Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 43

Temat: 1.8T AGU- wysokie spalanie, spadek mocy- prośba o analizę logów

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przyczepie się "ubogo" Wskazania na ubogo są to w dwóch miejscach. Raz koło 2400rpm gdy nastąpiło przeładowanie, przepływ też spadł, wskazanie jest niemiarodajne. Drugi raz koło 1440rpm. W pozostałych wskazaniach jest powyżej 0.5v czyli bogato. tylko te dwa stany ubogo-bogato, poniżej-powyzej 0.5V rozrozniamy.
    Tylko faktycznie wskazania sondy są niższe niż zazwyczaj w AGU. Dlatego można przypuszczać że AFR jest niższy niż powinien i tu kolega ma rację że coś jest nie tak. Choć z drugiej strony po obserwacji wieku logów widziałem że przy sondzie 1V przy OL czyli przyspieszaniu w uproszczeniu, dopóki sonda nie wskaże poniżej 0.5V, ECU nic nie robi, nie zwiększa dawki paliwa. Jak widać w 007 są zera w STFT czyli teoretycznie nie nastąpiła korekta z racji wskazań sondy.
    Padająca pompa też może powodować większe spalanie, nie tylko sonda. Ale to wszystko tylko dywagacje i moje czepianie się dopóki nie będzie nowych logów i testu pompy możemy sobie gdybać.
    A filtr paliwa był kiedykolwiek wymieniany?
    Sondę sprawdź logiem statycznym 007. Poza tym autor miał sprawdzić temperatury.

  2. #22
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Moze z tym ubogo sie zle wyrazilem, ale wskazania powinny byc blisko 0.860. U autora jest mniej. Napisalem ze tragedii nie ma ale mieszanka jest bardziej uboga niz w serii
    Ostatnio edytowany przez respect2 - 08-02-19 o 07:32
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jeśli chodzi o temperaturę to po podpięciu Vaga sprawdzałem temperaturę w dwóch miejscach, w 001 Engine chyba blok 003, i w drugim miejscu to 017 instruments i blok 050. W trakcie jazdy w aktualnych warunkach samochód osiąga 95-96 stopni według wskazań Vaga. I różnica temperatury wskazywanej w grupie 01 Engine a 017 instruments mieści się w 2 stopniach wiec z temperaturą jest chyba dobrze. Po dokonanych naprawach czyli wymianie N75, wymienie wężyków i regulacji "Gruszki" turbo, nastąpiła tez znaczna poprawa w nagrzewaniu silnika, teraz przy temperaturze około 0 stopni, potrzebuje jakies 5-6km zeby osiągnąć temperature roboczą czyli ponad 90 stopni(z włączonym ogrzewaniem) wczesniej było to około 10km.
    P.S. Dziś po pracy czyli wieczorem zrobię nowe logi i sprawdzę to ciśnienie pompy pod obciążeniem.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    zrobiłem pomiar ciśnienia paliwa pod obciążeniem, dla pewności powtórzyłem 5 razy i już mówię co odnotowałem:
    maksymalne ciśnienie pod obciążeniem to 3,4b w zakresie od 2200 do 4200obr/min, powyżej tych obrotów stopniowo opada, przy 5000obr miałem 3,1b i pozniej juz tylko 3 bary.
    a tu zamieszczam logi dynamiczne:
    002-007-013
    https://log.malonetuning.com/chart/2...jCoAAAAA%3D%3D
    002-007-025
    https://log.malonetuning.com/chart/2...XCnQAAAA%3D%3D
    i logi statyczne (robiłem na rozgrzanym silniku przez 60sek. nie wiem czy dobrze)
    007-008-009
    https://log.malonetuning.com/chart/2...HCrAAAAA%3D%3D
    Ostatnio edytowany przez maniek9141 - 11-02-19 o 09:27

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Niech się jeszcze koledzy wypowiedzą ale... Jak dla mnie takie ciśnienie paliwa powinno być ok. Co do logów Turbo się poprawiło a reszta bez zmian. Sonda według mnie jest sprawna. Tak na prawdę nie wiem co mu jest. Jeśli nie ma nigdzie nieszczelności to może sonda jest nie tyle niesprawna co nie orginalna lub na pomylone numery...

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    A czy np. uszkodzona uszczelka pod kolektorem wydechowym mogłaby powodować jakieś przekłamania na sondzie?
    Pytam ponieważ w niedziele nie mogłem odpalić auta, pierwszy raz tak mi sie zdarzyło, że rozrusznik ładnie kręcił a odpalić nie chciał. Odpalił dopiero przy czwartej próbie gdy dodałem gazu w trakcie odpalania i wtedy gdy już odpalił, musiał być zalany paliwem bo przez chwile nie mógł złapać obrotów, silnik przebierał tak jakby nie palił na wszystkie cylindry a moim oczom ukazał sie lekki dym między silnikiem a ścianą grodziową...

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie może to w takiej sytuacji na pewno ma wpływ. Jest to jeszcze przed sondą z tego co mówisz. A nawet czasem za sonda potrafi mieszać. Ja się już nie pytałem czy wydech szczelny?

  7. #27
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolega Zwonko dobrze prawi. Logi niezle wygladaja. Cisnienie paliwa marne, pompa siada.
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Więc wymieniłem wkład pompy na Pierburg, odczucia są takie, że autko lepiej ciągnie, silnik jest bardziej elastyczny i nie łapie zadyszki przy większych prędkościach. Więc różnica jest zdecydowanie odczuwalna. Dziś po pracy zrobię logi żeby zobaczyć jakie zmiany nastąpiły.
    A co do wydechu to na pewno jest jakaś nieszczelność bo gdzieś ten dym musiał sie wydobyć. Problem w tym, że podczas normalnej pracy silnika nic nie dymi i ciężko mi ustalić gdzie może być nieszczelność. Wizualnie oglądałem to jedynym podejrzanym jest uszkodzony łącznik elastyczny wydechu przy flanszy turbo. Cały oplot jest oberwany dookoła łącznika więc od wymiany tego zacznę. Jeśli nie pomoże to będę szukał dalej.

  9. #29

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ponoć kartka papieru wielkości paragonu pomaga w szukaniu nieszczelności wydechu. Ale sam nie testowałem

  10. #30

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Mógłbyś rozwinąć? Chodzi o przykładanie kartki do wydechu? Po czym poznam ze jest nieszczelność? Będzie zasysać lub wypychać kartkę?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •