Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Weryfikacja Log Audi A3 8L 1.8T 150KM Pb AUM / 11.2000 - 247k km

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Weryfikacja Log Audi A3 8L 1.8T 150KM Pb AUM / 11.2000 - 247k km

    Cześć. Chciałem prosić o pomoc z weryfikacją. Przymierzam się do wykorzystania poradnika na forum z wgraniem nowej mapy ECU do mojego AUM.
    Chciałem sprawdzić ogólny stan jednostki, w tym w szczególności działanie turbiny.

    Wstępnie jak porównywałem z innymi informacjami jakie udało mi się znaleźć, turbina zdaje się pracować prawidłowo jak na mój sprzęt.
    Z tego co czytałem, Boost Pressure po wystartowaniu z 1,5k obrotów na trzecim biegu wstaje do wartości 1600 przed wejściem do 3k i delikatnie spada co jest podobno normalnym przypadkiem 1.8T. Może odrobinę wolniej startuje, ale wydaje mi się, że jest dobrze.

    Logi musiałem robić sam, więc w większości grupa 10 jest dodana bym widział Engine Speed (G2 i łatwiej znalazł moment kiedy z 1.5k przechodziłem do 4.

    EDIT: Zapomniałem wspomnieć o jedynym błędzie ze skanu silnika:
    17522 - Oxygen (Lambda) Sensor; B1 S2: Internal Resistance too High
    P1114 - 35-10 - - - Intermittent

    Być może ma wpływ na pomiary niżej.

    LOG-01-000-Statyczne-Audi_A3_8L-20180831.csv
    http://vaglogi.pl/log-000_FFWcE4.html
    LOG-01-010-011-Dynamiczne01-Audi_A3_8L-20180901.csv
    http://vaglogi.pl/log-010_011_DYm228.html
    LOG-01-010-011-Dynamiczne02-Audi_A3_8L-20180901.csv
    http://vaglogi.pl/log-010_011_B0IaX.html
    LOG-01-010-115-118-Dynamiczne01-Audi_A3_8L-20180902.csv
    http://vaglogi.pl/log-010_115_118_Ckpt5P.html
    LOG-01-010-003-020-Dynamiczne02-Audi_A3_8L-20180902.csv
    http://vaglogi.pl/log-010_003_020_62CocHP.html
    LOG-01-010-002-033-Dynamiczne03-Audi_A3_8L-20180902.csv
    http://vaglogi.pl/log-010_002_033_dXEx8h.html
    Ostatnio edytowany przez Azathi - 02-09-18 o 07:20

  2. #2
    beniek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zambrów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wez kogos do pomocy i zrob logi dynamiczne porzadnie, ciagniesz w okolice czerwonego pola - to nie diesel, ps doladowanie to nie wszystko

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    uuu kolego. Z tymi logami to nie tak, ale dobrze, że masz już pojęcie jak zacząć, to będzie łatwiej wytłumaczyć.

    Grupy dynamiczne 002+033, 002+020, 115+118. Statycznych nie pamiętam
    W każdej z tych par widać jakie obroty ma silnik.
    Do logowania nie potrzebujesz specjalnie drugiej osoby, ale warto mieć z ponad 1km prostej.
    Kasujesz błędy, ustawiasz grupy jak wyżej, 3 bieg, 1500-1700 obrotów, wciskasz start w VCDS i gaz do dechy, biegów nie zmieniasz.
    Jedziesz do odcięcia, albo przynajmniej ponad 6000 obr. Puszczasz gaz i stop.
    Na końcu masz jakieś 160kmh, więc trzeba patrzeć na drogę a nie na laptopa

    Zanim skasujesz błędy zobacz jakie wartości masz na kanale 032.
    Błąd sondy trzeba sprawdzić, może wiązka, może sonda uwalona.

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Logi przeprowadzałem jak mogłem najlepiej i bezpiecznie (stąd naddatki kiedy jeszcze jechałem normalnie oraz zanim nie zwolniłem i nie zatrzymałem). Sugerowałem się informacjami z PoVAGowani na You Tube. W Warszawie gdzie teraz jestem nikogo nie mam i będę potrzebował lepszego miejsca na większe rozpędzenie. (Na obecnym nie dam rady więcej)

    @michajlow - Dokładnie 3 bieg, 1500, pedał w podłogę. Nie wiedziałem tylko, że trzeba jeszcze bardziej go rozpędzić.
    Co jeszcze ciekawe, jak robiłem same 115+118 to w obrotach nie zgadzało mi się, bo nie widziałem więcej niż chyba 1500. (log raczej się chyba nie zrolował, o ile to możliwe).

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, choć chętnie usłyszał bym rozwinięcie o dlaczego te logi nie są prawidłowe, oraz w jakim zakresie nie pozwalają na prawidłową analizę. Kiedy będę miał okazję choć nie prędko pewnie, wrzucę nowe logi do sprawdzenia.
    Ostatnio edytowany przez Azathi - 02-09-18 o 19:15

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi jak się robi to z pedałem w podłodze do przynajmniej 6tys. (w benzynie oczywiście). Trzeba mieć podgląd na to, co się dzieje w całym zakresie obrotów. To co zrobiłeś jest przede wszystkim niemiarodajnie i źle wykonane od samego początku. W czasie logu jak już wciśniesz gaz do oporu to nie można ujmować.
    Jednym słowem do powtórki i tyle.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Azathi Pokaż post
    choć chętnie usłyszał bym rozwinięcie o dlaczego te logi nie są prawidłowe, oraz w jakim zakresie nie pozwalają na prawidłową analizę.
    Tu są moje logi, gdzie miałem w już padającą pompę paliwa.
    http://vaglogi.pl/log-002_033_T4Hv2R.html
    Do normalnej jazdy wystarczy, i jeszcze jakiś czas by pochodziła, nawet nie odczułem różnicy po wymianie. Ale widać, że dopiero od 4400 obr w górę jest masakra. Komputer zwiększając czas wtrysku nadrabia niedomagania pompy. Do serii 150KM wystarczy, ale do tuningu już nie.
    To taki prosty przykład, dlaczego trzeba dobrze zrobić logi.
    Ile potrzeba miejsca?
    Jak widzisz sam pomiar to jakieś 25 sekund + może 10 na start i 10 na hamowanie.
    Sprawdziłem to dokładnie i na zrobienie całego loga, razem ze startem i hamowaniem, potrzeba 1km.

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Bardzo wam dziękuję. Widząc po logu wnioskuję, że warto zwrócić uwagę czy nigdzie nie pojawia się jakaś bardziej gwałtowna zmiana. Tak jak choćby ze wskazaniem zasilania i jego potężnym spadku z logu. Mogę się mylić, ale mając praktycznie póki co znikomą wiedzę w tym temacie mam nadzieję, że rozumiecie.

    Na dniach może spróbuję wykonać nowe i przed zamieszczeniem obetnę niepotrzebną część przed i po rozpoczęciu próby. (samemu robiąc nic lepszego raczej nie wymyślę by było bez zbędnego ryzykowania). BTW, miejsce w jakim przeprowadzałem pomiary: https://www.google.pl/maps/dir/Radio...655228!1m0!3e0

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam wszystkich ponownie. Wracając do tematu weryfikacji stanu technicznego jednostki, dzisiaj auto pognało na hamowni. Może nie są to logi, ale patrząc na wykres jaki uzyskała kruszynka, nie wskazuje raczej by cokolwiek działo się niedobrego w silniku. Miałem sobie zdemontować listwę wtryskową i wyczyścić, ale mając niskie spalanie na poziomie 9L oraz taką pracę silnika, nie sądzę by było to konieczne.
    Czekam jeszcze tylko na MPPS i zabieram się za wgranie nowego oprogramowania do komputera. Możliwe, że zrobię nowy pomiar na hamowni po tym jak wgram soft z AUQ.


  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Weź zrób te logi, które więcej pokażą niż te pofalowane kreski z hamowni.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •