Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 34

Temat: bierze olej

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez batchko Hidden Content
    no tak jak pisałem że każde TFSI bierze olej sam z tym walczyłem tylko w 1.8 dopiero po remoncie (wymiana tłoków z cylindrami) problem ustał, więc jak ktoś piszę że VW coś naprawił od jakiegoś rocznika... być może poprawił ale nie wyeliminowali jak widać problemu
    Nie prawda... większość silników z turbina delikatnie przepali minimalne ilości oleju ale zazwyczaj od wymiany do wymiany nie jest to zauważalne. Zwłaszcza jesli jest to robione prawidłowo czyli co 10k/15kkm. Nowe silniki tsi już nie biorą olejów. Oczywiście trafić się może wadliwa jednostka ale nie pisz takich rzeczy ze VW nie wyeliminował. Janos nawet jeszcze nie jest pewny czy bierze mu olej. Musi dopiero to sprawdzić.

  2. #12
    batchko's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez pieczyk111 Hidden Content
    Nie prawda... większość silników z turbina delikatnie przepali minimalne ilości oleju ale zazwyczaj od wymiany do wymiany nie jest to zauważalne. Zwłaszcza jesli jest to robione prawidłowo czyli co 10k/15kkm. Nowe silniki tsi już nie biorą olejów. Oczywiście trafić się może wadliwa jednostka ale nie pisz takich rzeczy ze VW nie wyeliminował. Janos nawet jeszcze nie jest pewny czy bierze mu olej. Musi dopiero to sprawdzić.
    mam prawo do swojego zdania tak jak ty mówię z własnego doświadczenia z 8P i 8V w tfsi - poza tym auta są kupowane przeważnie używane po wymianach oleju w LL co 30 tys to wystarczy żeby ten słaby silnik już miał wielkie problemy z poborem oleju kolo 100 tys km

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    diesel moze wydawać sie ze nie bierze, ale tam dpf dolewa ropy wiec sie wszystko wyrównuje
    Mój stary 2.0tdi BMM też nie brał ani grama, a od wymiany do wymiany mozna było minimalnie ściagnać jeszcze(jeźdzony krótkie odcinki)

    W nowym 2.0tdi CRBC dopiero zrobiłem 4tyś, raz dolałem bo było pół bagnetu, ale to chyba przy wymianie minimalnie za mało zalałem..

    A ile lejecie do maxa na bagnecie?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  4. #14

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Tak, lepiej łac do maxa na bagnecie. Mi 1.9 tdi tez minimalnie brał olej, zwłaszcza jak podniosłem moc. Na tyle mało ze przy wymianie co 10kkm, gdybym nie wlewał sam to bym nie zauważył. 1.4 tfsi, dopiero wlany świeży olej i 1000km zrobione, sprawdzę to pod koniec roku i więcej powiem.

  5. #15
    Pixel's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium, Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Z mojego doświadczenia w silniku jaki mam w podpisie to silnik potrafi spalić olej ale gdy jeździ się z prędkościami rzędu 200/h i więcej. W podroży ze Studgardu do Monachium (trasa około 230 km bez ograniczeń prędkości!) jakieś 200 kilometrów drogi zrobiłem właśnie prędkością 200km/h i więcej to autko spaliło sporo oleju może nawet pół litra. W normalnej jeździe do 160 km/h auto nie spala oleju.
    Oczywiście żadne LL i żadnego Castrola. W ASO wlewają 4,7 litra oleju więc do stanu maksymalnego. Sam wożę ze sobą 1l oleju bo mam dużo dróg bez ograniczeń prędkości Hidden Content
    Było: A3 8L 1.9TDI - ASZ - 165KM by CS.
    Jest: A3 8V 2.0 TDI - CUNA - 184KM = 222KM

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    katowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    jutro oddaje auto na gwarancje ,powiedzieli ze beda wynieniac pierscienie tlokow.ciekawe czy to pomoze

  7. #17
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej,

    Nie wiem jak z nowymi audi, ale posiadam drugie autko Skodę Rapida 1.2 TSI z 2015 roku i zrobiłem nim jakieś 30K Km i nie dolewałem ani razu, także też chyba nie wszystkich silników z grupy VAG problem dotyczy
    Moja przemiana : VR6 MANUAL By Mateov

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    USA
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny Spalanie oleju w 2.0 quattro 2015 r.

    Cześć, czy spalanie oleju w granicach 0,5 l na 10 000 km jest akceptowalne? Piszę ten post dlatego, że pytałem 10 właścicieli i tylko jeden z nich dolał 0,2l między wymianami serwisowymi oleju i trochę mnie to zaniepokoiło.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Z którego roku masz silnik? 0,5 od wymiany do wymiany nie jest zle. Jeśli latasz ostro po autostradach to już w ogóle.

  10. #20
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dołożę od siebie mam 137tyś w tej chwili,olej wymieniany co 10tyś/2 miesiące, przy prędkościach do 160 km/h nie bierze - przynajmniej nie widać na bagnecie ubytków. Ale przy większych prędkościach szczególnie dłuższe odcinki potrafi z miarki ubyć. Widać to też po wydechu u mnie, po dłuższym odcinku autostradowym delikatnie wydech okopcony. Z tym,że są do wartości akceptowalne.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •