Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Blad przepustnicy- 17967

  1. #1
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny Blad przepustnicy- 17967

    Witam

    Przy ostatnim vagowaniu wyskakuje mi blad :

    17967 Throttle valve control part (j33 fault in basic settings

    wyskakuje wraz z bledem slabego aku -18010

    czy slaby akumulator moze miec wplyw na pojawianie sie bledu przepustnicy ?


    wczoraj wyczyscilem go z bledow i zorbilem adaptacje przez vaga bylo ok dzisiaj rano na zimnym jakos dziwnie zapalil podlaczylem go pod kompa i znowu te dwa bledy : slaby aku i przepustnica


    da sie vagiem sprawdzic czy aku jest slaby ? jakie wartosi powinien miec ? i sprawdzac to na wylaczonym silniku czy na odpalonym ?


    Czeka mnie czyszczenie przepustnicy czy to moze byc wina akumulatora ?

    czy ew. jest gdzies na forum manual jak czyscic przepustnice w 1.8 T ?

  2. #2
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    gubi pewnie adaptacje przepustnicy przez slaby akumulator, tez tak mialem, zmien aku albo podladuj i powinno byc ok
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  3. #3
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    ja nie wiem czy to juz nie czas na wymiane na nowy bo on juz byl ladowany 3 razy hehe i chyba sie jego zywot konczy

    czy zdejmujac przepustnice trzeba wymienic ta uszczelke ? jak z jej dostepnoscia np w intercarsie ?

  4. #4
    nedrax's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Talking

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Snowflake_ Pokaż post
    czy zdejmujac przepustnice trzeba wymienic ta uszczelke ? jak z jej dostepnoscia np w intercarsie ?
    Jak czyściłem swoją to uszczelka się nie naruszyła - wyglądała jak nowa, więc nie zmieniałem. Delikatnie zdejmij przepustnicę po odkręceniu 4 śrub i powinna być cacy...chyba, że ktoś wcześniej naruszył. Z wymontowaniem nie ma problemu: luzujesz obejmę na wężu i ściągasz go; odpinasz czujnik i 4 śruby odkręcasz w przepustnicy (jeżeli jest linka od gazu to zdejmujesz - chyba że silniczek krokowy...nie znam silnika)....i zdejmujemy i polerujemy na błysk. Ja osobiście robiłem to acetonem. Ludzie proponują specjalną chemię do czyszczenie Przepustnicy lub WD 40. Po zabiegu musi się zaadoptować. Nie wiem jak w Twoim silniku: czy Vag czy po przejechaniu kilkudziesięciu km sama się zaadoptuje.
    AGU

  5. #5
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    ARZ na elektronicznej przepustnicy ....


    ja mam 4 srubki i dwie kostki do odpieca jedna sie latwo sciaga a druga nie wiem jak odpiac jakas taka dziwna taka jak przy czujniku od wstecznego biegu tez z nia mialem problem przy odpieciu ale jakos poradzile msobie tylk oze to 1,5 roku temu bylo moze cos zapamietalem


    adaptacje mam juz opanowana

  6. #6
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    przepustnica wyczyszczona dokladnie adaptacja zrobiona i niekiedy po dluzszym postoju np po nocy znwou blad wywala nie wiem czy to nie wina tego bledu 18010 ktory caly czas sie u mnie pojawia mimo wymiany na nowy akumulator :/

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Przepustnica i turbina

    Witam, podpiąłem wczoraj swoje autko pod komputer (Audi a3 8l 1.8t AGU) i wyskoczyły mi dwa błędy:

    Zdjęcie - https://zapodaj.net/3f09fa7f50971.jpg.html

    Pierwszy błąd 17967 - Throttle Body, wyczytałem na internecie że to jest błąd przepustnicy i pytanie brzmi czy wyczyszczenie powinno pomóc? Odkąd kupiłem to auto cały czas mi lekko falowały obroty i czasem na postoju miałem takie dziwne lekkie drgania.

    Drugi błąd 01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75) i pytane o co tutaj chodzi? Również czytałem że to błąd z turbina z zaworem N75 ale niektórym wymiana tego zaworu nie pomogła.

    Co sądzicie?

    Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •