Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 75

Temat: Brak zimnego powietrza w nawiewach

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Budżak, nie trzeba rozbierac zadnej deski!!!! wystraczy odkrecic schowek, albo nawet na macanego od spodu- zdjecia w temacie ponizej
    silniczek od cieple/zimne jest fioletowy (do 1999 podobno czasem tez czerwony i zolty !)
    tu wszystko opisane, bylo walkowane, wystarczy poszukac.

    http://www.a3-club.net/forum/viewtop...r=asc&start=20

    Temat rzeka, a w nim odpowiedz na wiele waszych pytan.
    Po raz kolejny potwierdza sie ze nalezy najpierw uzyc funkcji szukaj
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wejdz w menu climatronic i sprawdz pierwszy kod, jesli bedzie 0 to znaczy, ze teoretycznie wszystko jest sprawne, a jesli bedzie inna wartosc to musisz poszukac wnecie co to za bledy

  3. #23
    Budżak's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wwa
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mimuszek
    Budżak, nie trzeba rozbierac zadnej deski!!!! wystraczy odkrecic schowek, albo nawet na macanego od spodu- zdjecia w temacie ponizej
    silniczek od cieple/zimne jest fioletowy (do 1999 podobno czasem tez czerwony i zolty !)
    tu wszystko opisane, bylo walkowane, wystarczy poszukac.

    http://www.a3-club.net/forum/viewtop...r=asc&start=20

    Temat rzeka, a w nim odpowiedz na wiele waszych pytan.
    Po raz kolejny potwierdza sie ze nalezy najpierw uzyc funkcji szukaj
    No to już wiem, bo jak zaczął się magik dobierać to zauważył, że da radę bez rozbierania. A i mój silniczek jest zielony Żeby było śmiesznie, to jeden i drugi jest sprawny, a błąd 1271 - silnik sterujący klapą temperatury V68 - uszkodzenie jest nadal i nie da się go usunąć

    Czy ktoś może wie o co biega? Klima działa, ale czasami po włączeniu klimy leci lekko ciepłe powietrze. Muszę zmienić na max ciepło (Hi) i znów na max dół (Lo) i wtedy klima działa .
    ARL 4 Motion

  4. #24
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    w sumie zalozylem ten temat, wiec bede kontynuowal
    problemow z klima mialem od poczatku kilka, wiec napisze, bo moze ktos kiedys tego posta czytac i mu sie przyda

    an poczatku mialem problem, ze w ogole sie nie wlaczala klima ani wentylatory od klimy, podczas gdy gdy sie silnik zagrzal , to wentylatory sie wlaczaly- POWODEM okazal sie jeden kabelek idacy do przelacznika wentylatorow pod akumulatorem, byl przerwany, jakos ta wiazka tam jest dziwnie napieta, moze dlatego peknal...Po jego zlutowaniu wszystko juz sie wlaczalo....
    ... ale nie do konca wszystko tak cacy chodzilo. NA kodzioe 1 na klimatroniku pokazywal sie czasem blad 15.3(czyli blad tego silniczka co jest pod schowkiem pasazera co steruje obiegiem zamknietym/otwartym) a czasem nie. Pewnie gdybm to wyciagnal i jakos naprawil moze by ten problem ustal, albo i nie. Ale faktem jest ze narazie tego nie rozkrecilem, po prostu z braku czasu, bo to jednak czasochlonne...

    Ale tak problem wygladal tak. Czasem klima za cholere nie chciala sie wlaczyc , by po paru minutach nagle sie zalaczala, ale niekiedy wlaczala sie od razu i bylo cacy, a czasem nie chciala
    OD jakiegos czasu obserwuje jej zachowanie i zauwazylem gdy po skonczonej jezdzie z klima, przed zgaszeniem silnikla wylacze najpierw "sniezynke", wylacze nawiew do zera, poczekam kilka sekund az klapa pod schowkiem przestanie "pyrkac" i wtedy wylacze silnik to za nastepnym razem gdy wlaczam klime, to stopien prawdopodobienstwa ze mi sie nie wlaczy jest zdecydowanie mniejszy niz gdybym wylaczal silnik razem ze sprezarka.

    Co o tym myslicie? W jaki sposob konczycie "prace" z klima...?

  5. #25
    Gnat's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam podobny problem. A mianowicie u mnie klima też nie działa, śnieżynka sie zapala ale leci ciepłe powietrze, nie uruchamiają mi sie te wentylatory koło chłodnicy. Byłem w serwisie to skierowali mnie do elektryka. Dodam że ciśnienie w układzie jest, butla jest pełna, tylko jak naciskam guziczek to nie chłodzi. Niby mam popsuty czujnik klimatyzacji ale poki co nie mam kiedy znowu zajechać i to sprawdzić na 100%. Dodam że około 90% zakładów mechanicznych które odwiedziłem nie było w stanie mi pomóc. Jak usunę awarię na amen to na pewno podziele się tą radosną dla mnie info na forum.

    Aha, zapomniałem dodać że gdy manualnie (puszczenie prądu na prądnicę kabelkami) zostanie uruchomiona to działa. Guzikiem w kabinie --> dupa

  6. #26
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    gant wydaje mi się że sterownik się wysypał

  7. #27

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beuchatoow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A co to za sterownik? gdzie sie znajduje ?ma jakiś nymer?>
    mam podobny obiaw i fachowcy po stronie ciśnieniowej klimatyzacji że wszystko jest ok z ich strony,ale z elektryką jest problem a elektryk jest na urlopie i nie mogą zrobić w innym serwisie też nabiją ale elektryki nie kumają :/
    w piątek wyjazd wiec muszę szybko naprawić.
    A3- moja Czarna Kochanka

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Brak zimnego powietrza w nawiewach

    Witam.
    Ostatnio zauważyłem, że mając ustawiona temp. na Low z nawiewów leci mi powiedzmy letnie powietrze. Chociaż czasami wręcz ciepłe, że nie ma sensu włączać nawiewów w upał. Temperatura silnika jest ok, 90 stopni, czujnik cieczy niedawno wymieniałem i pracuje poprawnie. Płynu chłodniczego też nie ubywa, chociaż jeszcze dzisiaj to sprawdzę. Jedynie nie słyszałem jeszcze, żeby pracowały u mnie wentylatory.
    Gdzie leży problem, czujnik wentylatorów? Na VAGu nic nie ma.

    PS. Nie mam klimy, sam nawiew.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:10

  9. #29
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    powietrze z nawiewów dmucha takie jakie jest na dworze + ogrzane przez elementy układu nawiewu nagrzane od silnika.
    Po wyłączeniu klimy w upał też dmucha mi ciepłym na low.

  10. #30
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Problem moze byc tez jeszcze tego typu ,że przez nagrzewnice caly czas przeplywa gorąca woda prosto z silnika ,i teraz w zaleznosci jak jest ustawiona temp. albo ta nagrzewnice odgradza się od wplywajacego powietrza ,albo przez nia przepuszcza. Sa odpowiednie klapy. Jesli np. ktoras z nich sie zacięła to mimo ,że ustawiasz na LOW to i tak powietrze przeplywa przez nagrzewnicę. Tak jest we wszystich 1,8 ,1,8T i 1,9TDI. Wiem ,że w 1,6 jest to inaczej skonstruowane, ale byc morze nagrzewnica tez jest tam ciagle goraca.

    A co do VAGa , to chyba nie ma modulu wentylacji , wiec co on Ci moze pokazac /

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •