Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 60

Temat: drgania kierownicy przy hamowaniu.

  1. #41
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie Jankowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Częstym powodem szarpania przy hamowaniu jest blokowanie sie zacisku na sworzniach. Sworznie muszą być czyste, nie zardzewiałe, do gum powinny być założone zaślepki i oczywiście gum niczym nie smarujemy.

  2. #42
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ziko_ Pokaż post
    Częstym powodem szarpania przy hamowaniu jest blokowanie sie zacisku na sworzniach. Sworznie muszą być czyste, nie zardzewiałe, do gum powinny być założone zaślepki i oczywiście gum niczym nie smarujemy.
    Jak dla mnie nadal winne są tarcze. Jak juz wspominałem- po założeniu starych wszystko jest ok. Nic sie nie blokuje, wszystko czyste, piekne.

    Reklamacja uznana przez firmę TRW, trwało to 3tygodnie. teraz trzeba się rozejrzeć za innymi.
    Ostatnio edytowany przez piteroo21 - 31-03-13 o 12:50
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #43

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wyjechałem wczoraj z wulkanizacji po zmianie opon na te same felgi. Przy prędkości 90 i więcej drga kierownica i przy hamowaniu również. Czytając temat rozumiem, że jest to złe wyważenie opon?

  4. #44
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    jakiej Ty odpowiedzi oczekujesz ?

  5. #45
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piteroo21 Pokaż post
    Reklamacja uznana przez firmę TRW, trwało to 3tygodnie. teraz trzeba się rozejrzeć za innymi.
    Cóż nowe tarcze założone i też zaczynaja bić. Można oszaleć. Mechanicy mówią że tak już w audi jest że cieżko jest dojść do ładu z tarczami z przodu. Auto kupiłem z ATE nacinanymi i nie biły ale się zużyły. Kupować ATe ale bez nacinki? Jakie tarcze były na apierwszy montaż?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  6. #46
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Niestety. Na tarczach na przód nie warto oszczędzać. Ja już przechodziłem temat kilka razy w innych autach. Raz 2 razy zmieniane i biły. w końcu wydałem 2x tyle na tarcze i było ok. Kup ATE nie nacinane i powinno być ok.
    Natomiast i tak od razu po wymianie nie polecam ostrego hamowania bo nawet ATE mogą nie przeżyć i zaczną bić.

  7. #47
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    U mnie przyczyna krzywienia nowych tarcz była krzywa piasta - bicie około 0,12mm!! Mechanicy nie zauważyli, tarcze padały po 1tys km. Poza tym luz łożyska około 0,05mm. Przy wymianie łożyska i piasty łozysko spadło samo z piasty bo tak bardzo była wygnieciona. Teraz są ATE nacinane i aż chce sie hamować
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  8. #48
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piteroo21 Pokaż post
    U mnie przyczyna krzywienia nowych tarcz była krzywa piasta - bicie około 0,12mm!! Mechanicy nie zauważyli, tarcze padały po 1tys km. Poza tym luz łożyska około 0,05mm. Przy wymianie łożyska i piasty łozysko spadło samo z piasty bo tak bardzo była wygnieciona. Teraz są ATE nacinane i aż chce sie hamować
    nie Ty pierwszy miałem klienta który 2 razy reklamwał ATe i narzekał że to gó.... i więcej tego nie chce, bo się krzywiły po 2 tys.
    W końcu założył ori z serwisu i to samo, okazało się że piasty krzywe, a tak się zarzekał że jego auto jest ok i to wina ATE)
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  9. #49

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam,
    u mnie występuje szarpanie kierownicą przy średnio silnym hamowaniu i przy prędkości 100 - 120 km/h. Wyważałem koła, nie mam luzów na kierownicy, mechanik sprawdził tarcze i klocki, wszystko jest w porządku. Znaleźli za to "zerwaną" zwrotnicę, która miała powodować te objawy. W pon. odbieram auto i zobaczymy jak się będzie sprawować.

  10. #50
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    I...?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •