Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: [8V] A3/S3/RS3 8V CarPlay / Android Auto

  1. #21
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Generalnie to nie mam problemów które opisujesz z moim modułem. Ale zasada jego działania jest taka że podpinasz kabel do telefonu który obsługuje carplay czy android auto i to się włącza z automatu (można też po bt/wifi ale jest mniej stabilne chyba) . Do audio aby grało w głośnikach gdy już jesteś w android auto/carplay potrzebujesz tylko przełączyć w mmi w mediach na aux i muza gra. Bez modułu jak masz to oryginalnie nic takiego robić nie trzeba. Ale w samym tel nie trzeba nic ustawiać , podpinać pod audio w nim. Aux masz mieć tylko aktywny w aucie i na niego przełączone bez wpinania tel w niego. Jak nie masz aux oryginalnie ale jest port ami to kupujesz tylko przejściówkę ami>aux , podpinasz w podłokietniku i aux jest aktywny. Ewentualnie można też po vcds czy obd11 sobie zakodować aux i obejdzie się bez tego kabelka

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków, Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Czołem!
    Jestem świeżakiem co do modelu 8v, więc tu jak i w innych tematach pewnie będę szukał, bądź podpinał się do utworzonych wątków Zacznę może od tego:

    Czy jest sposób żeby zrobić upgrade MMI mojego na większy ekran? To jest kwestia softu czy trzeba zmieniać ekran? Wersję MMI mam taką:


    Fajnie byłoby jeszcze jakiegoś applecara wgrać bądź androidauto, bo widziałem niektóre usługi na allegro to są w granicach 1200zł.

    Pozdrooo

  3. #23
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Witam. Większy ekran to tylko wymiana obecnego mmi mib standard ekran + jednostka w schowku na (masz 3 opcje). MIB1 HIGH z przedlifta (jest ok ale oryginalnie czyli jak daje producent nie będziesz miał tam android auto / apple carplay, to tylko dzięki dodatkowemu modułowi który rozszerzy jego możliwości). MIB2 STD lub HIGH (tu już możesz mieć spokojnie jak w oryginale android auto / carplay bez podpinania zewnętrznych modułów, oczywiście także usb trzeba wymienić na to które obsługuje asi z aa/cp). Na koniec jakaż ryżowa zabawka na androidzie w formie ekranu która ma te wszystkie funkcjonalności + całe menu mmi. Ja mając mib1 standard z małym ekranem wybrałbym drugą opcję bo jest wszystko jak w oryginale. Co prawda trochę to kosztuje (coś w granicach 3000pln lub trochę więcej ale warto). Ja u siebie miałem już mib1 high z dużym ekranem więc dokupiłem tylko moduł do aa/carplay i także to działa fajnie

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    Nie wiem, czy to nie będzie lamerskie pytanie, ale nigdzie na razie nie znalazłem odpowiedzi, a i chińczyk z którym koresponduję wydaje się być niezbyt rozgarnięty Mam w moim A3 8V zwykłe radio nawet bez nawigacji, dlatego szukam "usprawnień", ale... Czy w przypadku tego "modułu" do Carplay/AndroidAuto jest taka opcja, że gra radio w tle, a na ekranie jest np google maps, które "przebija dźwięk" w przypadku wydawanych komend np nawigacji? Nie wiem czy się wyrażam precyzynie - chodzi mi o to czy można mieć dźwięk z kilku źródeł jednocześnie, czy trzeba wybrać albo radio albo AndroidAuto? Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości - na Aliexpress pojawiają się moduły już w okolicach $250, więc kuszą...

  5. #25
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Witam. Nie ma takim module nie można mieć audio z kilku źródeł jednocześnie. Albo audio z modułu po aux albo mmi. Można odtwarzać radio czy mp3 z mmi i w tle mieć google maps z carplay/aa ale bez komend głosowych będzie niestety do czasu przełączania źródła audio na aux. Jedynie zmiana jednostki na mib2 z poliftowego modelu da taką możliwość i będzie jak w oryginale

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    To jeszcze dopytam - jaki jest "boot time" takiego android'a? Czy on za każdym razem startuje od zera, czy jest w jakimś uśpieniu? Chodzi mi o to czy będzie operacyjny zaraz po wysunięciu się ekranu, czy np po 30 sekundach. Miałem kiedyś taką stację multimedialną w toyocie (z wbudowanym radiem), ale zaczynała grać jak się cały android zbootował, czyli 40-50 sekund po uruchomieniu auta. Lipa trochę

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bstok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Odświeżę lekko temat. Czy komuś grzeje się iphone przypięty do samochodu z opalonym AppleCar + mapami google?
    Wczoraj wracając z trasy zauważyłem że tel podładował się jedynie o 2% przez 2h, był strasznie nagrzany i wyświetlał komunikat o zaprzestaniu ładowania ze względu na temperature.

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Android Auto

    Witam wszystkich,

    mam pytanie, jak sprawdzić czy w moim samochodzie jest zainstalowane Android Auto. Jest to Audi A3 8V z 2019 roku. Jestem połączony z samochodem przez bluetooth, mogę odbierać telefon, ale nie mam pojęcia, czy mogę podłączyć Android Auto. Po podłączeniu telefonu do USB, nic się nie uruchamia, a USB jest wyłącznie "charge only".

    Jestem laikiem w sprawach motoryzacyjnych i elektronicznych. Nie mam pojęcia jak to sprawdzić.

    Jeśli taki temat już był poruszony, to przepraszam bardzo.

    Pozdrawiam

  9. #29
    unilite's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi A3 8V SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Siemka, jest jeśli charge only to port służy tylko do ładowania. Musialbys dołożyć port usb do carplay/android auto oraz aktywować opcję w mmi.

    Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

  10. Podziękowania dla unilite za pomoc w problemie

    misiekost (13-11-22)

  11. #30

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyli ogólnie trzeba pokombinować, żeby to działało?
    Dzięki wielkie za pomoc.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •