Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: EMSetup chiptunning i wybuchło turbo!

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny EMSetup chiptunning i wybuchło turbo!

    Cześć,

    Zostawiam post o firmie EMSetup z Grodziska Mazowieckiego dla potomnych.

    Pacjent Audi S3 8V. Samochód po zrobieniu programu i przejeździe na rolkach przestał odpalać. Pojawiła się choinka na zegarach i masa błędów w vcdsie po wgraniu mapy od nich. Okazało się, że podczas hamowania auta rozerwało turbinę. Firma nie poczuwa się do odpowiedzialności za uszkodzenie auta. Auto przyjechało na program przy przebiegu 45 tys km. Przyjechałem na kołach wyjechałem na lawecie! Nigdy wcześniej nie jeździł*na programie. Podejście firmy żenujące i nie czują się winni. Chcieli jak najszybciej pozbyć się auta i umywają ręce. Sprawa trafia do sądu ponieważ podejście firmy nie zasługuje na lepsze traktowanie. Przy wyborze firmy tuninowej zapoznajcie się koniecznie z historią projektów.

    Panowie znają się dobrze z Perunem który na ich korzyść wystawił opinię o uszkodzeniach turbiny! Opinia z PZMotu sporządzona na taką*okoliczność jest sprzeczna z opinią Peruna. Z opinii Peruna wynika, że "turbo nie zostało przegrzane" oraz wygięte jest cięgno sterujące pracą klapy WG, które mogło powodować nieprawidłową jego pracę." Cięgno faktycznie zostało wygięte przy demontażu ponieważ z rozwaloną turbiną nikt się nie pieścił, a z opinii PZMotu wynika, że turbo zostało przegrzane co doprowadziło do uszkodzenia...

    Szczerze odradzam i zastanówcie się dwa razy gdzie oddajecie auto.

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    too slow...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ile miała kosztować modyfikacja ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    Dla tego auta stage 1 oscyluje w granicach 1200 - 1600 zł. Tutaj dogadaliśmy się na 1400 zł, aczkolwiek cena nie zawsze ma tak duże znaczenie. Problemem tutaj było zerowe pojęcie o tym aucie i nie sprawdzenie parametrów auta. Ich usługa polegała na wgraniu mapy i sprawdzeniu czy działa. W innych firmach parametry są modyfikowane 3-4 razy tak aby nic się nie stało i auto jest hamowane po każdej zmianie. Tutaj odbyły się 3 przejazdy na raz aż turbo się poddało.

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    too slow...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    To sam jesteś sobie winny - modyfikacja Twojego auta kosztuje ponad 3000zł w firmach, które mają o tym pojęcie. Druga sprawa w silniku CJX trzeba dodatkowo wykonać remap DSG żeby skrzynia nie szarpała po modyfikacji.
    Z ciekawości wszedłem na profil fb tej firmy - po 5ciu postach widziałem, że nie mają pojęcia o tym co robią....

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    Nie wiem gdzie znalazłeś kwotę 3000 zł bo znany i lubiany tunner na r robi program ze skrzynią za 2300 zł. Skrzynia nie była tu w cenie, a programy bez skrzyni kosztują*maksymalnie 1800 zł. Tu już nie chodzi o kwoty bo fackup zdarzyć się może każdemu, ale nie wiedziałem że EMSetup nie ma zielonego pojęcia o tym co robi. Wyszło jak już było za późno i grzebali przy kompie ponad 6 godzin gdzie inny tuner zrobiłby w tym czasie 3-4 zmiany i hamowania.
    Ostatnio edytowany przez maselko91 - 08-03-19 o 15:07

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    too slow...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Compsport soft ECU + TCU 3500zł w CJX

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    To dość drogo mają, ale jestem pewien że robota adekwatna do ceny.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jak to mowia chytry 2x traci
    a chiptuning w firmie krzak jak widać się nie oplaca
    swoja droga przegrzanie turbiny po 3 strzałach które trwaja ok 5-8 minut z wyhamowaniem i rozpędzeniem samochodu to podejrzewam ze cos było jednak nie tak

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •