Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Problem z odpalaniem. Zimny silnik. LOGI

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Zacznij od podmiany przeplywki na inna, bosch po numerach oczywiście.

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gdziejestk....Zbyszek Pokaż post
    Zacznij od podmiany przeplywki.
    Tylko czy to coś da skoro na LPG chodzi normalnie bez żadnych problemów?

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    To po co robisz logi i szukasz problemów jak jest wszystko ok? Jeżdzij aż przestanie jeżdzić, wtedy będzie problem..

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tylko po co te nerwy? Napisałem na samym początku że na LPG jest ok. Problemy występują na PB i nie mogę ogarnąć co może być nie tak. Poza tym zapytałem czy coś może pomóc zamiana przepływki a nie stwierdziłem że nie pomoże.

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie zrobiłeś logów zgodnie ze sztuką, bo nie dochodziłeś pod czerwone pole, teraz pomoc jest trudniejsza.
    Brak bardzo ważnego logu statycznego z przełączeniem paliw.
    Przepłwyka zniżała. Teraz nie ma co prawda wymagany obrotów, ale jej wskazania się nie zmieniły. Zaniża. Podmianka od kogoś, coś da. Dokładniej, pozwoli Ci sprawdzić czy to wina przepłwyki czy może jakiejś nieszczelności. Szczelność i tak warto sprawdzić profilaktycznie. W logach widać też ubogo na Pb i teoretycznie dobrą mieszankę na LPG, nie wiemy czy kasowałeś błędy przed każdym z logów 002+033 (osobno dla Pb osobno dla LPG, za każdym razem kasujesz błędy)? Jak kasowałeś to dochodzi opcja z padającą pompą...
    SAI działa po odpaleniu zimnego silnika, więc ma wpływ na jego pracę. Jak tylko wyje a nie pompuje to może mieszać. Działa ona dosłownie kilka minut, a nie znamy skali problemu tzn. ile musiałbyś jechać na benzynie, do zagrzania, żeby problem ustał.
    To że na gazie jest dobrze nie znaczy że nie jest on przyczyną problemów z benzyną.
    Nie wykluczyłeś też jeszcze, że puszcza gaz podcisnieniem, co zalecałem.
    Przy Twojej sprawie, przy dostarczonych nam danych, po prostu musisz odrzucać po kolei problemy. Zacznij od sprawdzenia czy zakręcenie gazu na noc pomaga (lub innym sposobem sprawdzić podciśnienie z reduktora LPG, np. kz wodą). Potem log statyczny, lub skoro masz problem z paleniem, jeździć (delikatnie, bo ubogo jest na Pb) ze 20-30km na benzynie z zakręconym a najlepiej wyjeżdżonym i zakręconym LPG. Potem sprawdzić szczelność dolotu itp. Potem podmienić przepływkę. Na sam koniec zostawiłbym sobie sprawdzenie ciśnienia na pompie Pb. Potem pomyśleć faktycznie o SAI. Dodatkowo raportuj, zapisuj błędy. Bo wczesniej poza efektywnością katalizatora wszystkie były sporadyczne (nie stałe).
    Napisałem CI jak ja bym robił, ale to też zależy od tego co chcesz możesz zrobić sam. Jak nic nie zrobisz sam, to ciśnienie pompy Pb sprawdzi raczej co drugi warsztat. Szczelności mało który chce sprawdzać. Sprawdzenie czy reduktor nie puszcza podcienieniem powinieneś ogarnąć sam a jak nie to do kogoś kto się ZNA na LPG (a nie pierwszy lepszy). Czy mieszanka jest dobra, jeśli nie ogarniesz logu statycznego, może też ogarnąć fachman od LPG, po czasach wtrysku z softu do LPG.
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 04-03-19 o 13:10

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi o kasowanie błędów za każdym razem, to niestety nie robiłem tego. Tylko na samym początku przed logami. Bardzo możliwe że jest gdzieś nie szczelność ponieważ wczoraj usuwałem pompe SAI i jak odpaliłem to słyszałem powietrze tylko nie wiem w którym miejscu i czy ma to coś wspólnego. Gdzieś przy odmie lub pod kolektorem nie wiem dokładnie było już zbyt późno żeby sprawdzać.

    https://www74.zippyshare.com/i/QNauG...20%281%29.jpeg
    Ten wężyk który odpiąłem od elementów pompy SAI zaślepić tak jak zrobiłem czy go gdzieś trzeba podpiąć?


    EDIT.
    Dzisiaj podmieniłem przepływkę. Auto zmieniło się całkowicie. Normalnie przyśpiesza itd. W poniedziałek zamawiam i zrobię logi. Sprawdzaliśmy też turbo, pokazuje 1.0/1.1 bara. Nie wiem czy to dobrze czy źle ale na aktualnej przepływce było od 0.4 do 0.8 póżniej spadek na 0.3. Po założeniu przepływki zobaczę co będzie i wstawie logi
    Ostatnio edytowany przez kamil1993 - 18-05-19 o 16:16

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •