Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Problem z odpalaniem. Zimny silnik. LOGI

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Problem z odpalaniem. Zimny silnik. LOGI

    Siema. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w moim aucie występuje problem przy odpalaniu na zimnym (tylko na benzynie, awaryjnie na gazie jest OK). Myślałem, że jest to chwilowe ale niestety. Błędy, które wyskakują:
    16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 35-00 - -
    17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)
    P1297 - 35-10 - - - Intermittent
    17608 - Boost Pressure Control Valve (N249): Mechanical Malfunction
    P1200 - 35-10 - - - Intermittent
    17535 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Rich
    P1127 - 35-10 - - - Intermittent
    Czasem jeszcze wyskakuje brak mocy na cylindrach czy coś takiego. Auto nie ma mocy przy zimnym silniku, jak odpali to strasznie skaczą mu obroty, dusi się. Jak odpale awaryjnie na gazie to nic się nie dzieje wszystko jest ok. Na gazie też nie ma żadnych spadków mocy. Wszystko śmiga jak należy. Tylko na benzynie takie coś występuję, co mogę zrobić? Zrobiłem logi. Może coś uda się z tego odczytać. Z góry dzięki za pomoc.

    http://vaglogi.pl/log-002_031_34h3wM.html
    http://vaglogi.pl/log-033_hI3lF.html
    http://vaglogi.pl/log-113_b1yCjH.html
    http://vaglogi.pl/log-118_112_R3gOU2.html

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po opisie sytuacji stawiałbym na problem z LPG. Choć z błedów to do tego pasuje tylko 17535. Zakrecić gaz, skasowałać błędy, jeździć na Pb i sprawdzić co się dzieje.
    Na logach widać że MAF jest za niski (warto by sprawdzić szczelność, podmienić MAF), że jest ubogo i że pomyliłeś grupę 115 (ta powinna być) ze 113

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zwonko Pokaż post
    Po opisie sytuacji stawiałbym na problem z LPG. Choć z błedów to do tego pasuje tylko 17535. Zakrecić gaz, skasowałać błędy, jeździć na Pb i sprawdzić co się dzieje.
    Na logach widać że MAF jest za niski (warto by sprawdzić szczelność, podmienić MAF), że jest ubogo i że pomyliłeś grupę 115 (ta powinna być) ze 113
    Tylko ze na gazie jest wszystko ok. Błędy wyskakują jak jest na benzynie. Nawet gdy odpalam awaryjnie na gazie to zapala normalnie. Dodam jeszcze że tak się robi powiedzmy jak jest temp powyżej 3 stopni na plusie. Jak jest mróz poniżej 0 to odpala normalnie. Dziwne ale prawdziwe. A może być coś z pompą paliwa? Czytałem że tam jakieś przekaźniki często szwankują? Ewentualnie mógłbyś mi napisać które grupy mogę jeszcze zrobić?
    Ostatnio edytowany przez kamil1993 - 19-01-19 o 15:57

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    logi robi się: 002+033 na obu paliwach (wcześniej kasuje się błedy nawet gdy błedów nie ma, zeruje się tym grupę 032,która ma wpływ na wynik logu), 003+020 (Pb), 115+118 (lepiej Pb ale może być LPG)
    Oczywiście że może być coś z pompą. Ale błąd temu trochę przeczy. Błąd pokazuje że silnik jest zalany-bogato, co oznacza że paliwa jest za dużo nie za mało, i mniemam że ten błąd pojawi się przy problemach z paleniem. Na logach widać że jest ubogo (choć log robiłeś na LPG zapewne). Zaniżający MAF powinien dawać wyniki na ubogo. Dziwny "nie zbieg" logu i błędu, dlatego myśle że błąd jest przy odpalaniu Pb.
    Moim zdaniem gaz zalewa CI silnik lub jest beznadziejnie ustawiony. Generalnie gaz też im cieplejszy tym bogatszy dlatego tu może być związek z temperaturą...
    Test jest prosty, z Twoimi warunkami brzegowymi czekasz na dodatnie temperatury. Zakrecasz gaz na butli, odpalasz jeszcze silnik na LPG by wypalił resztki z przewodów gumowych. Odpalasz na drugi dzień i patrzysz. W ten sposób wykluczysz zalewanie gazem.
    Beznadziejne ustawienie gazu można by sprawdzić na dwa sposoby, najlepszy, najpewniejszy to po prostu przejechać ze 40-50km na Pb. Najlepiej po takiej jeździe sprawdzić wartości z grupy 033. Inny to zrobienie logu statycznego z 033 z przełączenia paliw. Ciepły silnik i logujesz 033 zmieniając co minutę paliwo 4 razy czyli LPG,Pb,LPG,Pb, 4 minuty ciagłego logu. Zmianę paliwaznaczysz przyciskiem MARK.
    Generalnie nie zdziwiłbym się gdyby problemów było więcej niż jeden. Oprócz gazu strzelałbym na szczelność.
    Prosto sprawdzisz ją tak (2 osoby):

    Owszem nie znajdziesz tym najczęsciej dokładnie miejsca, co byś zrobił kompresorem, ale wykryjesz że nieszczelność jest.
    Oprócz tego masz błędy DV i to dwa, także on może nie działać, być nieszczelny. Sprawdzanie DV jest raczej dobrze opisane na necie i też nie powinno być trudne.

    Może też Ci lać wtryskiwacz Pb, choć tu byłby dziwny związek z temperaturą. No i to dużo trudniej sprawdzić.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tzn logi te które podałem były robione tylko i wyłącznie na benzynie. Gaz był wyłączony dużo wcześniej. Wyłączyłem, nie gasząc silnika przejechałem parę km i wtedy zacząłem logi. Ale jutro jeszcze raz zrobię logi tych grup które pisałeś. Jeśli na nich nic nie wyjdzie wtedy na spokojnie przy lepszej pogodzie sprawdzę szczelność, dvke i resztę. Aktualnie nie mam za bardzo warunków. Sprawdzę też ciśnienie jakie daje pompa paliwa. Ale jutro wyślę logi z tych grup które pisałes.

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    skoro mówisz że logi były na Pb to trochę zmienia postać rzeczy. To pompa jest prawdopodobna. Choć zazwyczaj na logu to widać trochę inaczej.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tak na Pb na 100% każda grupa. Jutro jeszcze raz zrobię wszystko tak jak pisałeś w tamtym poście i wszystko się okaże. Ogólnie problem jest przy odpalaniu, dusi go więc może już podłącze zanim odpalę i zrobi się jakiś log? Tylko jeśli to coś da to na jaka grupę ustawić?

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Raczej nic tam nie wypatrzysz. Po prostu przy odpaleniu jest za dużo zmiennych rzeczy żeby coś określić. Jedyne co by można to sprawdzić co wskazuje sonda czyli 002+033, żeby okreslić czy mam racje co do "czasu" powstawania błędu 17535

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ok postaram się ogarnąć to i resztę logów o których pisałeś i wstawię wszystko

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zwonko Pokaż post
    Raczej nic tam nie wypatrzysz. Po prostu przy odpaleniu jest za dużo zmiennych rzeczy żeby coś określić. Jedyne co by można to sprawdzić co wskazuje sonda czyli 002+033, żeby okreslić czy mam racje co do "czasu" powstawania błędu 17535
    Witam. Niestety trochę czasu minęło zanim zrobiłem logi ale zima póżniej sprzęgło padło i nie było jak tego ogarnąć. Ale zrobiłem parę logów, nie ma statycznych ponieważ mam jakiś błąd w programie i co chwile mi wywala. Udało mi się na szybkości dynamiczne i też nie wiem czy wszystkie się zapisały więc wstawiam co mam. Z tego co wiem to mam do wywalenia pompe SAI ale to chyba nie powinno przeszkadzać w niczym że rano wyje? Z góry dzięki za sprawdzenie logów.

    PB:
    002, 033 http://vaglogi.pl/log-002_033_kdznJq5.html
    003, 020 http://vaglogi.pl/log-003_020_56Hzk.html
    115, 118 http://vaglogi.pl/log-115_118_Sz83w9.html

    LPG:
    002, 033 http://vaglogi.pl/log-002_033_hN0poHV.html
    115, 118 http://vaglogi.pl/log-115_118_P5G6F.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •