Witam. Szukałem takowego tematu ale nie udało mi się znaleźć więc piszę nowy. Jeśli był to z góry przepraszam . Od prawie roku mam A3 8P i chyba nadszedł czas abym wreszcie zaczął je nieco zmieniać / doposażać . Znalazłem na allegro taki o to światłowód : https://allegro.pl/swiatlowod-tasma-...Nzg0NTI5Njk%3D

Chciałbym to zastosować u siebie, bo mam plan zrobienia całego podświetlenia wewnętrznego na czerwono - tak aby ładnie zgrywało się z oryginalnym kolorem podświetlenia przycisków. Moja koncepcja jest taka, aby zrobić tym dookoła "oringi od klimatyzacji" - jakkolwiek by to nie zabrzmiało, potem jeszcze cały panel komputera dookoła, do tego panel górny ze światełkiem - ten w podsufitce, oraz zastanawiam się nad dołożeniem do tego drążka/dźwigni zmiany biegów tutaj jak kończy się mieszek i jest już dookoła plastik. Chciałbym aby świeciło to wszystko na raz, razem z przekręceniem świateł na pozycje 2 czyli tą która odpala mi też podświetlenie zegarów i wszystkich przycisków. Wiem, że chcąc oświetlić tym tyle elementów na każdy będę musiał kupić nowy przewód bo nie da się ich łączyć po przecięciu. No i teraz pojawia się masa pytań :

1. Czy ktoś z Was robił to lub coś podobnego wcześniej?
2. Jak to wszystko ładnie podłączyć i pochować kable? Szczerze mówiąc to nigdy wcześniej nie robiłem nic w autach więc jestem totalnym amatorem
3. W wersji tej z linku powyżej działa to na zasilaniu zapalniczki, ale czy ja chcąc podłączyć na tym 7 mniejszych odcinków tego światłowodu nie zrobię jakiegoś zwarcia? Wydaje mi się że powinno to normalnie działać, po prostu rozgałęzię sobie te 2 przewody zasilające (czarny i czerwony) na tyle elementów ile chce tym podświetlić.


Nieco się tym już bawiłem, i muszę przyznać że w nocy wygląda to naprawdę spoko moim zdaniem. Ładnie podświetla obłożone tym krawędzie, kolor jest soczysty ale nie jaskrawy ani nie męczy oczu w nocy. Podrzucam zdjęcia tego jak chce to zrobić.
1: Origni od klimy :

2: Drążek zmiany biegów :

3: Panel górny w podsufitce - tu gdzie jest światełko :


Przepraszam za słabą jakość zdjęć - wysyłane przez messengera więc jakość znacznie się pogorszyła

Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki bo byłyby to moje pierwsze jakiekolwiek prace nad autem
Pozdro