Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Niskie doladowanie turbiny pomocy

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Niskie doladowanie turbiny pomocy

    Witam.
    Więc, niedawno zakupiłem audi A3 1.8t silnik AUM seria 150km z myślą o modyfikacjach.
    Zacząłem od oczywiście wymiany kompletnego rozrządu pasków oleju filtrów itd.
    W aucie po zakupie założony był blow off niestety nie w tym miejscu co powinnien jednak po 15 min pracy udało mi się go przenieść w odpowiednie miejsce i wszystko działa syczy itd.
    Zdecydowałem się na wyrwanie środka katalizatora i tak też zrobiłem. Katalizator pocięty środek wyciągnięty wszystko zaspawane i widać różnicę.
    Po tych drobnych modyfikacjach przyszedł czas na mapę ECU. Zgłosiłem się do kolegi kolegi zgrywając oryginalną mapę ECU z samochodu wysłałem mu ją po czym poprosiłem o dużą moc, doładowanie około 1bar oraz wyłączenie sondy lambda co by błędu nie wyświetlało. Efekt co prawda jest jednak nie zadowalający mnie niestety. Auto przyśpiesza fajnie, ale nie sądzę, że jest to moc około 200km. Wczoraj zdecydowałem się zgrać logi (po raz pierwszy ) i chciałbym Was zapytać co o tym myślicie. Nie wiem czy zrobiłem je dobrze, skupiłem się tylko na doładowaniu turbo i z tego co wyczytałem u mnie max ciśnienie to około 0.65bara jeśli dobrze to odczytuję ? Proszę o analizę i odpowiedź , głównie chodzi mi o to doładowanie w tym momencie. Wydaję mi się, że mapa ECU nie jest zrobiona tak jak chciałem. Dodam też że nie zauważyłem nieszczelności w dolocie itd itd, jednak mogę się mylić.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    Dodam jeszcze, że komputer ciągle pokazuję błąd DV 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)
    P1297 - 35-10 - Intermittent
    Tutaj wrzuciłem screeny z logów : http://vaglogi.pl/log-115_cUKTP6.html http://vaglogi.pl/log-115_2WZ83d.html
    a tutaj całe logi do pobrania : https://ufile.io/9kgjp
    Ostatnio edytowany przez Domination - 14-05-18 o 16:25

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Wg. logów to nie ma tam żadnego programu, dodatkowo to auto nawet nie generuje nawet serii przez ten błąd 17705 auto jest cały czas w trybie awaryjnym i turbo pompuje tylko 0,3 bar. Trzeba zdiagnozować usterki, sprawdzić dolot kompresorem, wywalić prawdopodobnie tego blow offa. Jesteś z Piotrkowa masz do nie niedaleko, chcesz to zrobię CI diagnostyke, pomiar mocy i program z hamownia, jak coś to pw.

  3. Podziękowania dla Gdziejestk....Zbyszek za pomoc w problemie

    Domination (14-05-18)

  4. #3

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziś logi ze zmienionym DV na używany, moc jakby wróciła jednak są 2 nowe błędy
    17608 - Boost Pressure Control Valve (N249)
    P1200-35-00-Mechanical Malfunction
    oraz
    16711-Kcock Sensor 1 (G61)
    P0327-35-10-Signal too Low - Intermittent

    Logi z dziś: http://vaglogi.pl/log-115_118_ZbJ49.html

  5. #4

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A możesz zrobić normalnie ten log od 1,5 tys do odcinki, bo ten jest niemiarodajny.

  6. #5

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ok więc wrzucam kolejne logi znów nie do końca zrobione dokładnie jak trzeba , ale są. Wymieniony DV na fabrycznie nowy oryginalny z ASO i wszystko poza błędem 16711-Knock Sensor 1 (G61) P0327-35-10-Signal too Low - Intermittent zniknęło, mapa przerobiona kolejny raz ciśnienia turbo wydają się ok. Moc jest, jednak przy testach wysiadło sprzęgło i nie dało się zrobić logów tak jak trzeba (ślizga się na każdym biegu) Teraz moje pytanie jakie sprzęgło kupić oraz czy potrzebna jest wymiana koła zamachowego czy samego sprzęgła (dodam że docelowo celuję w 250-280km) no i co zrobić z tym błędem 16711.
    Pozdrawiam wszystkich

    http://vaglogi.pl/log-115_118_oCefVV.html

  7. #6

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wiem jak robisz te logi ale to jest jakaś porażka, weź sobie kogoś do pomocy żeby Ci klikał start/stop U siebie mam założony jednomas i kompletne sprzęgło g60, taki setup powinien uciągnąć 250KM.
    Ten błąd jest od czujnika spalania stukowego. Jak ogarniesz sprzęgło to zrób komplet logów 2+33, 3+20 i 115+118.

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Nie wiem jak robisz te logi ale to jest jakaś porażka, weź sobie kogoś do pomocy żeby Ci klikał start/stop U siebie mam założony jednomas i kompletne sprzęgło g60, taki setup powinien uciągnąć 250KM.
    Ten błąd jest od czujnika spalania stukowego. Jak ogarniesz sprzęgło to zrób komplet logów 2+33, 3+20 i 115+118.
    Wiem, to mój błąd co do logów, dopiero zaczynam z tym wszystkim zabawę.. Co do czujnika co zrobić by wyeliminować ten błąd ( wymiana czujnika ? ), a co do jednomasu nie czujesz dyskomfortu przy ruszaniu nie ma trzepania całą budą czy coś w tym stylu ?

  9. #8

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przeczytałem góry różnych stron, forum itd. Zapomnij o poprawnie działającym blow-off. Zawsze będzie wywalać błąd, turbo będzie się późno zbierać itd itd. Niektórzy próbowali założyć nawet tak zwane hybrydy blow-off (poczytaj o nich) Wsadź seryjny dv wtedy zrób solidnie logi. Pozatym jeżeli ktoś Ci robił mapę to nie miał hamowni? Bo nie wyobrażam sobie tego...

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  10. #9

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez palkarz_85 Pokaż post
    Przeczytałem góry różnych stron, forum itd. Zapomnij o poprawnie działającym blow-off. Zawsze będzie wywalać błąd, turbo będzie się późno zbierać itd itd. Niektórzy próbowali założyć nawet tak zwane hybrydy blow-off (poczytaj o nich) Wsadź seryjny dv wtedy zrób solidnie logi. Pozatym jeżeli ktoś Ci robił mapę to nie miał hamowni? Bo nie wyobrażam sobie tego...

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Blow-off już wywalony i dużo się zmieniło odkąd włożyłem oryginalny nowy DV sporo problemów odpadło. Co do mapy to robi mi to ktoś na odległość, bez hamowni , jedyne co mi zostaje to robić logi, czego też muszę się jeszcze nauczyć. Czekam na polecenie dobrego zestawu sprzęgła, jak już je wymienię to przyłożę się i zrobię konkretne logi z bloków i wtedy okaże się co i jak, jeśli nie to kolega z forum już zaproponował mi odwiedziny na hamowni i zrobienie tego tak jak trzeba.

  11. #10

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Domination Pokaż post
    co do jednomasu nie czujesz dyskomfortu przy ruszaniu nie ma trzepania całą budą czy coś w tym stylu ?
    Żadnej różnicy nie ma, pedał chodzi leciutko, żadnych szarpnięć, drgań itp. Niedługo minie rok od zabiegu, a auto po programie. Koszt używanego zamachu w bdb stanie 150zł + 420zł komplet sprzęgła + nowe śruby do koła i docisku z aso 80 zł i 250zł robota. Cały koszt i zapewne dożywotka tego sprzęgła w tym samochodzie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •