Stało się,
chodzi mi po głowie sprzedaż samochodu, który jest w moim posiadaniu od 4 lat. Poprzedni właściciel dbał o to auto 6 lat więc nie jest to egzemplarz, który z powodu stanu technicznego często zmienia właścicieli.
Audi A3 8P Sportback z 2005 roku, wyposażone w silnik benzynowy 3200cm3 o mocy 250 koni, skrzynie dwusprzęgłową DSG (z możliwością zmiany biegów łopatkami przy kierownicy), napęd quattro. Auto zakupiłem w 2014 roku z przebiegiem 146 tys. km. Obecnie auto ma 249 tys. km. Przebieg jest prawdziwy i możliwy do zweryfikowania. Do wglądu posiadam historię sprzed dnia zakupu.
Samochód zadbany, sprawny, niezawodny i dający dużo przyjemności z jazdy. Nieco ponad 6 sek. do 100 km/h i napęd na 4 koła zapewnia sporo wrażeń z jazdy, przy pięknym pomruku silnika VR6, który dobrze znosi montaż LPG lecz ja nie zdecydowałem się na ten zabieg.
Szczegóły:
- lakier LX7Z Dolphin Grey
- ABS/ESP
- tempomat
- czarna podsufitka s-line
- skórzana kierownica multifunkcyjna z łopatkami
- Nawigacja RNS-E, zmieniarka 6CD, sterowanie głosem
- elektrycznie regulowane, składane, podgrzewane lusterka
- wszystkie lusterka są samo ściemniające -fotochromatyczne (rzadkość)
- skórzana tapicerka + grzane stołki
- elektrycznie regulowane oba fotele (rzadkość)
- zaktualizowane oprogramowanie skrzyni DSG (launch control)
- sprawny podłokietnik z przodu i z tyłu
- bixenon ze spryskiwaczami
- coming home / leaving home
- dodatkowe oświetlenie wnętrza
- parktronik
- fis
- czujnik deszczu/zmierzchu
- zmodyfikowany system audio: wygłuszone przednie drzwi + głośniki Focal 165 A zasilane wzmacniaczem u-dimmension, skrzynia u-dimmension w bagażniku wraz z dodatkowym equalizerem Ground Zero

W samochodzie olej wymieniany co 10-12 tys. km na Motul X-cess 5w40. Niedawno wymieniony został też olej i filtr w skrzyni biegów. Jeśli chodzi o przeprowadzone naprawy to poza sprawami eksploatacyjnymi (tuleje wahacza, przeguby, łączniki itp.) wymieniony został napinacz paska wieloklinowego, miska olejowa skrzyni biegów (pojawiła się rdza), chłodnica i membrana odmy. Auto miało kolizję w wyniku którego uszkodzony został zderzak tylny, listwa i ślizg zderzaka. Elementy metalowe nie wymagały prostowania ani malowania (zdjęcia do wglądu).
Wbrew ogólnie panującej opinii auto nie wykazuje szczególnego apetytu na paliwo. Prowadzę statystyki wliczając wszystkie tankowania i średnia z 4 lat wynosi 9,28 l/100km. Przy bardzo dynamicznej jeździe spali ile wlejesz.
Historia auta jest mi znana od 2008 r. Posiadam zdjęcia sprzed dnia zakupu, segregator faktur zarówno swoich jak i poprzedniego właściciela. Dla zainteresowanych jestem w stanie przygotować konkretne zdjęcia.
Przeprowadzone przeze mnie modyfikacje:
- zderzaki S3 przód i tył
- poliftowe tylne lampy
- upgrade xenonu do bixenonu
- dołożony oryginalny bluetooth
- lotka S3
- przerobiony wydech Milltek catback
- skrócony gwint Weitec Hicon GT
- oryginalne felgi Audi TTRS Rotor 19" 9J ET52 + dystanse 10mm (nowe opony Goodyear F1 z przodu)
- na zimę cztery 18tki Michelin Pilot na felgach enzo
- zabudowa CB radia w tunelu środkowym wg własnego pomysłu + antena w dachu (posiadam oryginalną antenę)
- poliftowy klimatronik
- poliftowa listwa przycisków (1 chrom)
- najbogatszy bordnetz z końcówką K pozwalający zakodować doświetlanie zakrętów lub założyć poliftowe lampy LED
- zaciski przednie ZR18 Porsche Cayenne wraz z tarczami 350 mm

Historia wydatków do wglądu https://www.motostat.pl/vehicle-stats/70346

Auto sprzedaje ponieważ dopadł mnie syndrom skończonego projektu i szukam nowego wyzwania.
Zapraszam do kupna.

Do końca listopada/grudnia nie będę się ogłaszał poza forum.
Mój temat: https://www.a3-club.net/forum/showth...-ka-by-Sampler
Cena 40 tys. zł.
Kontakt 514795875