Witam, najprościej będzie jak podam przykład.

Jadę sobie 90km/h na 5 biegu, nagle chcę kogoś wyprzedzić więc wciskam mocnej gaz. Wtedy obroty strasznie się podnoszą, a na komputerze pokładowym pokazuje, żebym zmienił bieg z 2-3-4 (zależy jak mocno gaz wcisnę) na 5, mimo tego że już na tej piątce jadę.

Tak samo to wygląda jak jadę na trójcę, wcisnę gaz, a komputer pokładowy pokazuje, że mam wbitą 1-2 i wskakuje mi 5tys. obrotów.

Gdy te biegi mi przeskakują, to czasem słyszę taki jakby pisk (nie jest to ten metaliczny dźwięk, który dotychczas słyszałem w zużytych sprzęgłach). Gdy przyśpieszam bardzo delikatnie i powoli, to nic się nie dzieje.
Borykam się z tym problemem od 3-4 miesięcy. Od niedawna się to nasila. Na początku problem występował tylko raz na kilka dni. Od kilku tygodni dzieje się to codziennie. Po podpięciu do komputera nie wykazuje żadnych błędów. Nie mam już pojęcia co to może być, choć obstawiałbym dwumas.

Mam a3 8p 2009r. 1.4 CAXC, skrzynie manualną 6 biegową. Przebieg 170tys. Podobno sprzęgło było wymieniane przy 110tys. km.. PODOBNO.

(Jest to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum. Przepraszam za ewentualne błędy czy też napisanie tematu w złym dziale.)