Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 34

Temat: [8V] A3/S3/RS3 8V CarPlay / Android Auto

  1. #11
    RedDwarf's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 Limousine
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Cześć!

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dziadol Pokaż post
    Na android auto w audi a3 8v 2013 rok mmi..mstd. ekran 5,8 cala opanowałem wszystko.
    Mam Audi A3 Limousine z 2015 roku z MMI radio standard (mstd_us_au_p3371) i chciałbym Cię prosić o poradę w kwestii instalacji tego Android Auto w moim aucie.
    Czy moja wersja nadaje się do tego? Jaki typ urzadzenia powinienem wybrać? Nie do końca się orientuję, który typ MIB jest u mnie.

    Pzdr!
    Marek

  2. #12
    Dziadol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BYDGOSZCZ
    Auto
    Audi A3 8V AMBITION
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RedDwarf Pokaż post
    Cześć!



    Mam Audi A3 Limousine z 2015 roku z MMI radio standard (mstd_us_au_p3371) i chciałbym Cię prosić o poradę w kwestii instalacji tego Android Auto w moim aucie.
    Czy moja wersja nadaje się do tego? Jaki typ urzadzenia powinienem wybrać? Nie do końca się orientuję, który typ MIB jest u mnie.

    Pzdr!
    Marek
    Witam...
    JA także miałem wiele wątpliwości jaki zestaw wybrać...Korespondowałem z Panem z Chin i mnie naprowadził...ZESTAW Z LINKU który wkleiłem jest właściwy do Twojego zestawu.. Sprawdzałem jak to wygląda jeśli zworkę przestawie z 5,8 na 7 cala...Oczywiście obcina obraz. Ja mam u siebie 5.8 cala...Opis zworek jest na odwrocie modułu bardzo jasno opisany.. instalacja bajecznie prosta bo dostajesz w komplecie wszystko nawet zestaw chwytaków do wyciągnięcia radia i plastyków. Zastanawiałem się tylko gdzie to zamontować.. Zamontowałem na bocznej grodzi po zdjęciu schowka i zaślepek...Zamontowałem na 2szt. długich złączek taśmy jak ludziska mocują kołpaki do felg....Sorry nie wiem jak się to nazywa fachowo...

    Jak zdecydujesz się to musisz kliknąć właściwy ekran jaki posiadasz 5,8 cala ten z niepełnym obrazem a 7 cala to tzw duży wyświetlacz. Ja posiadam 5.8 więc wybrałem A3 5.8 inch wireless..

    JESZCZE ISTOTNE.
    Uwaga:
    1) przed zakupem upewnij się, że AUX twojego samochodu działa.
    Jeśli twój samochód nie ma AUX, ale ma port AMI; Dołączymy kabel AMI-AUX do twojego pakietu.
    2) produkt obsługuje upgrade firmware, jeden rok gwarancji.
    3) skontaktuj się ze sprzedawcą Carlinkit za pomocą WhatsApp, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu

    ================================

    AMI jest to Audi Musik Interface taki wtyk podłużny w tunelu w podłokietniku ..

    Ja pisałem Panu z Chin że mam AMI/USB lecz AMI-AUX nie. Przysłali mi za free kabel AMI-AUX

    Wiele kabli nie wyciągałem np. HDMI camera cofania bo nie potrzebuje tego.. Ale w każdej chwili mogę tozrobić. Jedynie jak pisałem kupiłem 2 metry kabla USB i wyprowadziłem sobie z modułu do podłokietnika...Jest bardzo prosto i bez wielkiego rozkręcania czegokolwiek.

    Naprawde działa wyśmienicie....MAPKI GOOGLE działają super...Najfajniejsze jest to także ze możesz przed wyjazdem sobie w domciu w telefonie powybierać trasy i z poziomu menu auta aktywować....TESTOWAŁEM także mamy offline...Podłaczałem sygic i kilka innych.. Niestety bezprzewodowo działa tylko mapa google z yanosikiem...reszta mam tylko przez kabelek...Lecz telefon odpoczywa w podłokietniku a obraz na ekranie auta. Działa przez aplikacje MirrorLink..tak jak i z telefonu cała reszta. Jest topoprostu przekazanie obrazu z telefonu na ekran auta.


    Pozdro....
    Ostatnio edytowany przez Dziadol - 30-12-20 o 21:04

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [8v] android auto

    Witam panowie .

    Mam takie pytanko do was .

    Posiadam a3 z 2014r. byla wymieniana jednostka oraz ekran na nowszy , bo by podlaczany car play .

    Wczesniej posiadalem iphone i caly system dzialal poprawnie ,

    podlaczalem pod kabel tel i z automatu zalaczal mi sie car play ,aktualnie zmienilem tel z systemem android i podlaczylem go pod usb co wtedy podlaczalem kabel pod car play i zero odpowiedzi.

    Tylko zalacza sie ladowanie telefonu nie mozna polaczyc sie .

    Nie znam sie na tym czy to moze tylko bedzie mi dzialac na iphone ??? czy jest szansa podlaczenia tel z systemem android.

    W tel patrzylem mam zainstalowana apke auto android , raczej jest to systemowe w telefonie bo nie moge tego odpalic tylko odinstalowac albo z aktualizowac . i tez to zrobilem i zero reakcjii oprocz zalaczania ladowania .

    Moze mi ktos podpowiedziec jak to rozwiazac .

  4. #14
    Dziadol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BYDGOSZCZ
    Auto
    Audi A3 8V AMBITION
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez moore715 Pokaż post
    Witam panowie .

    Mam takie pytanko do was .



    podlaczalem pod kabel tel i z automatu zalaczal mi sie car play ,aktualnie zmienilem tel z systemem android i podlaczylem go pod usb co wtedy podlaczalem kabel pod car play i zero odpowiedzi.

    Tylko zalacza sie ladowanie telefonu nie mozna polaczyc sie .

    Nie znam sie na tym czy to moze tylko bedzie mi dzialac na iphone ??? czy jest szansa podlaczenia tel z systemem android.

    .
    Witaj.

    CarPlay dedykowane jest tylko i wyłącznie dla systemu iOS firmowy czy montaż modułu CarPlay. Czyli Iphone ..Z systemem adnroid nie będzie działał na 100%..aby telefon z systemem android działał musi być AndroidAuto firmowe czy moduł..

    SPRAWDZ czy nie posiadasz CarPlay/AndroidAuto...
    zainstaluj do swojego telefonu odpowiedni AA ZE STRONY

    https://www.apkmirror.com/apk/google...stall-release/

    Pozdro...

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dziadol Pokaż post
    Witaj.

    CarPlay dedykowane jest tylko i wyłącznie dla systemu iOS firmowy czy montaż modułu CarPlay. Czyli Iphone ..Z systemem adnroid nie będzie działał na 100%..aby telefon z systemem android działał musi być AndroidAuto firmowe czy moduł..

    SPRAWDZ czy nie posiadasz CarPlay/AndroidAuto...
    zainstaluj do swojego telefonu odpowiedni AA ZE STRONY

    https://www.apkmirror.com/apk/google...stall-release/

    Pozdro...
    Witaj .
    Dzis zakupilem nowy kabel , podlaczylem pod telefon i zaczelo wszystko dzialac ,nic nie zrywa ,chodzi prawidlowo, na wczesniejszych kablach zrywalo polaczenie co chwile , nie instalowalem zadnej aplikacji , bo dopiero teraz zajrzalem ze odpisales mi , za co dzieki wielkie . Ale moge ci powiedziec ze probowalem wszystko instalowac wczesniej z tej stronki kazda wersje , i zadna mi sie nie chciala zainstalowac .
    Byl tylko komunikat ze aplikacja nie moze byc zainstalowana .
    Widzialem tylko ze mam zainstalowana apke systemowa w telefonie tego android auto .
    Ale na szczescie problem sie rozwiazal , byc moze mam modul ten i ten , nie wiem nie znam sie .
    Robil mi go magik ,ktory z audi zrobi wszystko co tylko chcesz . Juz pare rzeczy u niego robilem takze jak ktos cos to pisac .
    Pozdro

  6. #16
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Witam. Jestem także po instalacji modułu do Carplay / Android Auto (kupowałem na alledrogo w szukaj "Audi A3 8V Carplay" , koszt około 1500zł). Instalacja bardzo prosta. Kwestia wymontowania schowka i podpięcia się kablami z zestawu który kupiliśmy z mib i modułem i przyklejenia gdzieś anteny wifi. Wszystko PnP, kabelek usb w razie czego mam wypuszczony pod schowkiem, po lewej stronie w okolicy nóg. Działa wszystko przewodowo jak i bezprzewodowo. Moduł jest kompatybilny z ekranami 5.8 , 6.3 i 7" . Kwestia ustawienia zworek pod nasze auto i mmi. Ja mam w aucie fabryczną kamerkę cofania, pdc czy bluetooth więc zworki ustawiłem aby używało fabryki. Gdy jestem na ekranie carplay/aa i cofam to z automatu mi się przełącza na fabryczny ekran cofania, gdy ruszam dalej automatycznie przechodzi do carplay/aa. Wybieranie głosowe po bt działa także idealnie czy to z siri czy asystentem google. Sterujemy wszystkim za pomocą pokrętła od mmi i kilku przycisków . Można się szybko i bezproblemowo przełączać między menu i funkcjami mmi jak i carplay/aa. Po prostu wciskamy przycisk na panelu środkowym czy to nav, media, tel.... Aby szybko wrócić do carplay/aa wciskamy na kilka sec przycisk Back na konsoli głownej lub Nav na kierownicy. Screen mirror także działa dobrze jak ktoś lubi mieć ekran z tel na ekranie mmi. Aby audio z carplay/aa działało w naszych głośnikach należy mieć aktywny aux. Jeśli nie mamy a jest złącze AMI to kupujemy kabelek AMI>AUX, podpinamy w schowku i działa. Jeśli nie mamy w aucie kamerki cofania to można szybko doposażyć pod to urządzenie aby działało jak fabryka, nawet można kamerkę na front dać. Urządzenie także posiada w sobie BT ,Wifi, mic więc jak nie mamy w aucie to możemy ustawić aby używało z tego. Możliwości konfiguracji jest trochę więc każdy ustawi jak mu pasuje. Od siebie polecam bardzo takie rozwiązanie. Bardzo mało inwazyjne jeśli chodzi o montaż, 0 kodowania, koszt niski jak kupimy u majfrendów z aliexpress, trochę wyższy ale też do przyjęciu jak u nas na rynku. Trochę zdolności manualnych lub podjechać do jakiegoś ogarniętego elektryka samochodowego w okolicy i mamy fajny i przydatny bajer w aucie

    Zamieszczam instrukcję dla innych jak ktoś się zastanawia nad dołożeniem czegoś takiego u siebie czy to w Audi A3 8V czy innym które jest wspierane: Carplay Android Auto Mount FaQ Audi

    Ostatnio edytowany przez zbigzbig20 - 15-02-21 o 14:35 Powód: ...

  7. #17
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Witam. Tak tylko informacyjnie. Jak ktoś dokłada sobie do swojego 8v moduł do carplay/aa i chce aby audio w carplay w naszych głośnikach gdy nie posiadamy aux a mamy audi music interface to nie trzeba do tego kupować przewodu ami>aux. Wystarczy zakodować w module 5F > długie kodowanie > przechodzimy na bajt 8 > odhaczamy bit 5 (audi music interface) i zaznaczamy bit 4 (aux) > kodujemy i dzięki temu mamy w źródłach aktywny aux na który się przełączamy aby było audio w carplay/aa z modułu

  8. #18
    RedDwarf's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 Limousine
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Cześć!
    Czy wiecie może, jakie jest hasło do aktualizacji tego urzadzenia? U mnie wymagany jest 4-cyfrowy kod.

    Pozdrawiam!
    Marek

  9. #19
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Zobacz 2863 lub 1058. Ale żeby wgrać nowy soft musisz go też mieć. Czasem jak dostaniesz soft to dają do niego pin

  10. #20
    RedDwarf's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 Limousine
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Cześć!

    Już ogarnąłem temat. Dzięki!
    ________________________


    Mam problem z podłączeniem mojego telefonu (Xiaomi Mi 9) do mojego modułu Android Auto.

    Telefon jest na Androidzie 10 (jeszcze) i nie ma wejścia słuchawkego, tylko USB C, do którego jest przejściówka na mini-jacka. Skutkuje to tym, że jednocześnie może być tylko podłaczony kabel USB do ładowania (transferu) plików albo AUX po przjeściówce.
    Bezprzewodowo Android Auto nie chce startować, a po kablu USB się łączy ale nie mam dźwięku (brak wpięcia AUX).

    Dodatkowo zauważyłem, że przy wpięciu kabla USB po wybraniu opcji przesyłania plików połączenie się restartuje i nadal jego typ jest nieustalony (ponowne wybranie powoduje to samo zachowanie).

    Czy ktoś z Was miał podobne problemy albo ma pomysł jak sobie z tym poradzić?
    Będę wdzięczne za wszelkie wskazówki.

    Pozdrawiam!
    Marek
    Ostatnio edytowany przez RedDwarf - 14-06-21 o 20:35

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •