Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: benzyna w oleju(zapach benzyny w oleju)

  1. #1
    SadamILL'NYC's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny benzyna w oleju(zapach benzyny w oleju)

    Witam, niedawno kupiłem Audi A3 8P Sportback 2.0 FSI kod silnika BLR rocznik 2005 przebieg 240tys, auto pochodzi od znajomego handlarza który sprowadził je z Austrii. Na jeździe próbnej auto spisywało się bardzo dobrze i raczej nie było szans by wychwycić problem który obecnie mnie męczy. Już pierwszego dnia po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu auta zaświeciła mi się kontrolka ciśnienia oleju, więc w pierwszej kolejności pomyślałem, że pewnie coś jest nie tak z czujnikiem bo auto nie wykazuje jakichkolwiek objawów uszkodzenia silnika. Z uwagi na to, że dokonałem wyżej wymienionych opłat nie chciałem oddawać auta zwłaszcza, że znajomy zobowiązał się pokryć koszty naprawy. W obecnej chwili auto zaliczyło już kilku mechaników i żadnemu z nich nie udało się dojść co jest nie tak i pozbyć się usterki. Opiszę co udało się ustalić:
    -stan oleju podnosi się i czuć w nim woń benzyny, już pierwszego dnia po wymianie olej bardzo ściemniał,
    -czerwona kontrolka ciśnienia oleju zapala się dopiero po osiągnięciu przez silnik temperatury 90 stopni i dzieje się to poniżej 2tys obrotów, po dodaniu gazu do ok 3tys gaśnie na jakieś 20-30sek
    -odpalając auto po dłuższym postoju gdy chodzi ono na ssaniu przez ok minutę czuć w nim zapach benzyny/spalin
    -auto nie kopci, nie skaczą obroty, płyn chłodniczy nie dostaje się do oleju ani odwrotnie, silnik chodzi cicho i nie traci mocy ale wydaje się, że zużywa więcej paliwa niż powinien
    -kompresja była mierzona przy ok 70 stopniach; I 14,5, II 13,5, III 14,5, IV 14,5
    -ciśnienie oleju mierzone również przy ok 70 stopniach było w normie ale wartości pomiaru w tej chwili nie posiadam
    -olej i filtr oleju wymieniono trzykrotnie, wysokociśnieniową pompę paliwa smarowaną olejem wymieniono dwa razy, czujnik ciśnienia oleju wymieniono raz, filtr powietrza wymieniono na nowy
    -auto zostało gruntownie sprawdzone przez elektryka samochodowego fizycznie i pod komputerem, nie wykryto żadnych błędów
    Przeszukałem wiele stron lecz nigdzie nie znalazłem identycznego problemu z rozwiązaniem. Obawiam się, że auto czeka remont silnika jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy zrobić to sprawdzić sitko smoka w misce olejowej, zawór przelewowy oleju i ewentualnie wymienić filtr paliwa.

    Udało mi się zdobyć film z pomiaru ciśnienia oleju który miał miejsce jakieś dwa dni po wymianie oleju wraz z filtrem, co do temperatury silnika nie jestem pewien czy było to 70 czy 90 ponieważ nie byłem obecny przy tym pomiarze w każdym razie nawet przy 90 stopniach silnik musiał pochodzić jeszcze jakieś kilka minut żeby kontrolka się zaświeciła. Wiem, że ciśnienie jest zbyt niskie i też domyślam się, że to wina obecności benzyny tylko teraz pytanie gdzie w silniku szukać nieszczelności. Wydaje mi się, że pomiary kompresji raczej wykluczają nieszczelność pierścieni a jeśli chodzi o uszkodzony wtryskiwacz to w takim przypadku silnik nie powinien pracować wyraźnie gorzej?

    https://filmy.elektroda.pl/98_1551109487.mp4
    Ostatnio edytowany przez SadamILL'NYC - 25-02-19 o 16:14

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesznowola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeżeli benzyna miesza się z olejem, to któryś wtryskiwacz leje jak chce, albo siada pompa wysokiego ciśnienia.
    Czy zostało sprawdzone rozpylanie wtryskiwaczy i ciśnienie na listwie ?

  3. #3
    SadamILL'NYC's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    Znalazłem dobrego mechanika, podczas oględzin jego pierwsze podejrzenie padło na wysokociśnieniową pompę paliwa ale z racji tego, że została ona wymieniona dwukrotnie on również obstawia, że walnięty będzie wtryskiwacz. Pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia, mam zostawić auto do sprawdzenia, zobaczymy co z tego wyniknie.

  4. #4
    SadamILL'NYC's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    Witam ponownie, trochę czasu minęło i zaliczyłem kilku podobno dobrych mechaników. Każdy rozłożył ręce więc sam wziąłem się za rozwikłanie zagadki i udało się znaleźć przyczynę problemu a przy okazji kilka innych usterek. Świece były tak wyeksploatowane i nie dokręcone, że najprawdopodobniej nie dopalały paliwa do tego filtr paliwa po 15 latach przy demontażu wyrzygał czarną maź, przewód odpowiadający za pracę zaworu EGR był przerwany a wąż między separatorem oleju a przepustnicą był dziurawy. Po uporaniu się z tymi problemami olej przestał się podnosić a po zrobieniu płukanki i zalaniu nowym olejem trzyma się ładny kolor jednak kontrolka ciśnienia oleju nadal zapala się na ciepłym silniku. Jako, że podejrzewałem przytkany smok, zdecydowałem się na ściągnięcie miski olejowej, okazało się, że pływa w niej tulejka. Szybko namierzyłem skąd się tam wzięła, wysypała się ona z gniazda wałka pompy oleju i najprawdopodobniej przez powstałą szczelinę ucieka mi ciśnienie oleju. Moje pytanie brzmi czy ktoś miał do czynienia z pompą o numerze 06B103535B i wie jak się zabrać za wymianę wadliwej tulejki ewentualnie może ktoś posiada namiar na serwis który się tego podejmie. Szukałem ale tulejek nie nalazłem a mechanizm wydaje się połączony na stałe (wałki z zębatkami i pokrywą pompy). Nie chcę kupować używki bo to tylko kwestia czasu kiedy się wysypie a zamiennik bez wałków też raczej nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc, może ktoś ma namiar na dobry serwis.
    Ostatnio edytowany przez SadamILL'NYC - 22-06-19 o 17:34

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    poszukaj pod twój silnik, tu masz pierwszy z brzegu
    https://allegro.pl/oferta/nowa-pompa...se-retargeting

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •