Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: problem ze sprzęgłem w 8v

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny problem ze sprzęgłem w 8v

    Postanowiłem poradzić się na forum ponieważ żaden mechanik nie jest w stanie trafnie zdiagnozować usterki.
    Mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie.

    Problem polega na tym, że przy dłuższej jeździe autostradowej ( stała prędkość bez zmiany biegów ) pedał sprzęgła przy np. dojeżdżaniu do bramek na autostradzie po wciśnięciu wpada w podłogę i nie odbija.
    Raz skończyło się lawetą bo nic nie dało się zrobić, ostatnio problem pojawiał się już po kilku minutach jazdy po autostradzie - kilka razy udało mi się wyciągnąć pedał i po kilkukrotnym pompowaniu pojechać dalej.

    Nie ma wycieków więc to nie wysprzęglik - tak twierdzi mechanik.

    Po dłuższym postoju ( noc w garażu ) nic się nie dzieje. Po mieście jeździ normalnie.

    Mechanik twierdzi, że trzeba wymienić pompę sprzęgła ale była by to wymiana w ciemno - nie da się w 100 % stwierdzić, że to jest przyczyną.

    Auto ma już 207 tys. przebiegu.

    Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją.

    z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ostanio miałem okazję wymieniać pompkę i tam jest sprężyna więc nawet gdyby gdzieś indziej ubywało ciśnienie to wg mnie powinien pedał wrócić sam do góry więc prawdopodobnie mechanik może mieć rację ze to wina pompki, bo bo jeśli pedał zostaje w podłodze to wygląda na to że się przycina. Nowa pompka w serwisie 488zł ale możesz znaleźć używkę za grosze z auta z małym przebiegiem i zaryzykować podmianę, aż tak dużo roboty to nie jest.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Miałem identyczny problem. Już przy dużo mniejszym przebiegu niż ty. Wymieniałem akurat sprzęgło. To była wina pompy sprzęgła. Po przejechaniu długich kilometrów na autostradzie pedał zostawał w podlodze. Pomagało pompowanie, powoli odskakiwał. Po wymianie problemu już nie ma.

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kuj-Pom
    Auto
    eSa
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może to być też wysprzęglik. Miałem identyczny problem w passacie 1.8tfsi swego czasu. 150zł rozwiązało kłopot. Zwróć uwagę czy nie ma plam pod samochodem.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •