Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 75

Temat: Brak zimnego powietrza w nawiewach

  1. #61

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pociech Pokaż post
    no to jak przeskakiwało to pewnie to co u mnie silniczek sie kręcił a klapka tylko delikatnie sie ruszała. musisz wyciagnać schowek dla lepszego dojścia i sie położyć. najlepiej jak jedna osoba bedzie ci przełączała nawiewy z zimnego na ciepły wtedy zlokalizujesz silniczek. zapadka jest wsuwana od dołu. u mnie musiałem dorobić blaszkę która trzyma klapkę żeby nie opadała. Patent trzyma już rok jak chce mam ciepło w aucie a jak nie to zimno xD
    Ale teraz poczekaj poczekaj bo nie wiem czy gadamy o tym samym ;D Czy to o czym piszesz tutaj jest całkowicie po prawej stronie schowka w głębi?

    I druga sprawa czy silnik krokowy klimatyzacji to to samo co ten silniczek od otwierania klapki od obiegu ??

  2. #62
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Silniczek jest pod klimatronikiem ludzie. Dostepny po sciagnieciu plastyku pod kierownica
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #63

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mój wątek można zamknąć, bo już to rozgryzłem. Nie wiem po co niby miał bym rozkręcać osłonę pod kierownicą skoro ten silniczek jest całkiem po drugiej stronie. Silniczek zaznaczony na zdjęciu po prostu wysunął się od klapki która przysłania nagrzewnice.

  4. #64
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tez mi kiedyś ta klapka się wysunęła w lato. I ciągle mi wiało gorącym powietrzem. Ja, żeby się do niej dostać zdjąłem panel klimatronika, radio itp. i wyciągnąłem plastikowe rury (prowadnice) powietrza - wtedy można było tam wsadzić do środka rękę. Klapka jest montowana na wcisk, teraz żałuję, że nie dałem trochę kleju, by złapało raz a porządnie. U mnie wyskoczenie klapki spowodował prawdopodobnie cencik euro, który tam znalazłem

  5. #65
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Dokladnie o tym mowilem. I czytaj prosze ze zrozumieniem.

    Ktos ci pomaga a ty jeszcze Worms wyjezdzasz ze swoimi tekstami.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  6. #66
    gregorek12's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Siemka
    A3 8l 97r 1,6 AKL, gdy kupiłem nie działała klima, kompresor się nie włączał. Napełniłem czynnikiem, kompresor się załącza lecz nie chłodzi tak jak ma chłodzić ( czytaj dmucha ciepłem;p). Wszystkie rurki od klimatyzacji po załączeniu kompresora nie zmieniają temperatury. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i on twierdzi że według niego na 100% jest winny kompresor bo nie tłoczy prawidłowo. Natomiast czytałem trochę na tym jak i na innych forach i dużo ludzi wspomina zaworze rozprężnym. Jak to w końcu jest ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-02-20 o 18:27

  7. #67

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Brak chłodnego powietrza

    Witam,
    Zmagam się z problemem braku chłodnego powietrza z nawiewów - climatronic A3 8L 2002 1.6 AVU

    Przykładowo: uruchamiam auto po nocy i jadę w trasę, temperatura ustawiona na 21 stopni włączony tryb AUTO - auto nagrzewa się prawidłowo. Po dłuższym czasie w samochodzie robi się dosyć gorąco i nie jest to 21 stopni (mam porównanie z Seatem Leonem I z climatronic gdzie wieje znacznie chłodniejsze powietrze). Gdy chcę zbić temperaturę przykładowo do 19 stopni jedynie zwiększa się siła nawiewu, a temperatura nie spada nawet po przejechaniu kilkunastu km (czyli grzeje jeszcze mocniej z większą siłą). Podczas zmiany temperatur słychać, że coś przeskakuje za schowkiem czyli tak jak powinno być z tego co wiem.

    Proszę o pomoc co można sprawdzić, jestem totalnie zielony w tych sprawach.

  8. #68

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,
    Panowie mam problem z ogrzewaniem, klima działa ale z nawiewu leci na zmianę ciepłe i zimne, nawet jak wyłączę klimatronik i leci ciepło delikatnie natomiast na włączonym np. na 18st. grzeje jak na maxa. Przekręcę stacyjke to słychać jakby otwierały i zamykały się klapy. Błedy:
    601 Potencjometr w V70-G112
    532 Napięcie zasilania
    1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192
    Miałem to samo 4lata temu ale trochę inne błedy były. Proszę o pomoc, zauważyłem ostatnio że gąbka mi się sypie przez kratki.

  9. #69
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    tu masz opisane który to silniczek g112 który musisz wymienić ew.sprawdzić czy blaszki wewnątrz na kółeczku zębatym są całe
    http://hostuje.net/file.php?id=a43ce...3a552a18a2fb3c

    czujnik g192 zobaczysz jak zdejmiesz osłonę pod kierownicą po prawej stronie/wypnij kostkę i przekręć go to wyjdzie


  10. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    piotreq999 (01-03-20)

  11. #70

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zrobiłem test Skanerem X-Diag Vag Lite Diagnostic i wyskoczył tylko błąd 00604 czujnik w V71 (G113) którego nie da się skasować, ta klapa co znajduje się pod filtrem kabin. jest lekko uchylona i nie reaguje jak robię test, natomiast V70-112 ten silniczek czarno-jasny fiolet o ile dobrze opisuje pracował cały czas to go troszkę przytrzymałem i wszystko wróciło do normy. Jutro będę chciał zabrać się za ten czujnik V71 (G113) proszę o wskazówki.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •