Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Prośba o analizę logów 1.8T AUM (wirus)

  1. #1
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny Prośba o analizę logów 1.8T AUM (wirus)

    Witam, bardzo proszę o analizę logów w moim AUM (nie kierować się profilem, tam mam jeszcze poprzednią sztukę). Wymieniałem ostatnio przepływkę na nową ori i po tej zmianie auto zaczęło jakoś dziwnie jeździć, na starej (która zaniżała dość sporo) mam wrażenie że auto jeździło lepiej (tyle że miałem problemy z regulacją LPG, korekta długoterminowa nie schodziła poniżej 11% a zazwyczaj było 15-16).
    Logi na benzynie:
    002,033
    003,020
    Logi na LPG:
    002,033
    003,020

    115,118 - jest zrobiony źle, (3,4 i 5 bieg), robiłem go z ciekawości a dwa właściwe się cholera wie czemu nie zapisały, zorientowałem się po powrocie do domu:/ Jak będzie potrzeba to pójdę powtórzyć w sobotę. Generalnie można sobie scrollem powiększyć i wycentrować trzeci bieg (a jest zlogowany od 2200 do 5240rpm, może starczy), powiększamy odcinek zaznaczony na tym screenie:
    https://imgur.com/WED7Cdn





    Z góry dzięki panowie
    Ostatnio edytowany przez Hellboy - 25-07-18 o 20:31

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdź ciśnienie paliwa. Przepływka raczej dobrze mierzy i nie ma się jej co czepiać

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mi tam się te napiecia na sondzie nie podobają...

  4. #4
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Przepływka jest nowa, ma tydzień, stąd jest szansa że mierzy dobrze faktycznie @przemo88 Ciśnienie paliwa raczej bym wykluczył ponieważ objawy są takie same na LPG i na benzynie, a instalacja LPG teoretycznie powinna uciągnąć ponad 200kucy. Może zwiększyć dawkę LPG na testy?
    @zwonko - co masz na myśli? To że na LPG są takie duże skoki?

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A jak zachowuje się sonda na biegu jałowym? Trzyma 1,5V?

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    No i turbo nie ładuje tyle co ma zadane. A podciśnienia, wężyki i wtyczki SAI, N112, N249 masz wszystko popodpinane?
    Szczelność dolotu do sprawdzenia. Logi zrób zaraz po kasowaniu błędów. Ja ciśnienie paliwa bym sprawdził profilaktycznie, ale podczas logowania oczywiście.
    A na LPG tutaj wskazuje zupełnie wartości z kosmosu, całkiem niezależnie od benzyny. LPG do sprawdzenia w trakcie logowania co tam się dzieje.
    Na benzynie przy 5800 czas wtrysku na granicy zapętlenia.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michajlow Pokaż post
    No i turbo nie ładuje tyle co ma zadane
    turbo bije ile jest zadane tylko później. ale z tego co kojarze, tak może być. takie coś raczej nie jest szkodliwe, wręcz zdrowe dla turbiny i sprzęgła.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hellboy Pokaż post
    @zwonko - co masz na myśli? To że na LPG są takie duże skoki?
    na pb też skacze trochę brakuje czasami nie wiadomo czemu. Może słabe świece i kiepsko się spala, tylko wtedy pewnie na lpg byłoby jeszcze gorzej. Generalnie ja bym zrobił log 031 żeby zobaczyć co jest zadane a co otrzymane. Chodzi mi o to że na LPG wg sondy niby zalane w trupa a ECU nie protestuje za bardzo.

  8. #8
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    A jak zachowuje się sonda na biegu jałowym? Trzyma 1,5V?
    Nie wiem, nie sprawdzałem tego - sprawdzę


    Cytuj Oryginalnie napisane przez michajlow Pokaż post
    No i turbo nie ładuje tyle co ma zadane. A podciśnienia, wężyki i wtyczki SAI, N112, N249 masz wszystko popodpinane?
    Szczelność dolotu do sprawdzenia. Logi zrób zaraz po kasowaniu błędów. Ja ciśnienie paliwa bym sprawdził profilaktycznie, ale podczas logowania oczywiście.
    A na LPG tutaj wskazuje zupełnie wartości z kosmosu, całkiem niezależnie od benzyny. LPG do sprawdzenia w trakcie logowania co tam się dzieje.
    Na benzynie przy 5800 czas wtrysku na granicy zapętlenia.
    Błędy żadne się nie pokazują, dolot sprawdziłem, wydaje mi się że jest ok, jedyne czego nie jestem pewien to wężyk idący od n75 do WG, nie miałem jak sprawdzić ale postaram się jutro to ogarnąć. Ciśnienie paliwa postaram się sprawdzić ale wolałbym to zostawić jako ostateczność na koniec - nie mam jak, będę musiał do jakiegoś mechaniora z tym jechać

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zwonko Pokaż post
    turbo bije ile jest zadane tylko później. ale z tego co kojarze, tak może być. takie coś raczej nie jest szkodliwe, wręcz zdrowe dla turbiny i sprzęgła.



    na pb też skacze trochę brakuje czasami nie wiadomo czemu. Może słabe świece i kiepsko się spala, tylko wtedy pewnie na lpg byłoby jeszcze gorzej. Generalnie ja bym zrobił log 031 żeby zobaczyć co jest zadane a co otrzymane. Chodzi mi o to że na LPG wg sondy niby zalane w trupa a ECU nie protestuje za bardzo.
    Świece mają kilka miesięcy wymieniałem bo miałem problemy z paleniem na 3 gary a okazało się że cewka była trafiona). Zrobię log 31, prawdopodobnie jutro, poprawię też 115 i 118
    Tak myślę że wlezę toż pod auto i looknę na kable od sondy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •