Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: 1.8t AGU LPG, Problem z 1. Cylindrem. Kompresja ucieka, rozrząd przestawiony? LOGI

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny 1.8t AGU LPG, Problem z 1. Cylindrem. Kompresja ucieka, rozrząd przestawiony? LOGI

    Heej, mam problem z moim autkiem. 1.8t AGU z LPG - seria (150hp).

    Kilka dni temu dość mocno przyśpieszałem, było mokro i zerwało przyczepność. Przód podskakiwał. Zaraz po tym, coś się stało z silnikiem.

    PB: Telepie na wolnych obrotach silnikiem i budą, (obroty trzyma równo, nie faluje, przy wydechu słychać że nie równo pracuje), Przyspiesza raczej jak wcześniej.
    LPG: jakby kompresja uciekała w dolot, takie stukanie. Brak mocy, nie da się jechać.

    Może ze dwa razy strzelił z wydechu.

    Wygląda jakby nie palił na jeden tłok. Zamieniałem świece, cewkomoduły miejscami. Bez rezultatu. Na LPG jak wypnę zasilanie od pierwszego wtryskiwacza to nie słychać tego "stukania", poza tym pracuje bez zmian. Na pozostałych jak wypnę - spadek mocy. VAG nic nie pokazał (poza błędami które miałem wcześniej - grzałka sondy + za bogata mieszanka , chyba lpg do ustawienia).
    Odpinałem też świece na zmianę, ale nie widziałem bardzo różnicy w zapalaniu.

    Olej dopiero co zmieniony (spalał, albo wyciek jest bo dolewałem nie dużo, może 1 - 2l od wymiany do wymiany). Płyn chłodniczy nie uciekał.

    Moje podejrzenia:

    -Przeskoczył rozrząd (ale wtedy chyba na wszystkich tłokach tak by się "stukało")
    -Wypaliło uszczelke pod głowicą (tylko czemu na PB nie słychać tego "stukania")
    -Problem z zaworem ssącym w głowicy na 1. cylindrze?

    Dziś sprawdzę ciśnienie na cylindrach, i kupie tester CO do uszczelki.

    Więcej pomysłów nie mam. Może ktoś ma jakieś pomysły, albo sugestie i zechciałby pomóc w diagnozie? Nie chce rozbierać całego silnika w ciemno. Jedyne autko w rodzinie, codziennie używane na dojazdy do pracy. (10 km + w weekendy około 200 km)
    Bardzo proszę o opinie.

    Poprzednie Logi z przed usterki (ale raczej nie pomogą):
    Grupa 1 - 13
    Grupa 2 - 7
    Grupa 1 - 25

    Link do filmiku z tego stukania:


    Pozdrawiam,

    Grzesiek

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Hah, wstyd się przyznać. Znalazłem problem.*

    Spadł wężyk od dyszy*gazu, i nie było widać.. na LPG wydmuchiwał gaz, a na PB zaciągał powietrze lewe;o.

    Nie mam opasek zaciskowych na tych wężykach, a teraz słyszałem że na silnikach z doładowaniem powinny być.



    Mega się ciesze że tylko taki mały problem!

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dobrze słyszałeś że mają być zaciski na wezykach

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •