Czołem! Od niedawna ujeżdzam s3 2015 w sedanie. Problem z haldexem rozwiązany, został mi tylko drugi męczący do rozwiązania.

Do sedna. Przy większej prędkości, podczas jazdy na prostym odcinku drogi potrzeba korygować tor jazdy kierownicą co wiąże się z przekręcaniem poniżej 1 stopnia w lewo i w prawo - normalna jazda samochodem, kompensowanie wiatru bocznego ect. I tu pojawia się problem z "przyblokowywaniem" się w punkcie 0 obojętnie na którym ustawieniu w drive select dla układu kierowniczego (najbardziej odczuwalne jest to w comfort). Co jakiś czas złapie delikatnie i żeby zrobić korektę trzeba przyłożyć większą siłę do kierownicy - po pokonaniu tego oporu znów działa dobrze przez chwile, i znów się zblokuje. Na dłuższą trasę jest to bardzo mocno męczące.

Na innych forach wyszukałem podobny problem - rzekome rozwiązanie to w vcds w 44 wyłączenie Driver Steering Recommendation (DSR) - niestety nie pomogło. Dodatkowo w adaptacjach jest coś " ... straight line ... cośtam " jeśli to wyłącze, zblokowanie jest dużo mniej uciążliwe, ale nadal nie znika zupełnie i dalej wkurza.

Jeżdziłem wcześniej leonem 1P FR i tam nie było zupełnie takiego problemu ;/

Stąd moje pytanie czy to normalne jest? Czy mam z tym odrazu do ASO frunąć? Fura z 15 roku już po gwarancji, mam niby "audi select" na rok jeszcze, ale z uznaniem naprawy od nich to też*loteria.

Ktoś coś?


Zdrówko Rafał