Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: geometria kół a3 8p

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny geometria kół a3 8p

    Witam.Jeśli napisałem ten post w niewłaściwym miejscu to z góry przepraszam.Od ok roku tęczę nierówna walkę z zawieszeniem w moim a3.Po wymianie wszystkich możliwych tulejek wahaczy pojechalem na ustawienie geometrii,ale od tamtej pory samochód nosi jak ż..da po pustym sklepie.stał się strasznie czuły na ruch kierownicą.czasami boję się mocniej skręcić żeby mnie nie obróciło.bylem na przeglądzie i wszystko ok.nawet zapłaciłem za dodatkowe sprawdzenie amortyzatorów i podobno miały ok 90%.Nie mam już pomysłów. Może ktoś mi podpowie i przejrzy mój wykres z geometrii.bede wdzięczny za sugestię. Pozdrawiam https://imgur.com/a/pEEG2IX
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-03-19 o 16:27

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    VW Polo 6N [XXL] Flashrot
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Też miałem ustawianą nie dawno zbieżność, ale u mnie rozjechane są pochylenia a u ciebie dość ładnie to wygląda , tylko z przodu nie masz pomiaru kątów , tylko zbieżność, a z drugiej strony to że jest precyzyjny do chyba dobrze U mnie brakuje tej precyzji , ale winą u mnie jest chyba magiel .

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Chyba aż za precyzyjny,bo jak pisałem wyżej, boję się zbyt mocno skręcić kierownicą żeby tył nie odjeżdżał,i nie mówię tu o prędkościach 150km czy 200km,tylko 70,90km.juz nawet zastanawiałem się czy el.pompa wspomagania nie daje zbyt dużego kąta skrętu na koła względem koła kierownicy.ale przeszukalem cały Internet i nic nie znalazłem. Dlatego miałem nadzieję że ktoś mi powie że mam coś nie tak z geometrią. A co do przodu to nie wydaje mi się,żeby trzeba było ustawiać kąty. Tam jest zwykły wahacz,nie ma regulacji na sworzniu.gdyby były fasolki to ok.

  4. #4
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    To że nie ma regulacji nie znaczy, że nie idzie ustawić przodu. Miałem swego czasu problem w swojej a3 z kątem pochylenia koła przez co auto mi ściągało. Żeby kąt ustawić trzeba poluzować całe sanki i przesuwać je w odpowiednią stronę i metodą prób i błędów ustawić kąt pochylenia kosztem zabrania kąta z przeciwnego koła jeśli się mieści w zakresie regulacji. Można też u góry poluzować cały amortuzator (mcperson) tam też można na otworach śrub przesuwać i trochę zyskać.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Pytanko Audi A3 8P 2.0TDI fabryczny S-line (E4J).

    Chce zrobić geometrie i teraz diagnosta ma problem jakie zawieszenie siedzi w tym aucie. Ma do wyboru cztery opcje:
    1. Standrdowe - UA0 , UA4
    2. Sportowe - UA1, UA5, UA6, UA9
    3. Sportowe Quatrro GmbH - UA3
    4. Wyboiste drogi - UA2

    U mnie na wlepce jest z tego co wygrzebałem odnośnie zawieszenie UA3 oraz G34 (nie mam quattro, napęd na przód).

    Które powinien wybrać, aby właściwie zrobić geometrie ??

    Pozdrawiam

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    3. Sportowe Quatrro GmbH - UA3


    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    U mnie na wlepce jest z tego co wygrzebałem odnośnie zawieszenie UA3
    skoro tak wygrzebales, to takie masz... po VIN.

    Quattro GMBH ( obecnie Audi Sport ) to nie oznaczenie napedu , a oddzialu audi.
    tak samo niektore modle felg sa oznaczone jako Quattro Gmbh, nie oznacza to ze do napedu 4x4, albo ze auto ma haldexa

    tyle
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    bazyl_221 (26-08-19)

  8. #7

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    Które powinien wybrać, aby właściwie zrobić geometrie ??
    W zawieszeniu UA3 w stosunku do standardu UA0 jest tylko i wyłącznie zwiększony kąt pochylenia koła o 15`(min) w negatyw cała reszta wartości jest taka sama.

  9. #8

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post

    Quattro GMBH ( obecnie Audi Sport ) to nie oznaczenie napedu , a oddzialu audi.
    Dzięki za odpowiedź, teraz już wszystko jasne, skąd takie pozycje na liście wyposażenia przesłanej z ASO.

    Geometria została zrobiona wczoraj na ustawieniu zawieszenia standardowego. Później wrzucę wynik do oceny, czy jest potrzebna korekta dla parametrów UA3 - tak jak być powinno.

  10. #9
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Question Krzywa kierownica, zbieżność

    Panowie mam taki problem. Bylem na ustawianiu zbieżności i geometrii auta (komputerowo laserowo i inne technologie) diagnosta ustawił uszystko idealnie kierownica prosto ( przed była lekko na prawo skręcona) Po wyjeździe od diagnosty kierownica skrecona na lewo... wrociłem, ustawione wszystko jeszcze raz, kierownica wypoziomowana poziomnicą i nadal to samo. Na nowych zimowych oponach to samo.

    Mieliście podpbny problem? Może kierownica była zmieniana i ktoś źle ustawił?

  11. #10
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Będąc na zbieżności mogłeś zabrać lapka z vcds-em o ile to masz i wówczas warto ustawić kierę idealnie prosto z wartością 0 stopni czujnika kąta skrętu - zablokować kiere i wówczas robić pomiar i regulację zbieżności.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •