Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: wersje s-tronic

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny wersje s-tronic

    Ktoś może orientuje się jakie modele skrzyni biegów automatycznych są w a3 po roku 2015 do dziś?
    Nie chciał bym trafić na DQ200 o suchym sprzęgle a wiem ze te były montowane wcześniej.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 17-05-18 o 15:13

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDN/KRK
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    z tego co widzialem tutaj na forum albo zagranicznym jakims to wszystkie 6 biegowe sa mokre a 7 biegowe moga byc mokre i suche wiec chyba najbezpieczniejszym wyborem jest skrzynia 6 begiowa Hidden Content

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Tak było podobno do 2014 potem niby powstało więcej modeli. Mam na oku dwa modele jeden 1.4 tfsi 150 r2015 manual 6 biegowy o oznaczeniach QXH i drugi w automacie RWS. Nigdzie nie mogę znaleźć co to za modele skrzyń? Głównie chodzi mi do maksymalny moment obrotowy i czy sprzęgło w tej automatycznej jest mokre? Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na temat skrzyń w a3 po r15

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    to nie wiem gdzie ty szukales..

    QXH to manual MQ250, nawet w darmowej etce masz o tym informacje, nie przy audi, ale np przy seacie, skodzie czy golfie
    przeciez to to samo..

    podobnie jest z RWS, skrzynia 7A DQ200 stosowana w polaczeniu z silnikiem CZEA



    jak masz vin auta, to po rozkodowaniu w kodach wyposazenia tez jest info o np DQ200 ( 0EG )
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Tego manualna to podejrzewałem ze to będzie ten 6 biegowy MQ250. A jest gdzieś jakaś informacja czy dsg jest w tym silniku w mokrym sprzęgle? Jeśli tak to na jakich będzie oznaczeniach?

    Wyczytałem tez gdzieś ze od 2014r montują model DQ380 7biegow i do 380Nm. Tylko nic więcej nie wiem, gdzie i w jakich silnikach?
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 19-05-18 o 14:37

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    to tez masz w etce darmowej nawet
    skrzynie SWR, SKY itd 7A do napedu 4x4 0GC/DQ381

    jest tez 6A DQ250 do 4x4

    zeby wiedziec czy sucho, czy mokro, to juz raczej sa potrzebne "zeszyty" albo elsa, gdzie masz wszystko
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    OK czyli zostaje mi manual który toleruje najwiecej momentu ze wszystkich skrzyń montowanych w nie quattro... Szukam najlepszego kompletu żeby chodził mi sprawnie i długo na malutkim sofcie 165/170km

    Edit. Właśnie przed chwila natrafiłem na forum Leona ze dsg7 maja zaniżane wartości Nm ze tak naprawdę są w stanie wytrzymać dużo więcej? Ktoś coś słyszą, o tym?
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 19-05-18 o 17:48

  8. #8
    mkotek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    W nowym RS3 jest DSG7 - z tego co kojarzę to właśnie DQ381, ja mam u siebie DSG6 (DQ250) i 500Nm wytrzymuje Hidden Content
    Poza tym przy dłubania zmienia się program w skrzyni aby wytrzymywała więcej Nm - podnosi się ciśnienie w skrzyni.

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny 1.6 TDI 110km jakie skrzynie DSG ?

    Witam
    Jestem zainteresowany zakupem Audi A3 8V 1.6 TDI 110km ze skrzynia DSG (S-tronic) - poczytalem trochę w necie i włos sie na glowijerzy od możliwych awari i dlatego potrzebuję opni fachowców.
    1. Czy w tych autach Audi A3 8V 1.6 TDI 110km jest montowane DSG DQ200 (S-tronic) ?
    2. Czy obecne skrzynie zostały poprawione ? jPodejrzewam ze skrzyni DQ200 jest kilka rodzaji - jaka jest montowana w Audi A3 8V 1.6 TDI 110km ? ewentualnie jakich oznaczeń unikać ?
    3. DQ 200 to tzw sprzęgło suche - czy wymieniać w niej olej i co ile ? mineralny czy syntetyk ?
    4. czy macie jakieś dane katalogowe przyśpieszenia 0-100km/h w trybie skrzyni D i trybie S ?

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Z tego co sam się naszukałem, nadzwonilem po serwisach i napytalem to małe pojemności są niestety głównie z 7 biegowe DSG DQ200 suchym sprzęgłem. Skrzynia najbardziej awaryjna z modeli DSG i najszybciej zużywa się właśnie to suche sprzęgło. Nie posiada tez chłodnicy oleju i czytałem o przypadkach przegrzania. Co do poprawienie to raczej wątpię by się coś zmieniło choć pewności nie mam. Olej oczywiście jest i wymiana 60k/80k jeśli dobrze pamietam. Lej zawsze dedykowany oryginalny olej z serwisu Audi. Miałem okazje testować kilkakrotnie ta skrzynie i porównać z manualem. W DSG Jest o 50nm mniej niż w manualu i jest to odczuwalne. Jeździ bardzo gładko, płynnie i to jest plus. Ja byłem usatysfakcjonowany tylko na trybie sport, reszta dla mnie to zamuła...
    Ja wybrałem manual chyba ze trafi mi się tani model Q250 który jest głównie montowany w Quattro. Nadal szukam...
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 29-08-18 o 18:42

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •