Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: 1.8T AGU- wysokie spalanie, spadek mocy- prośba o analizę logów

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny 1.8T AGU- wysokie spalanie, spadek mocy- prośba o analizę logów

    Witam, proszę o ocenę logów, czy wynika z nich coś niedobrego? Auto lekko szarpie podczas przyspieszania, dużo pali i jest jakby słabsza. Proszę o sprawdzenie logów, jeśli nie te logi zrobiłem to proszę o podpowiedź jakie wykonać.

    logi grupa 002-007-013
    http://vaglogger.apphb.com/log/5c46362d4322068968fb64d4
    logi grupa 002-007-025
    http://vaglogger.apphb.com/log/5c46379d4322068968fb64d5

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    górą (powyżej 5200obrótów) trochę wysoki czas wtrysku. Spalanie stukowe lekkie. Turbo przeładowywuje przy 2100-2500RPM.

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Czy przeładowanie może być przyczyną spadku mocy? Auto wolniej się wkręca i słabiej czuć pociągnięcie turbo. I czy przeładowanie może być spowodowane uszkodzonym zaworem N75?

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    na moją nikłą wiedzę obie odpowiedzi na tak

  5. #5
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    n75 źle steruje lub wąż od n75 jest dziurawy i wali Ci przeładowania

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    węże sprawdzałem bo uszczelniałem dolot, a było kilka "dziurek" a N75 dziś zakładam nowy z ASO wiec zobaczymy co będzie.
    @frostbite26 widzę, że też masz AGU tak jak ja. Może podpowiesz jakie jeszcze logi zrobić w tym silniku co by lepiej sobie zdiagnozować auto? Do dyspozycji mam kabel diagnostyczny Viaken i do tego VCDS lite 1.2 pełna wersja.

    P.S. szukam jeszcze przyczyny wysokiego spalania. Kiedyś paliła 9-10l a teraz przy tej samej jeździe 12-13

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W AGU nic więcej nie sprawdzisz logami. A przynajmniej nic co by wniosło coś do Twojego problemu.
    Ewentualnie możesz sprawdzić temperatury (czy się w pełni dogrzewa) oraz ciśnienie paliwa, bo czasy wtrysku są faktycznie deczko wysokie. Oprócz tego widziałem takie przypadki - muli, nie jedzie, pali dużo nie wiadomo co mu, logi piękne itp. I się np okazywało, że sprzęgło ma dobre czasy już za sobą i przeniesienia napędu nie ma, albo np. hamulce się zapiekły i blokują koła.
    Poza tym dopóki nie zrobisz tak żeby nie przeładowywało to nie szukałbym sobie więcej problemów.
    Można też sprawdzić co u przepustnicy słychać.
    P.S. Zakładam że autko nie ma LPG.
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 25-01-19 o 12:24

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Sprzęgło wymienione na jednomas G60 Sachs jakieś 40tyś km temu wiec powinno być ok. Ale faktycznie muszę sprawdzić temperatury vagiem w trakcie jazdy bo wczoraj zauważyłem ze przy temperaturze -5 na dworze muszę przejechać około 8km z wyłączonym ogrzewaniem z prędkością około 100km/h żeby wskazówka na liczniku wskoczyła na 90* a jak włączę ogrzewanie to około 10km potrzebuje żeby złapać licznikowe 90 stopni wiec to chyba trochę długo.

    P.S. Jak posprawdzam to wszystko to będę jeszcze pisał w temacie wiec proszę o zaglądanie bo pewnie będę jeszcze potrzebował pomocy.
    P.S. Przepustnice profilaktycznie wyczyściłem i zaadaptowałem wczoraj. Wzrokowo sprawdziłem też potencjometr przepustnicy, na oko wygląda bardzo ładnie, czysty, żadnych przetarć czy rys. Po podłączeniu Vaga obroty stoją na 840 a czasami wskakują na 880, nic po środku zawsze jedno z tych dwóch wskazań na biegu jałowym na Vagu.

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    A więc tak jak zapowiadałem, wracam i mówię co nastepuje. Wymieniłem N75 na ori ASO, dla pewności wymieniłem tez obydwa wężyki od N75, wyregulowałem sztangę turbiny tak by zaczęła się otwierać przy 0,3b (wczesniej poczatek otwarcia następował przy 0,45b), sprawdziłem szczelnośc dolotu oraz ciśnień i podciśnień (pompując układ sprężarką, i dla pewności po poskładaniu wszystkiego drugi raz metodą "na plaka") wszystko szczelne. Wyraźnie czuć poprawę w trakcie jazdy, samochód jest żwawszy, niestety z logami muszę jeszcze poczekać bo warunki drogowe u mnie kiepskie. Ale mam pytanie, bawiąc się Vagiem zainteresowała mnie grupa 16, w tym temacie https://www.a3-club.net/forum/showth...ch-pomiarowych znalazłem że nazywa sie to Knock control i są to jakieś wartości mierzone w Voltach, i tu pytanie co ten blok mierzy? oznacza? U mnie wartości w tym bloku są bardzo rozbieżne, tzn dla każdego cylindra zupełnie inne wartości, które cały czas skaczą. Co to może oznaczać?

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Wartościami w voltach nie przejmuj się, tak ma być, w tym temacie powinna Cię tylko interesować grupa 013.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •