Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: Klimatyzacja w 8V - problemy, porady, serwis

  1. #21

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Polo Hidden Content
    miałem dziś serwis w aucie rozrząd, oleje, filtry itd. wróciłem do domu przeskanowałem auto i znalazłem taki błąd. Miał ktoś do czynienia z takim błędem? skasować go i olać sprawę czy może to być jakiś większy problem?



    PS. Który mądry przeniósł mój post do działu 8P? jak już ktoś nadgorliwy to przenieś do 8V...

    coś z tym silniczkiem od klapy rozmrażania jest nie tak pytanie jakie dojście do tego silniczka , albo coś wpadło i nie może się klapka domknąć, klapka pękła i coś się blokuje , silniczek padł , potencjometr od silniczka zębatki w silniczku uwaliło albo styki zaśniedziały , kable , jaki ma wpływ, albo jest otwarte i cały czas będzie chłodzić , lub zamknięte i nie będzie chłodzić, może się tylko przycina i wywala błąd , tak to wygląda.
    Hidden Content

  2. #22

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam
    Panowie mam taki problem w klimie w swojej a3 8v 1.6 tdi 110KW 2015. Z czasem podczas jazdy na załączonej klimie miałem wrażenie że się wyłącza na 1-2m i włącza sama i dalej chłodzi. Klima skręcona na max zimno , nawiew na środku a w aucie było chłodniej ale nie mogę powiedzieć że zimnem dmuchało. Pojechałem do "speca" od klimy. Podłączył maszyne, sciagął czynnik, uzupełnił (brakowało 50gr). Po uzupełnieniu klima się nie chciała załączyć ( patrzył po ciśnieniu wysokim). Kazał mi zgasić auto , zamknąć i ponownie otworzyć i odpalić niby w celu "resetu" Hidden Content Klima wystartowała ale po jakieś minucie od uruchomienia. Po 2-3 dniach nie właczyła się już wogule. Może inaczej włacza się ale nie chłodzi. Podłaczyłem się chińskim vcdsem i posprawdzałem trochę. Więc po załączeniu AC , pokazuje się prąd sprężarki 0,6A, wentylator załącza się i jest wysterowywany PWM wieć raczej jest ok, nie występują warunki wyłączenia sprężarki, ciśnienie na wysokim jest około 7-7,5 bara a jednak nie chłodzi. Podejrzewam zawór jednak nie wiem jak go zdiagnozować ponieważ na kablu a pomiarach rozszerzonych nie ma nigdzie wartości wysterowania tego zaworu. Chyba ze kanały są źle opisane. Ktoś coś?
    Prowizorka okazuje się zawsze trwalsza od oryginału

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny Błędy na klimie

    Panowie, jesteście w stanie mi pomóc, nie mam już pomysłu.
    Po skanie VCDS mam takie 2 błędy:

    PL:
    459015 - Magistrala danych
    U1121 00 [009] - brak informacji

    263682 - Nieznany kod błędu
    B137A 31 [009] - Brak sygnału


    EN:
    459015 - Databus
    U1121 00 [009] - Missing Message

    263682 - Exterior Air Quality/Humidity Sensor
    B137A 31 [009] - No Signal

    Wiecie co to może być?
    Co gorsza, co do drugiego błędu po wpisaniu do ETKI (mam weryfikację po VIN) to takiego czujnika nie mam.

    Samochód dopiero kupiłem i jeszcze nie sprawdziłem czy fizycznie mam ten czujnik, może macie jakiś pomysł również do pierwszego błędu?

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lbn
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie mam nadzieję że pomożecie.

    Gdy zrobiło się zimniej po odpaleniu klimatyzacji powyżej ~20 stopni z klimatyzacji zaczyna być czuć dziwny zapach. Nie jest to jakaś spalenizna, ale coś podobnego. Problem pojawia się przy pierwszych przymrozkach.

  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A3 2.0 TDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Hidden Content Witam, mam problem z panelem od klimatyzacji A3 8V 2013r.
    Czasami wyświetlacz i znaki na wyświetlaczu nie pokazują się (giną segmenty).
    Po dociśnięciu na chwilę pokazuje się wszystko. Czyli coś tam mechanicznie nie działa, albo gumka LCD nie kontaktuje.

    Chciałem to wyciągnąć i zobaczyć czy da się cos naprawić , wyczyścić itd.
    Obszukałem z pół godziny forum i internety i nie mogę znaleźć instrukcji demontażu panelu klimatronika.

    Panel taki: Hidden Content

    Jak zdemontować ten panel?

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    S3
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    Komuś udało się dostać do parownika żeby rozpylić środek do dezynfekcji?
    Co do opisanego wcześniej przez Igorcha sposobu z gumową zatyczką, jest to opisane razem z fotkami tutaj przez użytkownika mgreif: Hidden Content Natomiast tym sposobem dostajemy się za parownik, żeby dostać się przed parownik, to raczej trzeba by wyjąć schowek i zdemontować dmuchawę nawiewu, dopiero wtedy poprzez kanał w lewym kierunku (do środka pojazdu od schowka) dostać się do parownika. Ktoś próbował takiej metody, albo ma inną sprawdzoną?

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0 BVY

    Domyślny

    Mam problem z klimatyzatorem A3 8V 2014. Freon jest ciągle dodawany, wszystko ok, strona kierowcy wieje bardzo dobrze, ale po stronie kolegi (pasażera) to nie tyle, że nie działa, ale wieje ciepłe powietrze, chociaż nadmuch zimnego jest ustawiony. Jaki może być tutaj problem?
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  8. #28
    Angelikaa's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny klimatyzacja 8v nie działa?

    Hej, mam taki dziwny problem z klimatyzacją... gdyż ostatnie kilka dni było cieplejszych i przy chęci kliknięcia AC przycisk świecił tylko jak go trzymałam po puszczeniu już nie... dziś z rana było -1/0 stopni i przy włączeniu odparowywania przedniej i tylnej szyby przycisk AC świecił jak zawsze.. dodam, że w zeszłym roku w czerwcu miałam wymienianą sprężarkę dobijany czynnik i sprawdzaną szczelność i wszystko śmigało jak należy.. moje pytanko jest takie czy a3 8v 2017 ma jakiś dziwny czujnik "bezpieczeństwa" że w jakiś określonych temp. miedzy np. 10-15st. się nie odpala Klima? jest takie coś w ogóle możliwe? czy problem tkwi gdzie indziej.

    Proszę o pomoc.
    Dzięki.

  9. #29
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Nie ma. Jedyne zmiany względem poprzednich rozwiązań, to czujnik wilgotności doszedł i czujnik wysokiego ciśnienia zmienił typ. Musiałby ci się ktoś wpiąć i odczytać jakie były warunki odłączenia sprężarki, a tych jest co najmniej kilkanaście.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •