Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Grzechotanie w zawieszeniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)

    Domyślny Grzechotanie w zawieszeniu

    Witam wszystkich.
    Od jakiegos czasu borykam sie z następującym problemem ktory przyprawia mnie o bol głowy.
    Audi A3 sedan 2013 2.0 TDI manual

    Podczas przejazdu przez nierówności takie w ktorych buja autem słychać grzechotanie gdzieś z przodu. Jakby cos było niedokręcone. Czasem jest cisza a czasem dzwoni strasznie. Zawsze kiedy buja autem na boki lub przod - tył podczas przejazdu przez większe dziury i nierówności.

    Uwaga: stuki sa tylko wtedy gdy np. zapięty jest napęd i samochod ma stała prędkość lub gdy zdjęta jest noga z gazu i auto wychamowuje.
    Jeśli przejeżdżam przez te same nierówności z wciśniętym sprzęgłem to jest cisza.
    Co to jest???

    Wymienione zostało: dwumasa, sprzegło komplet, amortyzatory. Wszystkie gumy sprawne. Mechanicy nic nie widza.

    Pomóżcie bo nikt nie moze pomoc. Macie jakies pomysły. ?? Bede wdzieczny.

  2. #2
    zibis's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Witam Pana,ja mam podobne objawy,mam A3 z 2015 2.0 TDI sedana,i podczas pokonywania na biegu garbow na drodze slychac czasem jakies szmery,naprawil Pan autko juz??

  3. #3
    Sylvio's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    One chyba tak mają.
    Mam 2.0 TDI i występuje to samo od początku.
    __________________________________________________ _________________________________________________

    AUDI Q5 OFFROAD 2013 & AUDI A3 Ambition 2012

  4. #4
    zibis's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Nic Pan nie robi z tym??denerwujace to jest przecież,za tydzien jade na wymiane oleju do serwisu audi to maja mi popatrzec na to!Pozdrawiam

  5. #5
    zibis's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Witam,ja mialem podobne objawy i pojechalem do ASO i po jezdzie probnej stwierdzili ze trzeba odkrecic przednie wachacze i przesmarowac takie gumowe łaczniki,zrobili mi i wszystko ustało!Podobno dostaje sie tam sol,brod i itp.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    mam dokładnie to samo Hidden Content diagnosta od razu powiedział mi, że nie jest w stanie sprawdzić tego na stacji.. zawieszenie jak nowe (auto 2013r), powiedział, żeby przesmarować gumy na stabilizatorach - powinno pomóc, ale jeszcze tego nie robiłem

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hmm ja również w siebie tuż po zakupie samochodu(2013r) zauważyłem trzeszczenie przedniego zawieszenia przy przejeździe przez "spiacych policjantów", za dwa/trzy dni pojechałem skontrolować ciśnienie w kołach(18' 225/40), było 1,8... dopompowałem tak jak powinno być na 2,6 i teraz już tego nie słyszę jakby przestało(sam nie wiem czy to możliwe!?)

    Ale mam trochę inny problem tylko przy skręcie w prawo z okolic prawego koła jest dziwny dzwięk tak jakby przeciązenia napędu(taki drgający podobny do jak przy za niskich obrotach), przeguby to wiem ze cykają a tu jest jednostajny dzwiek, powstaje przy choćby najmniejszym ruchu w prawo i trwa dopuki koła są skręcone, nie wiem czy wymieniać ten przegub? czy coś innego jeszcze moze być nie tak?

    Diagnosta na szarpakach nic nie wychwycił
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •