Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Podświetlenie przestrzeni nóg(Ledy V-PAD ambiente-light od PROLUMO Tomnik)

  1. #1
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny Podświetlenie przestrzeni nóg(Ledy V-PAD ambiente-light od PROLUMO Tomnik)

    Co nam będzie potrzebne:

    - moduł ledowy V-PAD2 ambiente-light (na przód 2 moduły)
    - 1,5 metra przewodu cienkiego dwużyłowego lub 3 metry pojedyńczego
    - lutownica, torxy, klucze nasadowe.

    W pierwszej kolejności zabieramy się za rozkręcenie schowka i plastiku pod kierownicą, oraz szukamy miejsca w samochodzie gdzie znajdziecie prąd po włączeniu świateł - w moim przypadku była to kostka prądowa do oświetlenia popielniczki.

    Skrócona instrukcja od Tomnika :

    Moduł VPAD, VPAD-2*do lampek oświetlenia przestrzeni dywaników, lampki schowka (VPAD)

    Demontujemy lampkę(podważając odpowiednim plastikowym narzędziem lub odpowiedniej wielkości płaskim śrubokrętem ).

    Wyjmujemy żarówkę.

    Do środka lampki na jej "szkiełko" wsuwamy płytkę oświetleniową.

    W miejsce żarówki wsuwamy płytkę adaptera ją zastępującego.*

    Dodatkowy przewód modułów VPAD-2

    Dodatkowy przewód połączyć trzeba*do szaro z niebieskim paskiem instalacji elektr. auta. Znajdziesz*go w kostce połączeniowej, któregokolwiek z podświetlanych (podświetlony piktogram po włączeniu postojówek)*przełączników, kostce nawiewu z podświetlonym piktogramem, kostce podświetlonej zapalniczki/popielniczki.

    Ja osobiście dokonałem małej modyfikacji lampki, ponieważ jak każdy Led zapalony w tego typu lampkach rozpraszających światło, nie do końca rozprasza światło jakby mnie to satysfakcjonowało... tworzą się plamy z niedoświetlonymi miejscami oraz w niektórych miejscach powierzchnia rozpraszająca tak rozprasza światło jakby led świecił punktowo... zatem dokonałem korekty plastiku pozbywając się jego fragmentu. Na zdjęciach będzie widać o co chodzi. Po tej modyfikacji Moduł świeci równomiernie i pięknie się komponuje z podświetleniem schowka środkowego czy podświetlenia górnego ambiente z lampki podsufitki.

    Filmiku z działania

    Zasada działania jest prosta... biały led działa normalnie po otwarciu drzwi, czerwony led włącza się po zapaleniu świateł i świeci po zamknięciu wszystkich drzwi, po ponownym otwarciu drzwi Włącza się led biały, po zamknięciu drzwi ponownie czerwony. Po wyłączeniu świateł gaśnie czerwony led.

    Kilka fotek z poczynionych prac przedstawiam poniżej

    Bezpośredni kontakt do Tomnika PROLUMO prolumo@yahoo.com mam od niego kilka modułów m.in. postojowe przód i podświetlenie rejestracji i mogę stwierdzić jedno... pełna profeska!!!

    A teraz fotki



    tapnięte z S7 edge


    Ps. w rzeczywistości kolor czerwony świeci słabiej









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=71d75...c805436d10b1e1
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-06-18 o 16:01

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •