Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: S3 8V - wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach. Logi

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 8v
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny S3 8V - wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach. Logi

    Witam,

    Dodam, że jestem totalnie zielony z diagnostyką i logami. Coś tam zrobiłem, ale nie wiem czy dobrze. Czekam na Wasze sugestie.

    Otóż.
    Kupiłem s3 z przytarnym silnikiem, silnik by reanimowany - wsadzone wszystko nowe, blok był tulejowany.
    Odpalił, kompresja jest - woow! Głowica robiona.

    W aucie mam wsadzone kilka gratów: wydech do końca 3", downpipe, większy FMIC Airtec, Turbo Muffer Delete, Carbon Air Intake Unitronic.
    Silnik dotarłem, podjarany pojechałem na hamownie. Wydmuchał 295 koni, przy 31 stopniach na dworze. Hmm.. już mnie tknęło, że coś nie tak. Umówiłem się na soft i tutaj bonus, po sofcie 340 koni, 460 momentu. Yy... Powrót do ori softu i diagnoza, diagnoza, diagnoza...
    1. Turbo późno wstaje - było regenerowane u XXX, wyjęte i oddane na diagnoze - sprawne
    2. Przestawiony rozrząd - rozebrany - wszystko cacy
    3. Przy kolejnej próbie softu, przed samym wjazdem na hamownie - błąd EPC. Odcięło jeden cylinder. Błąd nr. 15180 - Pressure To High Cylinder 4. Hmm... do tego kolejny błąd powiązany. 15074 - Cylinder Disabling. -> Diagnoza.... I tutaj - zero info w necie, mechanicy nie wiedzą o co kaman. Więc, stwierdziliśmy że wymienimy wtrysk. Wymieniony i na razie cisza. Dodam, że błąd mi wywaliło tylko raz.

    I teraz chyba najważniejsze, nie jestem jakimś mocnym gościem w diagnozie. Ale... wypadają mi zapłony?. Nie wiem jak się robi testy wypadających zapłonów. Test odbyłem na postoju z obrotami na poziomie 3tys obrotów. Czasami gazowałem od jałowego do odcinki (3,9 tys - blokada)


    Drugi test
    Podczas jazdy z gazem w podłodze, dyskoteka. Zapłony zaczeły wypadać lawinowo. Nie wiem czy to istotne, ale komputer nie wykazuje błędu wypadania zapłonów, dopiero wchodząc w opcje Misfire widać wypadanie.

    Wyżej opisane czynności 1,2,3 - nie pomogły z wypadaniem. Oczywiście dolot, lewe powietrze zostały wykluczone. Świece nowe ASO. Nie wymienione zostały jedynie cewki. Ale... zamieniając miejscami nic się nie zmienia. Zmieniałem cewki z innego auta - zapłony wypadają dalej. W aucie z którego podmieniałem cewki - brak wypadania zaplonów.

    Sądzę, że to będzie również istotne. Tak mi się wydaję, kiedy silnik się schłodził, zapłon wypadał tylko na jednym cylindrze(chyba, że przypadek). Po nagrzaniu, znowu dyskoteka.
    Wpadłem na pomysł, żeby wlać specyfik do czyszczenia wtrysków - po tym efekt wypadania cylindrów ( w porównaniu do foto wyżej) - jakby statystyczny, powtarzalny na każdym cylindrze (fotka niżej)



    I teraz Panowie już mi ręce opadają.
    Czytam i czytam fora. Piszą klapki w kolektorze, pompa paliwa, odma, cewki, świece, wtryski.. Na diagnozy już wydałem kilkanaście stówek i nadal to samo (nie licząc części).

    Wrzucam logi. Nie wiem czy dobrze podszedłem do sprawy - Zaznaczone Misfire i tworzony log.
    Co do opisu logów:
    Statyczny na postoju, dynamiczny lekkie przyśpeiszanie, dyn3bieg - gaz podłoga na 3 biegu, full - od zera gaz podłoga.

    https://www.dropbox.com/sh/gz6cq45ig...Ze9CPECOa?dl=0

    Jeżeli coś napisałem niejasno, źle, dwuznacznie proszę, poprawcie mnie. Jeżeli logi to "nie logi" proszę o sugestię.
    Może coś innego sprawdzić, gdzie szukać - również będę wdzięczny za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez wojteklu - 13-08-18 o 20:36

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z takimi rzeczami będzie ciężko. Wg tego co mówisz wszystko jest zrobione. Tego czy dobrze czy źle nikt nie oceni.
    dodatkowo ludzi którzy znają się na tych silnikach, i na ich diagnozie to raczej nie ma za wiele i nie siedzą po forach, tylko ostro kasują za takie rzeczy.
    czego bym się czepił... ECU. Wsadziłbym serie, wtedy diagnozował. Tylko tu też pewnie pojawi się problem z przekodowanie tego wszystkiego.
    Co bym wykluczył raczej to pewnie klapki. Klapki przynajmniej w starszy VW działają tylko w okreslonych warunkach, ich otwarcie jest dwupoziomowe bodajże i też da się to podejrzeć VCDS (przynajmniej w moim się da). I wątpie żeby klapki się otwierały na wolnych.
    Logi musisz zrobić tak jak dla innych autek, tylko korzystając z advanced measure block. Musisz znaleźć odpowiednie wskazania dla: RPM, MAF, MAP (zadany i otrzymany), Ciśnienia na pompie (zadanego i otrzymanego), napięcia i korekty na sondzie.
    Pzdr

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 8v
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    ECU jest seria. Po zmianie lipa straszna. Ok, zrobię dziś logi jak Bóg przykazał.
    Wiem że mało ludzi którzy znają ten motor.... Za świeży. Dlatego szukam wszędzie.

    Wpadłem na pewien pomysł, dam znać jak zrealizuje i jaki był efekt.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    ECU jest seria. Po zmianie lipa straszna. Ok, zrobię dziś logi jak Bóg przykazał.
    Wiem że mało ludzi którzy znają ten motor.... Za świeży. Dlatego szukam wszędzie.

    Wpadłem na pewien pomysł, dam znać jak zrealizuje i jaki był efekt.

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Chodziło mi o to że może być walniety ecu...
    https://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=18415
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 14-08-18 o 19:48

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 8v
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    zwonko - więc diagnozowałem, logi zrobione przez osoby bardziej kumate ode mnie. Wszystko trzyma parametry... Obawiam się dwóch rzeczy - głowica do zrzucenia lub poprawka dołu silnika.
    Czekam na kolejkę w R-.....ce, wiem, że mają już doświadczenie z moim silnikiem. Wbrew tego co wpisałem w profilu, nie mam oznaczenia silnika CJX, a CYFB - różnica taka, że CJX ma 8 wtrysków, ja mam 4. Moc ta sama. Silnik był podobno produkowany na Meksyk. Choć auta z USA mają loterię pod maską, raz CJX raz CYFB...

    PS.
    Kupiłem nową odmę ASO, przeszukałem cały internet i padło na to. Wczoraj wieczorem podmieniłem, ale jeszcze nie podłączałem kompa. Po wymianie wtrysków albo mi się wydaje albo jest lepiej. Hamownia pokaże czy coś się poprawiło

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •