Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: NIE gwiżdżące turbo

  1. #1
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Smile NIE gwiżdżące turbo

    Chcialem sie podzielic moim "odkryciem". Moja A3 ma jakies 136 tys przebiegu tak wiec nie bylo dla mnie niczym dziwnym ze turbo (jak mi sie wydawalo) lubi sobie pogwizdac w okolicach 1800 - 2400 obrotow. jako ze kumpel pracuje w serwisie ktory jest niezaleznym "specjalista" w dziedzinie Audi VW stwierdzilismy, ze podlaczymy ja do kompa (SNAP ON) zeby sprawdzic jak dmucha i czy jeszcze pociagnie. Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu okazalo sie ze dmucha calkiem niezle i oprocz gwizdu nie mozna jej nic zarzucic.
    Wtedy moj kumpel wpadl na pomysl i mowi " ja wiem co to moze byc - EGR pipe". Powiedzial mi ze wymieniali juz tego pare w A3 i golfach z 2.0 TDI. I faktycznie okazalo sie ze jest w 3/4 przerwana, po wymianie cisza jak makiem zasial absolutnie zero gwizdu, turbina jak nowa a przebiegu juz troche ma (fakt ze byla dobrze traktowana). Nie wiem jak sie ta czesc nazywa fachowo po polsku (rura od EGRa?) ale jest to podobno bezposrednio przy EGR na poczatku systemu wydechowego bodajze. Ma jakies 20 cm dlugosci ma i na srodku taka perforacje jak rurka PESZEL i to wlasnie podobno na tej perforacji peka. Nie wiem czy to komus pomoze ale moze sie przyda. Mam ta stara peknieta czesc w domu tak ze jak ktos chce zdjecie na PM czy dolaczyc do posta to dajcioe znac cykne fotke.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 18:33

  2. #2
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    no w takim przypadku to wiadomo ze to turbina, ale moze komus tak jak mnie tez wydaje sie, ze to turbo a wcale nie musi tak byc ( z czego sie w moim przypadku bardzo ciesze). Szczerze powiedziawszy to czytajac o tym jak niektorym szybko padly turbiny w BKD i patrzac na moj, o Twoim nawet nie wspominajac, przebieg to powinnismy sie uwazac za szczesliwcow, ze tak dlugo ciagna

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie no oczywiscie, zawsze warto posprawdzac, a noz widelec..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a powiedzcie chłopaki czy niesprawne turbo wyjdzie na podpieciu pod VAG??? mi tez wogole nie gwizdze, za to ostatnio zaczeło cos wyc jakby rolka alternatora na wysokich obrotach gwizdze w tym samym momencie auto straciło znacznie moc, zima czulem ze zacierała mi sie turbina bo na zimnym silniku wogole sie nie zalaczała ze ledwo co mogłem jechac, teraz cos wyje auto straciło znacznie na mocy i tak z biednych 90 koników byłem juz u 2 fachowcow, jeden wymieniał mi nawet rozrzad i nie znalazł przyczyny:/ tylko powiedział ze to wspomaganie tak wyje ehhh, teraz nie wiem moze te turbo sie zatarło??? jak to sprawdzic? gdzie w warszawie dobrze i nie drogo zregenerowali by taka turbinke? jaka moze byc cena?pozdr
    dodam ze nigdy nie byl czyszczony EGR czy to moze byc przyczyna ze autko az tak sie zamulilo?

  5. #5
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kafi podlacz VAGa i zrob test dynamiczny na 11 kanale i wszystkiego sie dowiesz. Bedziesz widzial ile turbo dmucha.

  6. #6
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ale zastanawiam sie czy czyszczenie egra pomoze cus????

  7. #7
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Może pomóc jeśli zebrało się tam dużo syfu (a zazwyczaj tak jest). Jednak najlepiej będzie podpiąć VAGa i sprawdzić kanał 11, tak jak napisał IceMan.
    Wartość w polu trzecim powinna równać się wartości w polu drugim, dopuszczalne są różnice rzędu 100mbar. Jeśli są większe to coś jest nie tak z doładowaniem.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •