Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: trzy sygnały dźwiękowe

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny trzy sygnały dźwiękowe

    Witam,

    Mam problem od poczatku kupna z autem i juz drugi mechanik sie poddal (Audi A3 8P, 2003 rok produkcji 1.6 BGU). Przeczytalem rozne posty, ale zaden mnie dotyczy. Podczas przekrecenia kluczyka pojawia sie potrojny sygnal dzwiekowy jak na filmie:
    https://vimeo.com/294400080

    1. Akumulator wymieniony
    2. Plyn hamulcowy, chlodniczy, spryskiwaczy w normie
    3. Dzieje sie tak zawsze, niezaleznie od temperatury i zawsze bez kontrolki bledu
    4. Uklad hamulcowy jest sprawdzony i jest ok
    5. Komputer wykryl bledy:


    17796
    - Modul sterowania, usterka wewnetrzna
    - nieciagly

    00573
    - Czujnik momentu wspomagania kierownicy
    - Sygnal nieprawidlowy
    - Staly

    00750
    - Uszkodzenie lampki kntrolnej pracy silnika MIL
    - Kody kontroli usterek
    - nieciagly

    00929
    - Wlacznik centralnego zamka drzwi pasazera, sygnal nieprawidlowy
    - Sygnal nieprawidlowy
    - staly



    Jedyne co bylo robione to bylo zdjecie blokady kierownicy fabrycznej.
    W ASO mi powiedzieli ze taki sygnal oznacza: temp ponizej 4 stopni, zaciagniety hamulec reczny lub za malo plynu hamulcowego.\

    Jakies pomysly ? Czy to moze byc zwiazane z jakas usterka komputera pokladowego ?

    Dzieki za wszelkie pomysly.

  2. #2
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ten dźwięk masz zawsze jak dasz stacyjkę na zapłon czy sporadycznie on występuje?
    U mnie ostatnimi czasy też się ten dźwięk pojawia (a3 8p lift). Może 1 na tydzień a auto użytkuje codziennie. Np dziś temp na liczniku 6 stopni więc nie jest to ostrzeżenie o niskiej temp zewnętrznej. Poziom płynu chłodniczeg w normie, w vcds brak błędów.

  3. #3
    Michael_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Drawno
    Auto
    Audi A3 8l 1.6 102km
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ja po odłączeniu akumulatora i zostawieniu auta na noc i po ponownym podłączeniu miałem to samo tylko dodatkowo paliły się kontrolki od wspomagania kierownicy i od esp. Ale po przejechaniu paru metrów błędy zniknęły i dźwięk też.

  4. #4
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    00750
    - Uszkodzenie lampki kntrolnej pracy silnika MIL
    - Kody kontroli usterek
    - nieciagly
    To jest kontrolka check engine . Czyli uszkodzenie wskazuje zegary . Skoro usterka nie jest stała , brzęczyk jest z zegarów , możliwe że zegary szwankują.
    Ja w A3 miałem problem z zegarami , nic nie wskazywało żeby padały , nagle wywaliło mi problem ze wspomaganiem , raz działało raz nie , ABS i ESP . wskakiwały błędy.
    Jak jakimś cudem zrobiłem adaptację po jakimś czasie i wszystko działało już OK , zniknął przebieg z zegarów - pojawiło się 0,0 Km .. i nie przybywał . działał tylko dzienny.
    Na elektrodzie dali diagnozę od razu . Zmieniłem zegary i wszystko było OK.
    Zegary mogą ostro sypać błędami jak padają i wskazywać na ABS , ESP , wspomaganie , itd. lub inne układy .
    A jak zaczyna co jakiś czas występować problem ze wspomaganiem czy ABS, ESP to duże prawdopodobieństwo że zegary zaczynają umierać. Problem w rocznikach z początku produkcji 2003-2005.

  5. #5
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mój jest 2009r i dość często przy rannym zapalaniu auta piszczy 3 razy. Tak jak wspomniałem błędów nie mam, mam tylko błąd immobilizera, który mówi o wysypaniu "eeprom" ale immo działa bo jak owinę kluczyk folią aluminiową i próbuje odpalić to nie odpala czyli immo działa. U mnie jakiś czas temu pojawił się problem ze sterowaniem radiowo godziną znikła palemka z licznika i radiowe automatycznie ustawienie godziny nie działa. Co najlepsze wymieniłem czujnik od tego zegarka na nowy z aso w vcds widzi czujnik i pokazuje że wszystko ok a mimo to od ponad 2 miesięcy palemka nie wróciła na licznik. Może faktycznie padają zegary?

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    00750
    - Uszkodzenie lampki kntrolnej pracy silnika MIL
    - Kody kontroli usterek
    - nieciagly
    To jest kontrolka check engine . Czyli uszkodzenie wskazuje zegary . Skoro usterka nie jest stała , brzęczyk jest z zegarów , możliwe że zegary szwankują.
    Ja w A3 miałem problem z zegarami , nic nie wskazywało żeby padały , nagle wywaliło mi problem ze wspomaganiem , raz działało raz nie , ABS i ESP . wskakiwały błędy.
    Jak jakimś cudem zrobiłem adaptację po jakimś czasie i wszystko działało już OK , zniknął przebieg z zegarów - pojawiło się 0,0 Km .. i nie przybywał . działał tylko dzienny.
    Na elektrodzie dali diagnozę od razu . Zmieniłem zegary i wszystko było OK.
    Zegary mogą ostro sypać błędami jak padają i wskazywać na ABS , ESP , wspomaganie , itd. lub inne układy .
    A jak zaczyna co jakiś czas występować problem ze wspomaganiem czy ABS, ESP to duże prawdopodobieństwo że zegary zaczynają umierać. Problem w rocznikach z początku produkcji 2003-2005.
    Trzykrotny sygnal jest za kazdym razem. Mozliwe ze to zegary, bo raz na jakis miesiac pojawia sie check engine i ESP. Po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ESP znika a check engine po ktoryms odpaleniu znika. Raz rowniez pojawila sie kontrolka oleju, gdy sprawdzilem ze jest olej, wlaczym ponownie to znikla. Jest jakis sposob aby sprawdzic czy napewno to zegary czy tylko wymiana i sprawdzeni czy sygnal zniknal ?

  7. #7
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy jakoś idzie je sprawdzić błędami u mnie licznik nie sypie.
    Ostatnio u siebie doświadczyłem dziwny przypadek jadę sobie włączam prawy kierunek patrze na licznik a miga lewa strzałka a fizycznie kierunek działał prawy bo na prawym lusterku led migał.
    2 razy miałem taką sytuację więc obwiniam to raczej na zegary

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •