Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Upgrade nagłośnienia na Audi Sound System 8RM -> 9VD

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Upgrade nagłośnienia na Audi Sound System 8RM -> 9VD

    TEMAT I POSTY ZOSTANĄ EDYTOWANE / UZUPEŁNIONE JAK WSZYSTKO WYKONAM

    Witam
    Po zmianie A3 8P(w którym miałem konkretne nagłośnienie), na A3 8V w którym mam standardowy zestaw pasywnych głośników(8RM), w związku z czym będę to upgreadował na ASS Audi Sound System(9VD)

    Całość wydaje się prosta:
    - Zamontowanie standardowego subwoofera(D&M) 8V0 035 382 który podłączamy bezpośrednio do MMI - mocowanie w kole zapasowym i pociągniecie przewodu do MMI
    - Zamontowanie głośnika centralnego w kratce pod szybą przednią i pociągniecia przewodu do MMI
    - Wymiana głośników w drzwiach - rozebranie boczków drzwi i podmiana - nie jest to konieczne, bo na fabrycznych głośnikach też to "zagra", ale głośniki z ASS mają wieksze magnesy co prawdopodobnie przełoży sie na jakość

    - Na koniec chyba najbardziej problemowa rzecz, bo trzeba kogoś z ori interfejsem VCP(chińczyki w mim przypadku tego nie oganą - są za stare) trzeba pobrać plik parametryzacji zależnie od wersji w moim przypadku MMI STD: "A3_MIB_8v0035864A.zdc" i go załadować, żeby aktywować subwoofer i jego regulacje.

    Porównanie głośników, lewa głośnik 9VD, prawa 8RM




    Informacje zaczerpnięte z zagranicznego forum:
    https://www.audisport-iberica.com/fo...ystem-ass-9vd/
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 08-02-19 o 16:16
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zaopatrzyłem się już w niezbędne graty:
    - Subwoofer 8V0 035 382
    - Głośnik Centralny pod szybe 8V0 035 397 (4ohm 20W)
    - Głośniki do drzwi przednich 8V0 035 415 D (2ohm 40W)
    - Głośniki do drzwi tylnych 8V4 035 411 B (4ohm 20W)

    Tak wiec jak pogoda dopisze to będę walczył.

    Poszukuje jeszcze kogoś z woj.lubuskiego(zielona góra i okolice) kto wgrałby mi parametryzacje, wszystko wiem co i jak (5min roboty), ale trzeba ori interfejs VCP (VAG CAN PRO)
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 12-02-19 o 10:26
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Podbije temat gdyby ktoś się zastanawiał (tak jak ja wcześniejszej) to po udanej paremetryzacji VCP działają również ustawienia subwoofera
    [IMG][/IMG]

  4. #4
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Brak sygnału na wyjściu z mmi

    Panowie poszukuję informacji mam standardowy zestaw 8 głośników, chce dołożyć głośnik centralny przód i subwoofer. Niestety na wyjściach z jednostki brak sygnałów na te dwa głośniki.
    Pytanie czy na mojej jednostce można uruchomić jak wyżej te dwa dodatkowe głośniki i sterowanie subwooferem? Numer jednostki to 8V0035864B.


    Dla potomnych jednostka numer 8V0035864B, wgranie parametryzacji "A3_MIB_8v0035864A.zdc uruchamia subwoofer i głośnik w desce, oraz regulację subwooferem z poziomu mmi.
    Ostatnio edytowany przez wdawid1982 - 18-11-19 o 09:35

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tirane
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)

    Domyślny

    Hi everyone I'm new here and sorry for writing in english, i have 2015 Audi A3 Sportback 8V and i want to activate subwoofer and center speaker to my audi and if anyone can help me will be great ,my MMI is 8V0035864B i have vag can pro but is chinese clone and i don't know what file to upload for example 8V0035864B.zdc ? if this is the right file to upload 8V0035864B.zdc i dont have it so please ca anyone help me with the file ? thank

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuchola
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Podbije temat trochę. Pamiętasz może gdzie należy wpiąć kable głośnika centralnego ? W MMI. I czy standardem jest ze jeśli nie ma subwoofera to nie ma również głośnika centralnego ? Pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    I jeszcze jedno jeśli moja jednostka to 8V0 035 874 B to czy plik do parametryzacji pozostaje ten sam co przy 864 B ?czyli. "A3_MIB_8v0035864A.zdc" Różnią się chyba tylko tym ze moje ma DAB tuner.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •