuje jak sprawdzić DV, po przytrzymaniu krocca i puszczeniu tloczka on zupełnie nie opada, opada całkowicie po puszczeniu krocca.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Powracając do poprzedniego problemu wysokich korekt. Wymieniłem pompę na nową Pierburga oczywiście 3 bary jak w serii ponieważ wtryskiwacze zapetlaly na wysokich obrotach. Teraz po wymianie pompy jak mówiłem są wysokie korekty na minus czyli mieszanka bogata. Na benzynie i gazie jest to samo, korekty krótkie prawie cały czas stoją na minus. Wczoraj zresetowalem korekty i zacząłem jechać na samej benzynie, korekty krótkie jak mówiłem trzymają około -10 do -15 przy normalnej jezdzie przy 2 do 3 tys obrotów, korekty dlugoterminowe w krótkim czasie powedrowaly z -0.8 do -12.5. Nigdy nie miałem takich fanaberii. Dodatkowo gazujac na postoju zdarza się że strzeli z wydechu. Co może być przyczyną tego? Czy to jednak nie cewki? A i w grupie 020 cofanie zapłonow znikome, max 3.0 w jednej partii obrotów, później jest 0.

  10. #10
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przepraszam za kolejny post pod postem, ale udało mi się naprawić sterowanie DVką, mechanik który ściągał kolektor w celu wymiany podstawy filtra oleju, podłączył 2 przewody od podciśnienia źle, ale mniejsza o to, ważne że DV działa, auto jeździ jak złe i korekty lambda się uspokoiły również (widocznie były spowodowane złym podłączeniem podciśnień). Dziś zrobiłem logi i jeśli ktoś mógłby rzucić okiem czy te seryjne 180 koni jest, byłbym wdzięczny. Cewki mogę wykluczyć patrząc po grupie 020. Wtryski przy 6 tysiącach chyba na styk są, może gdybym zalał Pb98 byłoby lepiej? Czy takie pętlenie można olać przy takich obrotach?
    http://vaglogi.pl/log-003_020_8ZQNTs.html
    http://vaglogi.pl/log-113_115_hM89P.html
    http://vaglogi.pl/log-002_033_9GR38K5.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •