Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Światłowodowe podświetlenia wewnątrz

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Question Światłowodowe podświetlenia wewnątrz

    Witam. Szukałem takowego tematu ale nie udało mi się znaleźć więc piszę nowy. Jeśli był to z góry przepraszam . Od prawie roku mam A3 8P i chyba nadszedł czas abym wreszcie zaczął je nieco zmieniać / doposażać . Znalazłem na allegro taki o to światłowód : https://allegro.pl/swiatlowod-tasma-...Nzg0NTI5Njk%3D

    Chciałbym to zastosować u siebie, bo mam plan zrobienia całego podświetlenia wewnętrznego na czerwono - tak aby ładnie zgrywało się z oryginalnym kolorem podświetlenia przycisków. Moja koncepcja jest taka, aby zrobić tym dookoła "oringi od klimatyzacji" - jakkolwiek by to nie zabrzmiało, potem jeszcze cały panel komputera dookoła, do tego panel górny ze światełkiem - ten w podsufitce, oraz zastanawiam się nad dołożeniem do tego drążka/dźwigni zmiany biegów tutaj jak kończy się mieszek i jest już dookoła plastik. Chciałbym aby świeciło to wszystko na raz, razem z przekręceniem świateł na pozycje 2 czyli tą która odpala mi też podświetlenie zegarów i wszystkich przycisków. Wiem, że chcąc oświetlić tym tyle elementów na każdy będę musiał kupić nowy przewód bo nie da się ich łączyć po przecięciu. No i teraz pojawia się masa pytań :

    1. Czy ktoś z Was robił to lub coś podobnego wcześniej?
    2. Jak to wszystko ładnie podłączyć i pochować kable? Szczerze mówiąc to nigdy wcześniej nie robiłem nic w autach więc jestem totalnym amatorem
    3. W wersji tej z linku powyżej działa to na zasilaniu zapalniczki, ale czy ja chcąc podłączyć na tym 7 mniejszych odcinków tego światłowodu nie zrobię jakiegoś zwarcia? Wydaje mi się że powinno to normalnie działać, po prostu rozgałęzię sobie te 2 przewody zasilające (czarny i czerwony) na tyle elementów ile chce tym podświetlić.


    Nieco się tym już bawiłem, i muszę przyznać że w nocy wygląda to naprawdę spoko moim zdaniem. Ładnie podświetla obłożone tym krawędzie, kolor jest soczysty ale nie jaskrawy ani nie męczy oczu w nocy. Podrzucam zdjęcia tego jak chce to zrobić.
    1: Origni od klimy :

    2: Drążek zmiany biegów :

    3: Panel górny w podsufitce - tu gdzie jest światełko :


    Przepraszam za słabą jakość zdjęć - wysyłane przez messengera więc jakość znacznie się pogorszyła

    Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki bo byłyby to moje pierwsze jakiekolwiek prace nad autem
    Pozdro

  2. #2
    arturo1990's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Święta idą, czas ubrać choinkę Według mnie wygląda to kiczowato i beznadziejnie, ale to tylko moje zdanie. Powodzenia.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arturo1990 Pokaż post
    Święta idą, czas ubrać choinkę Według mnie wygląda to kiczowato i beznadziejnie, ale to tylko moje zdanie. Powodzenia.
    Wiem, że nie każdemu musi się to podobać i sporo osób może w tym widzieć "wieś tuning" dlatego nie pytałem co o tym sądzicie bo ile ludzi tyle opinii Na zadjęciu może nie wygląda to zbyt profesjonalnie ale mi się taki efekt podoba

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Raz, z ciekawości, dorzuciłem takie do zamówienia na Ali.
    Przetwornica z zestawu wyraźnie bzyczała i zakłócała GPS,
    Po 10min zjarała się, puszczając czarny dym,
    nieciekawie mieć taki diwajs w samochodzie.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez noremorse Pokaż post
    Raz, z ciekawości, dorzuciłem takie do zamówienia na Ali.
    Przetwornica z zestawu wyraźnie bzyczała i zakłócała GPS,
    Po 10min zjarała się, puszczając czarny dym,
    nieciekawie mieć taki diwajs w samochodzie.
    Moja nie bzyczy, a GPS nie mam więc puki co nie sprawia problemów. Obecnie sam testuję czy to w ogóle da radę jakiś długoterminowo podziałać, bo wygląda na "składane na kolanie". Śmigam z tym już tydzień i jak na razie jeszcze nic się złego nie dzieje.

  6. #6
    Natrios's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Siema, sam się zastanawiam czy u siebie coś takiego założyć, mógłbyś podrzucić zdjęcia jak to wygląda w dzień i w nocy, bo zdjęcia z pierwszego posta wygasły. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Natrios Pokaż post
    Siema, sam się zastanawiam czy u siebie coś takiego założyć, mógłbyś podrzucić zdjęcia jak to wygląda w dzień i w nocy, bo zdjęcia z pierwszego posta wygasły. Będę wdzięczny. Pozdrawiam
    w dzień wygląda jak zwykła otoczka czerwona, a w nocy wygląda całkiem spoko moim zdaniem, o ile ktos to umie ładnie zamontować i poukrywać kable




    tak to wygląda u mnie podłączając " na krótko"

    zdj 1 to oprawiony oring nawiewu klimy, a zdj2 to oprawiony napel górny w podsufitce - tu gdzie jest światełko

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Myślałem nad czym takim tyle że u mnie koncepcja była tylko i wyłącznie kawałek tunelu + trójkąty. Daj znać jak to u ciebie bedzie wyglądać jak juz będziesz na dalszym etapie.

  9. #9
    Natrios's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mam zamiar podłubać może w tym miesiącu, a plany wyglądają tak, pewnie drzwi zrobię w taki sposób:



    lub tak, co do wnętrza pewnie na tym zostanie co pokazane na zdjeciu, chyba że dioda lub dwie na górze w celu dodania klimatu (czerwień).



    //btw. Miszcz painta

  10. #10
    montenegro99's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    https://individualiseyourcar.com/en/...ght-strip.html

    Czy koś może próbował ten niby dopasowany zestaw z tej strony?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •