Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: A3 8P Sportback 2.0 TDI BMN DPF DSG - Seria + soft ECU Stage1 ~200KM 400Nm + soft TCU

  1. #11
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Nowy LuK dał ciała ? Właśnie chce kupić do A4 B7 BRD nowe sprzęgło z dwumasem. Dałeś mi do myślenia bo Luk kosztuje 1700zł

    Na pewno ustało szarpanie, nie za szybka diagnoza ?
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  2. #12
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak przy okazji to na zimnym kiepsko Ci pali

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    julo23, zrobione ponad 500 km, na trasie i na mieście, zarówno na ciepłym jak i na zimnym szarpanie ustało, biegi wchodzą na prawdę płynnie (teraz już wiem jak sprawne DSG powinno przełączać biegi), ponadto silnik chodzi sporo ciszej i ustał metaliczny stukot przy gaszeniu (tak, nowe koło wydawało metaliczny dźwięk przy gaszeniu).
    Znajomy mechanik, który postawił diagnozę wspominał, że w ciągu ostatniego roku zdarzyły mu się 3 reklamacje nowych części (2 dwumasy do automata i 1 komplet sprzęgła z dwumasem do manuala).

    MucikV, racja, słabo palił, korzystając z okazji, że skrzynia była na wierzchu nastąpiła podmianka rozrusznika na 11 zębowy i jest o niebo lepiej.

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Objawy powróciły po ~2000 km. Ręce mi opadły, podjąłem decyzję o sprzedaży auta, w ogłoszeniu oczywiście zawarłem informację o usterce i jej objawach.

    Ze względu na to, że nikt z kupujących nie zbliżył się nawet do pułapu ceny jaką ustaliłem (widocznie klientela lubi być dymana od tylca przez nieuczciwych handlarzy), zawziąłem się i postanowiłem stawić czoło tej wkurzającej przypadłości.

    Popytałem znajomych, bardzo podobne przebiegi, te same objawy, wymiana DKZ, 1000 - 2000 km spokoju, powrót objawów, nie ważne czy dwumas z ASO/Luk'a/Sachs'a. Obejrzałem DKZ'y, które były zdjęte z tych aut, łączy je wszystkie dość mocno zużyty wieloklin (po 1000 - 2000 km !!!).

    Drążyłem w ASO, szperałem w internetach, trafiłem na ciekawy artykuł: https://warsztatowiec.info/stuki-oko...lem-podwojnym/, skrzynia poszła w dół (po raz 4ty), sztampowy przykład, dokładnie taki jak pokazany na fotkach w artykule. Wieloklin na dwumasie wyjechany, wieloklin na koszu sprzęgłowym posiada ślady wytarcia, widoczne dopiero po dokładnym przyjrzeniu się (sprzęgło ori ~240000 km nalotu).

    Daję DSG ostatnią szanse... wlatuje nowy dwumas (jeszcze raz dam szansę LuK'owi, ze względu na to, że cena ori w ASO równa jest LuK x 3), nowy komplet sprzęgieł (ASO) - niestety talerz z wieloklinem nie występuje jako osobna część, nowe śruby DKZ (ASO), nowy olej z filtrem, oringiem, podkładką i korkiem (ASO), do tego adaptacja i korekta programu w ECU i TCU.

    Zrobię parę tysięcy i zdam relację jak rezultaty.
    Ostatnio edytowany przez RobertZ1993 - 08-03-19 o 21:52

  5. #15

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Po przejechaniu 3500 km stwierdzam pełen sukces. Po wymianie ww. części szarpanie i stukanie na jałowym ustało, pozostał natomiast stuk przy gaszeniu - rozwiązało go wymienienie klapy gaszącej na nowego ori Pierburg'a.

    Dla potomności: przy wymianie stukającego dwumasu w DSG, dokładnie obejrzeć połączenie wieloklinowe, w lwiej części przypadków wymiana samego DKZ nie wystarcza - DKZ i robota w błoto, konieczna jest również wymiana kompletu sprzęgieł - talerz z wieloklinem nie występuje jako osobna część.

    Pozdrawiam, Robert

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •