Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Pokrętło włącznika świateł-wymiana na polift(chromowane)

  1. #1
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny Pokrętło włącznika świateł-wymiana na polift(chromowane)

    Witam.
    Od dłuższego czasu zabierałem się za ten MOD, minął w sumie rok od główkowania, w końcu z pomocą forumowiczów którzy wcześniej ogarniali podobny mod udało mi się podejść do tematu konkretnie, dzięki czemu powstaje ten tutorial.

    A więc do rzeczy i co nam będzie potrzebne:

    Na pewno sam włącznik poliftowy. Powiem szczerze że trzeba trafić dobrą okazję cenową - mi Udało się kupić włącznik za 30zł (generalnie pół roku szukania heh) chyba że komuś nie zależy na kasie ... To spokojnie to 100zł z przesyłką do utrafienia.

    Jaki włącznik i z czego? A więc na pewno Audi A3 8P, na pewno Audi Q3, na pewno Audi A1. Czy więcej? Nie wiem, generalnie ja szukałem z pośród tych trzech wozów.

    Co jeszcze potrzebne?

    Kombinerki, komplet torx precyzyjnych do odkręcenia śrub, płaski śrubokręt, i chyba tyle

    Działamy:

    Oczywiście przed konkretnym działaniem wyciągamy stary włącznik z konsoli.

    1. Bierzemy stary włącznik i przekręcamy włącznik na ikonę działania świateł mijania, wyciągamy pokrętło jakbyśmy włączali halogeny maksymalnie do oporu.

    2. Za pomocą kombinerek pewnym ruchem wyciągamy pokrętło z mocowania. W przypadku pozyskania jeszcze starego pokrętła, polecam wyciągać pokrętło przez fibrę żeby go nie uszkodzić kombinerkami. Pokrętło powinno zejść. Tu od razu pisze że na dwa wyciągnięte wcześniej pokrętła, jedno z dwóch plastykowych uchwytów na pokrętle się urwało. Ale bez obaw bo jest do odzyskania w razie czego. Gniazdo we włączniku jest nieuszkodzone i o to w tym chodzi.

    Na tym temat starego włącznika się zamyka.
    Zabieramy się za pozyskanie nowego włącznika.

    3. Odkręcamy tylną obudowę włącznika, wyciągamy elektronikę, wyłamujemy delikatnie za pomocą śrubokręta wszystkie plastiki wokół rdzenia włącznika tak oczywiście żeby go nie uszkodzić.

    Po wyciągnięciu wszystkiego rdzeń włącznika trzyma się już prakrycznie na samej podstawie obudowy włącznika którą za pomocą śrubokręta musimy delikatnie wyłamać.

    Po wyłamaniu włącznik wraz z rdzeniem mamy na stole, ale to jeszcze nie koniec. Musimy uwolnić pokrętło z plastikowego rdzenia. Na zdjęciach starałem się konkretnie zaznaczyć co i gdzie trzeba podważyć żeby nie uszkodzić mocowania włącznika.

    Włącznik trzyma się na dwóch bolcach które musimy odchylić by uwolnić pokrętło z rdzenia. Po odchyleniu włącznik swobodnie schodzi z rdzenia.

    4. Nowy włącznik wciskamy w Stary rdzeń naszego włącznika, bolce wchodzą w gniazda powodując zatrzaśnięcie pokrętła i gotowe.

    Kilka fotek dla zobrazowania zagadnienia.

    Od razu pisze że takie wyciągnięcie nowego pokrętła w ten sposób jaki opisałem jest moim pomysłem, może jest sposób by inaczej go wyciągnąć nie powodując jego uszkodzeń, ale ja wolałem nie ryzykować.

    PAMIĘTAJ, ŻE WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I JA NIE ODPOWIADAM ZA POWSTAŁE INNE USZKODZENIA W WYNIKU DZIAŁANIA TEJ MODYFIKACJI.


    tapnięte z S7 edge








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=8ecb2...fdee96161ead04
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-01-19 o 19:59

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komander Pokaż post
    ...Na pewno sam włącznik poliftowy. Powiem szczerze że trzeba trafić dobrą okazję cenową - mi Udało się kupić włącznik za 30zł (generalnie pół roku szukania heh) chyba że komuś nie zależy na kasie ... To spokojnie to 100zł z przesyłką do utrafienia.

    Jaki włącznik i z czego? A więc na pewno Audi A3 8P, na pewno Audi Q3, na pewno Audi A1. Czy więcej? Nie wiem, generalnie ja szukałem z pośród tych trzech wozów...
    od siebie dodam iż samo pokrętło można zaadoptować z (są opcje chromowanego i satynowego):
    -VW Golf V, rok produkcji: 2003-2009
    -VW Golf V Plus modele produkowane od roku 2005
    -VW Jetta A5, rok produkcji: 2005-2010
    -VW Passat B6 modele produkowane od roku 2005
    -VW Touran modele produkowane od roku 2003
    (koszt około 45zł)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •