Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: bierze olej

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    USA
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    2015 r., kupiłem to auto wczoraj z tą informacją. Poprzedni właściciel raczej latał po autostradach, czyli można powiedzieć, że w normie. Zobaczymy co pokaże przy mojej jeździe Hidden Content

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny Dolewanie oleju

    Witam wszystkich,

    Świeżo co przesiadłem się z 8P na 8V i w związku z tym chciałbym Was zapytać o olej. Otóż zaglądając dziś pod maskę odkryłem, że poziom oleju sięga minimum. Ostatni przegląd robiony był w ASO w Niemczech przy przebiegu 144k km, wymieniono wtedy olej w silniku oraz olej w haldexie. Obecnie samochód ma 163k kilometrów i o ile ciemniejszy kolor oleju nie dziwi o tyle jego ubytek już tak. Samochód pochodzi z 2013 roku (1.8 TFSI 180km quattro stronic) czyli powinien mieć już poprawiony silnik (CJSB), nie spalający oleju - czy może jednak się mylę? Oddać auto na pełny przegląd oraz wymianę filtrów chciałbym w przyszły miesiącu z powodu innych wydatków, jednak nie chciałbym też by auto do tego czasu stało i czekało. W związku z tym powiedzcie mi proszę, jak to jest z robieniem dolewek? W komorze silnika mam kartkę informującą, że obecnie zalany olej to VAPSOIL 507 00 oraz, że następna wymiana powinna być przy około 173k kilometrów. Z tego co się już orientowałem to olej tej firmy nie jest w sprzedaży w Polsce. Co teraz zrobic? Kupić obojętnie jaki olej 5w30 i dolać? Nie mam się czego bać?

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Każdy z turbiną bierze olej. Jeśli z takim przebiegiem nic jeszcze nie dolewałeś to z silnikiem wszystko jest ok a nawet bardzo ok, tylko ty opóźniasz się z wymienia już o conajmniej 5 000 km. Gdybys wymienił na czas ubytku byś pewnie nawet nie zauważył wiec wszystko jest w normie. Olej wymienia się max co 15k a nie 30... !

    Co teraz zrobić? Nie żydowac, tylko zrobić pełna wymianę oleju i filtrów ! Bo możesz mieć większe koszty w przyszłości.

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Nie opóźniam się, auto kupiłem 4 dni temu i zrobiłem nim jedynie 400 kilometrów (powrót do domu) Hidden Content Pełną wymianę tak jak pisałem chce zrobić dopiero w przyszły miesiącu, teraz nie mogę sobie na to pozwolić

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    To w zasadzie nie wiadomo nic... Pozostaje Ci wymienić i obserwować.

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Tak! Ale jak już pisałem... teraz sobie nie mogę na to pozwolić. Chciałem zrobić dolewkę by móc jeździć po mieście jeszcze przez ten miesiąc.

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Jeśli nie planujesz w tym czasie długich tras, zwłaszcza autostradowych to spokojnie ten miesiąc pojeździsz. Jeśli mocno cię to gryzie, podjedz na jakiś serwis i poproś o dolewkę tych 300/500ml. Min i Max to są tylko miarki orientacyjne. Mimo tego zakresu jest jeszcze dodatkowy margines wiec jeśli tylko miesiąc i w miarę spokojnie to nie będzie problemu.

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    O i super, to rozumiem! Żadnych tras nie planuje, spokojna jazda po mieście jedynie. Myślałem by samemu kupić litr oleju i wlać.

  9. #29
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez gawron103 Hidden Content
    Ale jak już pisałem... teraz sobie nie mogę na to pozwolić. Chciałem zrobić dolewkę by móc jeździć po mieście jeszcze przez ten miesiąc.
    filtr, olej i korek to niecałe 300zł... jak nie możesz sobie na to pozwolić po zakupie 8V, to ja bym odstawił to auto i niech stoi do przyszłego miesiąca...
    domyślam się, że auto sprowadzone? pewności jako takiej nie ma co tam jest wlane, dolane itd.
    serwis takich rzeczy to podstawa po zakupie auta

  10. #30

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Myślałem o tym by oddać do ASO na wymianę wszystkich filtrów i płynów, wyjdzie znacznie większa kwota. Przy 300 zł nie zastanawiałbym się i już dawno wymienił Hidden Content Dokładnie jak mówisz, sprowadzone. Co do pewności co jest wlane to teoretycznie VAPSOIL 507 00, a przynajmniej tak mówi kartka pod maską.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •