Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: błąd P2096

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BVY
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny błąd P2096

    Witam,

    Jak zwykle wracam na forum jak coś mi się dzieje z samochodem. Tym razem po przejrzeniu forum nie znalazłem podobnego przypadku dlatego pisze oddzielny post.

    Samochód: Audi a3 8P 2006 2.0 FSI
    Problem: check engine – P2096 (Post Catalyst Fuel Trim System Too Lean Bank 1), czyli zbyt uboga mieszanka za katalizatorem

    Błąd pojawił się w marcu pół roku temu po zmianie rozrządu. Błąd mogę łatwo sam skasować, ale następnego dnia wskakuje zawsze na zimnym silniku. Na rozgrzanym silniku nawet w długiej trasie (>200 km) nie wyskakuje, tylko następnego dnia na zimno. Nie mam instalacji gazowej, od 6 lat na Motulu. Jeżdzę 90% w ruchu miejskim na bardzo krótkich odcinkach.

    Samochód jeżdzi bez zastrzeżeń, nie ma zwiększenia zużycia paliwa, nie odczówam spadu mocy, silnik pracuje równo na biegu jałowym. Jedyna rzecz którą zauważyłem to silnik nigdy nie nagrzewa się więcej niż 70 C. Nawet na długich trasach.

    Byłem z tym już w trzech warsztatach. W pierwszym wymienili mi sondę lambda za katalizatorem, a jak nic nie dalo zamienili z sondą przed katalizatorem. W drugim warsztacie wymienili kolejną sondę lambda. W trzecim zrobili diagnostykę i zamienili miejscami wtryskiwacze. Nic nie pomogło i sugerują wymienić dwa wtryskiwacze.

    Nie proszę o rozwiązanie problemu ale kontakt do warsztatu w Warszawie który mi to zdiagnozuje (sprawdzi katalizator, wiązki elektryczne, wtryski itp.) i naprawi. Nie chcę wydawać kolejnych 3 000 zl wymieniając losowe części tylko dlatego że świeci się check engine, który mnie denerwuje.

    Z góry dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-09-18 o 20:28

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •