Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 35

Temat: Kontrolka świec żarowych+ hamulce

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sompolno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Tak sprawdzałem i świeca

  2. #22
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szmerek Pokaż post
    Tak sprawdzałem i świeca
    to, że światła stop świecą wcale nie eliminuje usterki tego czujnika gdyż jest to czujnik podwójny czyli F7/F47, jeden uruchamia światła stop a drugi informuje ECU o wciśnięciu pedału hamulca, jeśli ten czujnik co informuje ECU o naciśnięciu pedału nie będzie działał to również spowoduje to, że kontrolka podgrzewania świec będzie migać. Sprawność obydwu czujników sprawdza się Vagiem w 01 Engine, grupa 006, 2 pole od lewej - przy nie naciśniętym pedale sprzęgła i hamulca Vag powinien wskazywać wartość "000", przy wciśnięciu pedału hamulca wartość obydwu ostatnich zer powinna się zmienić w tym samym czasie na wartość "011" i tak samo po puszczeniu pedału równocześnie obydwie jedynki powinny się zmienić na wartość zero, przy wciśnięciu pedału sprzęgła wartość powinna zmienić się na "100" i po puszczeniu powinna wrócić na "000" - jeśli jest inaczej to czujnik pedału hamulca jest uwalony (przy dwóch ostatnich zerach) lub czujnik pedału sprzęgła (przy pierwszym zerze).
    Nie ratuje Cię nic innego jak podpięcie samochodu pod Vaga i odczytanie zapisanych w sterowniku silnika błędów - poza wymienionymi czujnikami jest jeszcze mnóstwo innych przyczyn, których wystąpienie generuje błąd/błędy i sygnalizowanie ich migającą kontrolką świec żarowych.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cześć wam mam pytanie odnośnie wiele razy poruszanego już tematu mrugającej kontrolki świec żarowych, miałem problem włąsnie z tym że zaczeła mrygać i poczytałem na forum no i wymniłem ten automat stopu gdyż nie działały mi te światła , ze wzglądu na uszkodzony automat, teraz światła działają a kontrolka nadal mryga myślicie ze moze to być związany z tym że, kupiłem zamiennik a nie orginalną częśc?. P.S. po podpięciu pod VAGA nic nie wykazuje, a pisze to gdzyz mam swiadomosc ze takontrolka mozę wskazywać równiez inne usterki, pozdro i licze na odpowiedz

  4. #24
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie ma takiej możliwości aby kontrolka świec mrugała a sterownik silnika nie zapisał żadnego błędu.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #25

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    nie ma takiej możliwości aby kontrolka świec mrugała a sterownik silnika nie zapisał żadnego błędu.
    u mnie jest tak że znajdzie VAG znajdzie błąd żekomej usterki automatu stopu, kasuje błąd i dobrze jest przez godzine jazdy a potem na nowo wskakuje mryganie, zaznacze przy tym że stop działa, myślicie że może to być przyczyna tego że ten automat to zaminnik a nie orginalna część??

  6. #26
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Pewnie kupiłeś wadliwy włącznik stopu.
    Oryginał nie jest taki drogi, więc proponuję taki kupic.

  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    witam, mam taki problem, muszę zakupić czujnik stopu, i aby był konpatybilny z komputerem pokładowym muszę kupić o tych samych numerach co orginał, orginał gdzieś posiałem i nie mam jak odczytać tych numerów z czujnika stopu, czy może ktoś mi z tym pomóc. Podobno po numerze VIN można dojść jaki numer jest na tym czujniku. Więc podam WAUZZZ8LZWA054144, Z góry dziękuje za pomoc.

  8. #28
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wcale nie musisz kupić z identycznymi numerami, pasuje każdy jaki jest stosowany w samochodach osobowych koncernu V.A.G. czyli Audi, VW, Seat i Skoda i to bez względu czy będzie to stary czarny kwadratowy model czy nowszy okrągły zielony, niebieski, biały, fioletowy czy w jeszcze innym kolorze. Ważne aby wtyk pasował do oryginalnej wtyczki. Stary model kwadratowy jest o tyle wygodniejszy, że nie trzeba uważać przy jego montażu by go nie uszkodzić.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #29

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Tylko ja kupiłem właśnie ten stary model czarny po włożeniu go i skasowaniu błędu po godzinie jazdy kontrolka świec żarowych znowu się włancza? po podłoączeniu VAG wyskakuje własnie ten błąd

  10. #30
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    to rozbierz go i sprawdź w jakim stanie są platynki wewnątrz i porównaj ich wysokość względem siebie - muszą być identyczne. Jeśli z czujnikiem wszystko będzie OK to wina leży w instalacji.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •