Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Logi AUQ

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łapanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Logi AUQ

    Witam.
    Po wymianie pompy paliwa na używaną o tych samych numerach, filtra paliwa na nowy ,wtryskiwaczy i regulatora od innego auq następujące logi ;
    http://vaglogi.pl/log-002_033_5Fb14.html
    http://vaglogi.pl/log-003_020_o022fWd.html
    http://vaglogi.pl/log-115_118_C2p68.html
    Logi robione na PB po ponownym uruchomieniu silnika i usunięciu błędów łącznie z 17705 (turbo działa)
    Jak wymieniłem zawór odpowietrzający skrzynie korbową to na zimnym silniku falują obroty.
    Pytanie mam też czy na wskazaniami sondy lamda sugerować się na zimnym silniku?
    Jak zimny samochód to sonda cały czas pokazuje 0% co mnie strasznie dziwi , lecz gdy temperatura płynu chłodzącego podniesie się około 20 stopni sonda już zaczyna świrować do +25%.Gdy osiągnie już temp 90 stopni to waha się około 0%.
    Ciąg dalszy błędu 17705 i odcieciem turbiny na zimnym silniku do ponownego uruchomienia.Gdy dzisiaj sprawdzałem szczelność dolotu , dmuchając 1.5bara za turbem to chyba zawór powietrza wtórnego strasznie skrzeczał .To jest normalne?Podciśnienie do niego dochodzące też jest szczelne , zastanawiam się czy jest sens z tego powodu rozbierać to dziadostwo.Przy sprawdzaniu nie słyszałem żadnego bulgotania oleju ani nieszczelności ...;/
    Czyściłem też przepustnice ale żadnych zmian.Chyba się jej nie adoptuje z tego co wiem.
    Ile wam wskazuje przepływomierz w waszych 1.8t przy 90 stopniach na wolnych obrotach?
    Jeśli chodzi o podciśnienia to chyba już wszystkie przepatrzyłem , n249 też usunięty , jeśli nie będzie już nic do sprawdzenia to chyba czas na regeneracje turbiny z tego co wyczytałem , ale dziwne ,bo autko po ponownym odpaleniu chodzi jak złoto.
    Z góry dziękuje wszystkim za jakąkolwiek pomoc , ponieważ każda wskazówka jest dla mnie cenna. !
    Pozdrawiam !
    Ps.Coś czuje , że jak tak dalej będę spamował moim problemem tą grupę to mnie wywala wreszcie ! Ale nie zrozumcie mnie źle , bo codziennie po pracy siedzę w garażu i szukam przyczyn,a pasowałoby też się z dziewczyną zobaczyć....;/
    Ostatnio edytowany przez dawidmucha13 - 31-08-18 o 20:45

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Powyżej 5000 obrotów masz zapętlone wtryski.
    Mi przepływka na wolnych mieści się w granicach normy, czyli 2-4.
    Jeśli chodzi o sondę po odpaleniu na zimno to jest kanał opisany chyba jako RegO2, coś takiego, i tam jest podany stan czy już sonda reguluje czy nie.

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Czemu chcesz robić turbine? on akurat jest w dobrym stanie, słabym punktem jest program, przez niego są zapętlone wtryski, błąd 17705 też można ogarnać programowo i nie będzie problemu, odezwij sie na pw to pomogę.

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    Audi A3 / Seat leon 1 TS
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cześć,

    Sam borykam się z błędem 17705 różnicy ciśnień w silniku AUQ, polecam wyszukać w google ten problem, ponieważ jest on dość popularny na forach VAGA. Próbować stosować się do rad, zaczynając oczywiście od tych najtańszych, a regeneracja turbo do nich nie należy. Podstawa to sumienne sprawdzenie szczelności, weź pod uwagę ile w doładowanej benzynie jest przewodów powietrznych, prostych zaworów jednokierunkowych, złączek etc. Swoją drogą 1.3 bara to już chyba dość mocny program, u mnie w 180KM pompuje 0,7, chyba warto byłoby żeby ktoś mądry zajrzał Ci na soft.

    Co do sondy lambda to jej część pomiarowa zaczyna reagować z tlenem dopiero od temperatury 300`C w górę, dlatego na zimnym silniku nie wskazuje nic. Niektóre samochody mają nawet specjalne grzałki przyśpieszające nagrzanie sondy.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •